12.5 pelit siirretty pelattavaksi 13.5

28.4.2011

Eilen tuli veikkausliigan uusi otteluohjelma ja ohjelma hieman muuttaa myös Nappuloiden otteluohjelmia. ”Nappulamatsi” joka on Osuuspankin, TPS:n ja TuNL:n yhteistyötapahtuma osuu nyt TPS – Jaro otteluun joka pelataan Kupittaalla torstaina 12.5 klo 18:30. Yleensä tämä tapahtuma on ollut osa TuNL:n nappulamarssia joka kuitenkin tänä vuonna on eri muodossa sunnuntaina 22.5, josta lisätietoa piakkoin.

28.4.2011 klo 20:35

Tervehdys Nappulaliigasta,

 

Eilen tuli veikkausliigan uusi otteluohjelma ja ohjelma hieman muuttaa myös Nappuloiden otteluohjelmia.

 

”Nappulamatsi” joka on Osuuspankin, TPS:n ja TuNL:n  yhteistyötapahtuma osuu nyt TPS – Jaro otteluun joka pelataan Kupittaalla torstaina 12.5 klo 18:30.

Yleensä tämä tapahtuma on ollut osa TuNL:n nappulamarssia joka kuitenkin tänä vuonna on eri muodossa sunnuntaina 22.5, josta lisätietoa piakkoin.

 

Torstaina 12.5 on siis Nappulamatsi tapahtuma ja silloin Kupittaan stadionin täyttää koko nappulaväki joukkueena/alueena.

Matsiin kutsutaan myös 1 kpl / pelaajan vanhempi. Tarkempaa infoa ihan lähipäivinä.

 

Tämä 12.5 tapahtuma muuttaa myös otteluohjelmia, sillä 12.5 ei nappulapelejä pelata, vaan kaikki 12.5 merkatut pelit pelataan seuraavana päivänä, eli perjantaina 13.5.

Klo ajat pysyy ihan samana, vain päivämäärä muuttuu. Alla on uusittu ohjelma, joka on myös päivitetty Nappulaliigan sivuille http://www.turunnappulaliiga.fi/toiminta/kevatkierros_2011/ottelut_paivittain/

( Päivittäin, kentittäin ja sarjoittain ).

 

Hieman tämä sekoittaa suunnitelmia, mutta toivottavasti kaikki ymmärtää.    

 

P0104

13.5.2011

pe

FP-01

18:00

Hannunniitun koulun kenttä (hiekka)

Hannunniitun Karhut AC

Hepokulta

P0316

13.5.2011

pe

HP-03

17:30

Hannunniitun koulun kenttä

Åbo United Vita

Hirvensalo FC Leijonat

P0319

13.5.2011

pe

HP-03

18:10

Hannunniitun koulun kenttä

 

Hirvensalo FC Leijonat

Hannunniitun Hait FC

P0322

13.5.2011

pe

HP-03

18:50

Hannunniitun koulun kenttä

Kupittaan Tatut

Åbo United Vita

P0325

13.5.2011

pe

HP-03

19:30

Hannunniitun koulun kenttä

 

Hannunniitun Hait FC

Kupittaan Tatut

P0317

13.5.2011

pe

HP-03

17:30

Ilmestyspäivän kenttä

 

Pohjolan Termiitit

Peltolan Pedot 03/04

P0320

13.5.2011

pe

HP-03

18:10

Ilmestyspäivän kenttä

 

Peltolan Pedot 03/04

Ma-Pa AC 03

P0323

13.5.2011

pe

HP-03

18:50

Ilmestyspäivän kenttä

 

Ma-Pa AC 03

Pohjolan Termiitit

P0413

13.5.2011

pe

IP-04

17:30

Juhana Herttuan koulun kenttä  (Tallimäen kenttä)

 

Linna 04

Hirvesalon Karhut 04

P0417

13.5.2011

pe

IP-04

18:10

Juhana Herttuan koulun kenttä  (Tallimäen kenttä)

 

Hirvesalon Karhut 04

Pohjola -04 vihreät

P0421

13.5.2011

pe

IP-04

18:50

Juhana Herttuan koulun kenttä  (Tallimäen kenttä)

Pohjola -04 vihreät

Linna 04

P0414

13.5.2011

pe

IP-04

17:30

Kärsämäen kenttä, Pulmussuontiellä

 

AC Runosmäki

FC MaPan Puumat

P0418

13.5.2011

pe

IP-04

18:10

Kärsämäen kenttä, Pulmussuontiellä

 

FC MaPan Puumat

Kärsämäki AC

P0422

13.5.2011

pe

IP-04

18:50

Kärsämäen kenttä, Pulmussuontiellä

 

FC MaPan Pantterit

AC Runosmäki

P0425

13.5.2011

pe

IP-04

19:30

Kärsämäen kenttä, Pulmussuontiellä

 

Kärsämäki AC

FC MaPan Pantterit

P0415

13.5.2011

pe

IP-04

17:30

Paavinkadun kenttä

 

Halinen Oranssi

Hannunniittu Taifuunit

P0419

13.5.2011

pe

IP-04

18:10

Paavinkadun kenttä

 

Hannunniittu Taifuunit

Hepparin Pallosalamat

P0423

13.5.2011

pe

IP-04

18:50

Paavinkadun kenttä

 

Hepparin Pallosalamat

Halinen Oranssi

P0318

13.5.2011

pe

HP-03

17:30

Ruskon urheilukenttä, Kuppikiventie 4

 

FC RP 2003 Arsenal

Pääkkärin Tiikerit Keltainen

P0321

13.5.2011

pe

HP-03

18:10

Ruskon urheilukenttä, Kuppikiventie 4

 

Pääkkärin Tiikerit Keltainen

FC RP 2003 Manu

P0324

13.5.2011

pe

HP-03

18:50

Ruskon urheilukenttä, Kuppikiventie 4

 

Uittamo United 2

FC RP 2003 Arsenal

P0326

13.5.2011

pe

HP-03

19:30

Ruskon urheilukenttä, Kuppikiventie 4

 

FC RP 2003 Manu

Uittamo United 2

P0416

13.5.2011

pe

IP-04

17:30

Uittamon koulun kenttä

 

Ruskon Pallo

Åbo United Blå

P0420

13.5.2011

pe

IP-04

18:10

Uittamon koulun kenttä

 

Åbo United Blå

Uittamon Salamat

P0424

13.5.2011

pe

IP-04

18:50

Uittamon koulun kenttä

 

Åbo United Vit

Ruskon Pallo

P0426

13.5.2011

pe

IP-04

19:30

Uittamon koulun kenttä

 

Uittamon Salamat

Åbo United Vit

T0205

13.5.2011

pe

T02 5V5

17:30

Vasaramäen koulun kenttä

 

Kupittaa Kisut

Kärsämäki Ladys

T0206

13.5.2011

pe

T02 5V5

18:10

Vasaramäen koulun kenttä

 

Kärsämäki Ladys

Kupittaa Mirrit

T0207

13.5.2011

pe

T02 5V5

18:50

Vasaramäen koulun kenttä

Hepparin Pallotytöt

Kupittaa Kisut

T0208

13.5.2011

pe

T02 5V5

19:30

Vasaramäen koulun kenttä

 

Kupittaa Mirrit

Hepparin Pallotytöt

P0104

13.5.2011

pe

FP-01

18:00

Hannunniitun koulun kenttä (hiekka)

 

Hannunniitun Karhut AC

Hepokulta

 

 

Tärkeitä päivämääriä:

 

TORSTAI 12.5 Nappulamatsi / Osuuspankki TPS – Jaro johon osallistuu kaikki Nappulaliigalaiset. (Tarkempaa infoa lähipäivinä)

SUNNUNTAI 22.5 uusittu nappulamarssi ( lisätietoa pian)

 

 

Jakelu:

Yllä olevat joukkueet

TuNL toimisto

TuNL johtokunta

 

Terv.

Teuvo Mäkinen

Toiminnanjohtaja 

Turun Nappulaliiga Ry

Sairashuoneenkatu 6

20100 Turku

p. 02-235 7888, 040-8377775

teuvo.makinen[at]turunnappulaliiga.fi

Kotisivut:

www.turunnappulaliiga.fi