Piirin taitokilpailut

26.10.2009


Palloliiton Turun piirin taitokilpailut järjestettiin Impivaarassa 25.10. TuNL pelaajat saavuttivat ison määrän taitomerkkisuorituksia.


Piirin taitokilpailut 25.10.

F9-pojat

Nimi Seura Kulj.lauk Syöttö Ponnau. Pujot. Pusku Loppuaika Merkki

Lamminen Oskari

FC RP

23,8

39,5

8,7

25,8

10,0

87,8

Kulta

Rinne Henrik

TuNL

21,2

41,4

8,2

27,5

6,0

92,3

Kulta

Tuokko Jani

TuNL

26,6

42,0

7,6

30,0

8,0

98,2

Kulta

Aalto Niklas

TuNL

24,4

54,8

13,4

28,9

6,0

115,5

Hopea

Engblom Aron

ÅU

21,5

45,2

13,8

27,3

8,0

99,8

Kulta

Grönlund Frans

TuNL

26,0

45,9

7,7

32,2

10,0

101,8

Hopea

Hagelberg Aleksi

TuNL

27,3

47,7

10,4

37,2

8,0

114,6

Hopea

Hutanen Jore

SalPa

28,2

60,0

27,9

33,6

9,0

140,7

Karlsson Jesper

TuNL

19,6

38,9

5,2

26,3

8,0

82,0

Kulta

Kurokallio Jesse

TuNL

26,8

52,6

17,2

30,2

4,0

122,8

Pronssi

Mirel Erik

TuNL

20,6

36,8

4,9

24,9

10,0

77,2

Kulta

Moberg Kalle

TuNL

31,3

54,5

20,6

33,2

6,0

133,6

Pronssi

Nurmi Santeri

TuNL

29,0

47,1

11,5

31,2

1,0

117,8

Hopea

Penttinen Jussi

TuNL

21,4

42,8

8,0

26,4

13,0

85,6

Kulta

Saramola Janne

TuNL

27,4

47,1

8,4

31,4

4,0

110,3

Hopea

Tolonen Nikke

TuNL

26,2

47,6

12,5

27,8

13,0

101,1

Hopea

Öhman Wille

TuNL

27,6

45,7

13,3

30,0

9,0

107,6

Hopea

F9-tytöt

Nimi

Seura

Kulj.lauk

Syöttö

Ponnau.

Pujot.

Pusku

Loppuaika

Merkki

Nikula Laura

KaaNa

27,0

50,7

27,8

31,9

6,0

131,4

Hopea

Härkönen Amalia

LiePa

32,2

57,5

40,0

34,8

2,0

162,5

Tiensuu Emilia

LiePa

34,3

60

40

44,9

1

178,2

E10-pojat

Nimi

Seura

Kulj.lauk

Syöttö

Ponnau.

Pujot.

Pusku

Loppuaika

Merkki

Mirel Erik

TuNL

15,9

37,2

10,4

24,4

5

82,9

Kulta

Viholainen Lassi

FC RP

20,7

36,1

13,7

24,9

10

85,4

Kulta

Ademi Albion

TuNL

19,9

38,1

11,3

25,2

7

87,5

Kulta

Harittu Niklas

TuNL

16,2

39,9

18,6

26,8

4

97,5

Hopea

Heikkinen Vilho

TuNL

21,2

39

14,6

24,6

3

96,4

Hopea

Karlsson Jesper

TuNL

22,9

41,1

10,9

25

4

95,9

Hopea

Kreula Niko

LiePa

25,5

41

35,3

28,4

2

128,2

Pronssi

Kuusisto Hannu

TuNL

24,9

49,4

40

31,1

4

141,4

Lentonen Joel

TuNL

15,1

39,7

14

25,2

6

88

Kulta

Montola Juho

FC RP

21,1

35

16,7

27,1

8

91,9

Kulta

Määttä Akseli

SalPa

22,1

40,9

15,9

28

7

99,9

Hopea

Penttinen Jussi

TuNL

25,7

40

12,2

26,7

8

96,6

Hopea

Rushiti Leonard

TuNL

39,5

51,6

40

32,6

1

162,7

Soljama Lasse

SalPa

28,6

44

14,6

28,1

10

105,3

Hopea

Suikki Otto

LiePa

23,1

39

28,5

26,2

0

116,8

Pronssi

Tiainen Rasmus

FC RP

21,6

49,7

11,8

26

5

104,1

Hopea

Valtola Olli

LiePa

18,6

39,9

16,3

28

8

94,8

Kulta

E10-tytöt

Nimi

Seura

Kulj.lauk

Syöttö

Ponnau.

Pujot.

Pusku

Loppuaika

Merkki

Valve Jasmin

FC RP

16,5

38,4

7,6

27,1

13

76,6

Kulta

Lampinen Laura

KaaNa

21,5

50,9

40

34,2

3

143,6

Pronssi

Lehtinen Marie

SalPa

27,4

55,2

40

33,4

2

154

E11-pojat

Nimi

Seura

Kulj.lauk

Syöttö

Ponnau.

Pujot.

Pusku

Loppuaika

Merkki

Kuivala Markus

SalPa

20

37,7

14,6

27

10

89,3

Hopea

Kairinen Kaan

TuNL

16,1

38,1

20,8

25,1

10

90,1

Hopea

Noopila Juho

MaPS

19,4

37,3

20,8

27,6

3

102,1

Hopea

Helenius Niklas

SalPa

26,1

41,3

22,8

28,9

7

112,1

Pronssi

Lehtonen Väinö

UPK

23,2

42,1

24,9

32

5

117,2

Pronssi

Makkonen Henri

SalPa

24,1

41

18,4

28

4

107,5

Pronssi

Miettunen Lauri

TuNL

19

45,3

27,7

29

4

117,0

Pronssi

Niskala Onni

TuNL

21,3

50,6

30,4

27,5

5

124,8

Pronssi

Rantanen Niklas

TuNL

20,8

44

20,8

28,6

4

110,2

Pronssi

Schultz Otto

TuNL

22,6

42,3

36,1

26,5

5

122,5

Pronssi

Siivonen Konsta

UPK

15,8

41,5

26,1

27

7

103,4

Hopea

Teräs Aapo

TuNL

18,6

44,5

33,2

28,1

5

119,4

Pronssi

Tuomela Aaro

TuNL

23,1

41,8

33,9

30

7

121,8

Pronssi

Uusiperhe Jesse

PiPS

17,5

38,2

40

27,6

6

117,3

Pronssi

Veijalainen Antton

PiPS

26,8

51,5

25,1

27,8

7

124,2

Pronssi

E11-tytöt

Nimi

Seura

Kulj.lauk

Syöttö

Ponnau.

Pujot.

Pusku

Loppuaika

Merkki

Suominen Emma

TPS

19,7

47,6

19,8

30,6

4

113,7

Hopea

Viitasalo Elisa

KaaNa

23,6

48,7

18,9

30,4

4

117,6

Hopea

Schrey Alina

TuNL

29,4

41

23,3

29,2

3

119,9

Hopea

Haimi Riikka

TuNL

30,2

49,7

23,8

32,3

1

135,0

Pronssi

Ketola Onna

TuNL

21

44,7

29,6

31,3

2

124,6

Pronssi

Maanpää Nella

TuPy

18,4

48,5

33,6

29,8

3

127,3

Pronssi

Peltoniemi Aada

TuNL

24,8

48,7

40

31,4

3

141,9

Saarinen Peppi

TuPy

19,8

47,2

28,6

30,3

4

121,9

Pronssi

Seppälä Heidi

TuNL

26

51,4

40

31

2

146,4

Timlin Veronica

TuNL

27,5

46,2

40

33

4

142,7

D12-pojat

Nimi

Seura

Kulj.lauk

Syöttö

Ponnau.

Pujot.

Pusku

Pituusp.

Loppuaika

Merkki

Qvick Oskari

FC Inter

10,7

33,9

13,2

24,7

4

13,8

64,7

Kulta

Keihäs Christian

TPS

18,6

35,7

12,8

25,7

7

13,4

72,4

Kulta

Holmberg Emil

PIF

14,7

39,3

15,9

27,8

6

12,2

79,5

Hopea

Hyvätti Sakari

FC Inter

16,1

36,3

17,5

25

5

10,4

79,5

Hopea

Lager Jimi

KaaPo

19,1

38,1

17,9

26,6

10

11,8

79,9

Hopea

Laine Joona

FC Inter

12,4

42,1

17,2

27,3

6

12,8

80,2

Hopea

Mäkinen Joni

TPS

18,9

34,1

22,7

25,9

7

11,8

82,8

Hopea

Blomqvist Markus

PIF

11,4

40,7

20,2

27,7

3

12,4

84,6

Hopea

Louhela Mikke

FC Inter

18,9

40,6

16,9

24,7

5

11,2

84,9

Hopea

Pakarinen Matias

MaPS

18,3

37,6

17,8

25,7

4

10,2

85,2

Pronssi

Heinonen Elmo

SalPa

16,5

36,5

19,4

28,3

4

11,4

85,3

Pronssi

Hakala Jussi

MaPS

11,3

37,5

28,2

26,8

5

9,6

89,2

Pronssi

Jokiniemi Jesse

SalPa

21,9

39,9

15,6

25,8

5

8,8

89,4

Pronssi

Hakala Akseli

TPS

27,4

35,4

18,5

26,3

4

9,2

94,4

Pronssi

Valtonen Ville

TPS

20,1

45,7

21,6

26,5

3

10,4

100,5

Lindqvist Kristian

TPS

16,8

41,6

27,6

29,1

3

9

103,1

D12-tytöt

Nimi

Seura

Kulj.lauk

Syöttö

Ponnau.

Pujot.

Pusku

Pituusp.

Loppuaika

Merkki

Lehtimäki Alina

TPS

19,2

38,8

22,9

27,8

8

7,2

93,5

Hopea

Saviluoto Milla

TPS

21,8

47,1

23,9

28,9

3

8,4

110,3

Pronssi

Robertsson Henna

SalPa

24,5

40,7

38,1

28

4

7,8

119,5

Pronssi

Kujanpää Eleonoora

SalPa

21,3

43

40

29,2

4

8

121,5

Pronssi

Rinne Maria

TPS

22,2

47,1

32,9

30,5

3

7,6

122,1

Pronssi

Välimäki Ella

TuPy

23,2

46,2

40

29,6

3

6,2

129,8

Pronssi

Montola Venla

TuPy

23,5

48,9

40

29,6

4

7,6

130,4

Heinonen Vilma

KiKi

26

43,5

40

31,3

2

6,4

132,4

Kurokallio Janni

TPS

21,1

49,2

40

31,7

3

5,4

133,6

Meriluoto Sanna

TPS

26,7

45,7

40

31,6

2

6,2

135,8

Wiberg Mona

TPS

22

49,6

40

36,1

2

8

137,7

D13-pojat

Nimi

Seura

Kulj.lauk

Syöttö

Ponnau.

Pujot.

Pusku

Pituusp.

Loppuaika

Merkki

Oksanen Jaakko

RaiFu

13,1

34,3

16,5

25,9

10,0

11,8

68,0

Kulta

Tiainen Topias

SalPa

10,8

31,5

14,8

29,6

6,0

12,4

68,3

Kulta

Jääskeläinen Juha-Pekka

LiePa

7,6

34,5

17,7

25,6

5,0

10

70,4

Hopea

Kontkanen Joel

SalPa

14,3

33,8

16,5

25,7

5,0

13,2

72,1

Hopea

Blomqvist Niklas

KaaPo

8,1

32,7

17,4

25,5

2,0

8,2

73,5

Hopea

Friberg Niklas

SalPa

15,3

32,3

16,1

24,2

5,0

6,6

76,3

Hopea

Laaksonen Jesse

KiKi

12,2

38,6

15,9

25,5

3,0

12,2

77,0

Hopea

Järvistö Joona

LiePa

12,9

41,7

16,7

25,8

6,0

11,8

79,3

Hopea

Lamppu Mikko

PIF

13,8

37,4

20,8

26,8

8,0

10,6

80,2

Pronssi

Kivikoski Jesper

FC Inter

15,6

40,6

17,7

24,7

5,0

12,4

81,2

Pronssi

Ruuskanen Vili

LiePa

18,1

35,3

18,6

25,5

6,0

10

81,5

Pronssi

Sinervo Valtteri

SalPa

17,9

37,4

14,6

26

3,0

10

82,9

Pronssi

Ojanperä Rami

KaaPo

16,9

36,3

21

26,3

2,0

10,8

87,7

Pronssi

Härkönen Topias

LiePa

21,2

39,1

24,9

25,6

8,0

8,2

94,6

Pronssi

D13-tytöt

Nimi

Seura

Kulj.lauk

Syöttö

Ponnau.

Pujot.

Pusku

Pituusp.

Loppuaika

Merkki

Truhponen Minttu

MaPS

17,9

37,7

20,2

25,5

6,0

10,6

84,7

Kulta

Laaksonen Sini

MaPS

18,3

34,7

25,3

26,3

7,0

11,0

86,6

Hopea

Tunturi Juulia

PIF

15,1

39,2

20,5

28,6

3,0

10,0

90,4

Hopea

Hurmerinta Roosa

TuPy

14,1

38,0

28,8

29,9

5,0

9,0

96,8

Hopea

Öhrnberg Fanny

PIF

22,0

38,7

22,9

30,0

4,0

9,8

99,8

Hopea

Pakaste Petra

SalPa

24,6

42,1

23,0

28,5

10,0

6,8

101,4

Hopea

Kytö Juulia

SalPa

18,7

40,9

29,2

28,1

2,0

7,8

107,1

Pronssi

Niemi Reetta

MaPS

11,7

45,1

40,0

29,5

5,0

9,4

111,9

Pronssi

Katunpää Rinna

MaPS

18,8

43,4

40,0

29,9

5,0

8,0

119,1

Pronssi

Kallio Ida

TuPy

16,9

46,2

40,0

31,3

4,0

8,6

121,8

Pronssi

Sariola Sara-Sofia

TuPy

23,5

41,3

38,9

30,5

2,0

8,4

123,8

Pronssi

Kytö Ella

SalPa

21,5

45,5

40,0

28,7

5,0

6,8

123,9

Pronssi

Holmström Sabina

KSF

25,2

47,5

33,5

31,4

4,0

6,6

127,0

Alajääski Emilia

KSF

20,1

45,8

40,0

32,6

2,0

7,2

129,3

Siintola Emilia

KaaPo

23,9

47,8

40,0

33,2

2,0

7,0

135,9

Eriksson Matilda

KSF

29,0

46,1

40,0

32,8

3,0

7,8

137,1

Kolehmainen Linda

KaaPo

27,3

48,8

40,0

33,1

3,0

8,4

137,8

Kauhanen Marissa

KaaPo

31,0

50,3

40,0

34,7

3,0

6,8

146,2

C14-pojat

Nimi

Seura

Kulj.lauk

Syöttö

Ponnau.

Pujot.

Pusku

Pituusp.

Loppuaika

Merkki

Lahti Lassi

PiPS

9,5

9,5

30,8

25,0

8,0

14,0

52,8

Kulta

Huovinen Teemu

TPS

16,0

10,7

31,9

23,6

8,0

16,0

58,2

Kulta

Heinonen Ilmari

PiPS

14,8

9,9

33,4

25,1

6,0

14,4

62,8

Hopea

Kaunonen Toni

KaaPo

10,8

12,8

36,4

24,6

5,0

12,2

67,4

Hopea

Lahti Joonas

LiePa

19,3

14,2

34,0

25,9

4,0

14,4

75,0

Pronssi

Laine Joakim

PiPS

22,2

14,5

33,6

26,2

10,0

10,6

75,9

Pronssi

Ranta Niilo

KaaPo

14,1

13,6

36,7

25,8

1,0

11,6

77,6

Pronssi

Lehtinen Hannes

SalPa

18,6

15,1

35,7

23,5

5,0

10,2

77,7

Pronssi

Aaltonen Jaakko

SalPa

25,2

12,0

36,5

25,9

8,0

11,8

79,8

Pronssi

Engblom Alec

ÅIFK

22,5

15,1

33,7

23,4

5,0

9,6

80,1

Ahola Otto

PiPS

21,8

18,9

34,6

27,7

7,0

11,6

84,4

C14-tytöt

Nimi

Seura

Kulj.lauk

Syöttö

Ponnau.

Pujot.

Pusku

Pituusp.

Loppuaika

Merkki

Sui Veronica

PIF

27,1

14,8

37,9

26,2

4,0

9,8

92,2

Hopea

Rannikko Jenna

TuPy

26,5

20,0

40,5

26,6

10,0

10,2

93,4

Hopea

Olli Jasmin

MaPS

19,7

19,5

42,8

29,2

3,0

10,6

97,6

Hopea

Lammes Jutta

MaPS

28,7

19,1

38,2

27,3

5,0

7,0

101,3

Pronssi

Jussila Jessica

MaPS

25,2

19,2

41,3

29,8

4,0

9,8

101,7

Pronssi

Elo Nelli

LiePa

26,1

16,7

44,0

29,9

2,0

8,2

106,5

Pronssi

Murto Anna

LiePa

26,0

19,4

44,7

28,1

3,0

8,0

107,2

Pronssi

Salmela Pauliina

Lieto

27,6

22,8

43,2

31,7

3,0

8,4

113,9

Pronssi

Puro Hertta

Lieto

27,3

22,2

45,2

31,6

2,0

7,8

116,5

Pronssi

Maanpää Noora

TuPy

36,9

23,9

46,6

30,2

4,0

8,2

125,4

C15-pojat

Nimi

Seura

Kulj.lauk

Syöttö

Ponnau.

Pujot.

Pusku

Pituusp.

Loppuaika

Merkki

Villanen Sami

TPS

21,3

11,0

35,5

23,4

8,0

10,6

72,6

Pronssi

Vaskikari Valtteri

Rai-FU

14,7

11,7

38,6

26,8

6,0

12,8

73,0

Pronssi

Zyan Andre

TPS

21,5

14,6

32,4

27,7

10,0

11,8

74,4

Pronssi

Rinne Tuomas

SalPa

18,7

16,8

35,3

25,1

4,0

12,0

79,9

C15-tytöt

Nimi

Seura

Kulj.lauk

Syöttö

Ponnau.

Pujot.

Pusku

Pituusp.

Loppuaika

Merkki

Nummelin Kati

TuPy

15,5

16,0

34,0

24,7

5,0

13,0

72,2

Kulta

Tamminen Anna

TuPy

28,4

16,2

41,1

28,1

7,0

10,2

96,6

Pronssi

Reponen Meri-Tuulia

TuPy

28,0

19,8

42,2

25,7

5,0

10,2

100,5

Pronssi