Perjantaiposti 3.9.2021 - Palloliiton teemakoulutuksia tarjolla. Mukaan mahtuu vielä!
Ilmoittautumiset teemakoulutuksiin osoitteessa https://www.turunnappulaliiga.fi/valmentajat/koulutus/ Muistakaa myös Futisvalmentajan starttikurssi valmentajapolkuaan aloittaville valmentajille. - Viileneviin harjoitus- ja peli-iltoihin seuran varusteita? Tutustukaa joukkueessanne seuramallistomme laadukkaisiin Adidaksen harjoitusvaatteisiin ja tilatkaa vaikka koko joukkueelle. Seuramallistomme löytyy kätevästi osoitteesta www.turunnappulaliiga.fi, etusivumme vasemmasta laidasta. Toimisto vastaa mielellään kysymyksiinne.
- 2014 –ikäluokan Kaupparin katsastukset ovat alkaneet kuluvalla viikolla ja jatkuvat edelleen. Innokkaan ja taitavan oloisia lapsia oli maanantaina esittelemässä taitojaan. Iloista sekä hyvää harjoittelua pelaajilta.
- Toimistolla vielä hetken melko hektistä ennen kuin aluekoordinaattorin paikka täytetään. Jos olet tulossa käymään toimistolla niin kannattaa varmistaa, että meistä on joku varmasti paikalla.
|