OP- Kesäsarjan Kevätkierros 2018

 

 

TuNL:n OP- kesäsarjat

 

Turun Nappulaliigan OP- kesäsarjat käynnistyvät kaudella 2018 viikonloppuna 20.-22.4.2018 Terveystalo areenalla jossa on tarkoitus että jokainen joukkue pelaa aloituspelinsä TuNL:n omalla kentällä.   Vapun jälkeen 2.5.2018 alkaen pelit taas jatkuvat. 

Kaikki kesäkaudelle pelejä haluavat joukkueet ilmoittautuvat mukaan 23.3.2018 mennessä.

KEVÄTKIERROS pelataan 20.-22.4 sekä 2.5-20.6.2018 välisenä aikana.

SYYSKIERROS  pelataan 13.8 - 7.10.2018
Syyskierrokselle tulevat UUDET joukkueet on ilmoitettava 1.6 - 14.6. välisenä aikana jolloin avautuu myös ilmoittautumislomake syksylle TuNL:n kotisivuille. Kevätkierroksella  mukana olevat joukkueet jatkavat automaattisesti myös syyskierrokselle. Tarkempaa infoa myöhemmin.

Aikaisempien vuosien tapaan pojat voivat ilmoittautua oman ikäryhmän ”liigaan” taikka ”divariin (Ykköseen)” oman joukkueen tason mukaisesti.

 

Peli-illan isäntäjoukkue, eli se joukkue, jonka alueella pelataan järjestää kaiken:

 -Pelinohjaajan

-kentän valmistelun

-sekä ottelutulosten ilmoittamisen.

- ja lisäksi vielä mahdollisen buffetin (vapaaehtoinen).

- Vierasjoukkue toimittaa AINA kokoonpanoluettelon järjestävälle alueelle ennen ottelua !

 

OTTELUSIIRROT aina ilmoitettava toimistolle!

Ottelusiirrot ovat aina hieman työläitä. Käytäntö on se että siirtoa haluava joukkue on yhteydessä vastustajiin, kun on miettinyt mitä vaihtoehtoja on eli minne päivälle voi pelit siirtää.

Uusi päivä on tietysti sovittava myös vastustajille. Sitten kun olette saaneet sovittua uuden päivän, paikan ja klo ajat, niin ilmoitatte uuden ajankohdan Nappulaliigaan Tepalle, niin saadaan ohjelmat ajan tasalle sarjoittain, kentittäin jne....

OTTELUSIIRROT JOUKKUEET HOITAVAT ITSE!

OTTELUSIIRROISTA PITÄÄ ILMOITTAA NAPPULALIIGAN TOIMISTOON, JOTTA SAADAAN PIDETTYÄ PÄIVÄSTÄPÄIVÄÄN OHJELMAA AJALLAAN!!

 

 

 

 

 

SARJATARJOTIN

 

 

 

SÄÄNNÖT

 

 

 

OP-KESÄSARJA AVAUSVIIKONLOPPU
20.-22.4.2018

Huomioitavaa:

Perjantaina avausotteluihin tulevat ottelupallot luovuttamaan TuNL:n pitkäaikaiset yhteistyökumppanit Osuuspankki ja Terveystalon edustajat.

 

HUOM! Muistakaa tuoda kokoonpanolistat myös kuuluttajalle, sillä tapahtumassa on kuulutus!

 

-perjantaina pelien alkuväli 28 min, joten ripeät kentän vaihdot (peliaika 25min)

-sunnuntaina Uittamon 08:lla kaksi ottelua (arvottu), kun muilla yksi.
Muutoin ei saa kaikille peliä (7 joukkueen sarja)

 

PVM

PÄIVÄ

KLO

SARKA

KENTTÄ

KOTI

VIERAS

20.4.2018Perjantai16:50P2008YTT-areena 1Hannunniitun Haukat FCHirvensalon Pantterit
20.4.2018Perjantai16:50P2008YTT-areena 2TuNL Tytöt 07/08Kupittaa 08
20.4.2018Perjantai17:18P2008YTT-areena 1Hirvensalon PantteritTuNL Tytöt 07/08
20.4.2018Perjantai17:18P2008YTT-areena 2Kupittaa 08Hannunniitun Haukat FC
20.4.2018Perjantai17:46P2008YTT-areena 1Kärsämäki UnitedPohjola08 Vihreä
20.4.2018Perjantai17:46P2008YTT-areena 2Pääkkärin Puumat KeltaisetRunosmäen puumat 08
20.4.2018Perjantai18:14P2008YTT-areena 1Pohjola08 VihreäPääkkärin Puumat Keltaiset
20.4.2018Perjantai18:14P2008YTT-areena 2Runosmäen puumat 08Uittamo 08, Punainen
20.4.2018Perjantai18:42P2007YTT-areena 1Aunela StarsHanttari Musta
20.4.2018Perjantai18:42P2008YTT-areena 2Uittamo 08, PunainenKärsämäki United
20.4.2018Perjantai19:10P2007YTT-areena 1Hanttari MustaMaPa Alfa
20.4.2018Perjantai19:10P2007YTT-areena 2Kärsämäki 07Linna 07/08
20.4.2018Perjantai19:38P2007YTT-areena 1MaPa AlfaAunela Stars
20.4.2018Perjantai19:38P2007YTT-areena 2Linna 07/08Kupittaa 07/08 Sininen
20.4.2018Perjantai20:06P2007YTT-areena 1Icehearts turku (Hir08?)Kärsämäki 07
20.4.2018Perjantai20:06P2007YTT-areena 2TuNL 06 sininenUittamo 2007
20.4.2018Perjantai20:34P2007YTT-areena 1Uittamo 2007Icehearts turku (Hir08?)
20.4.2018Perjantai20:34P2007YTT-areena 2Kupittaa 07/08 SininenTuNL 06 sininen
21.4.2018Lauantai10:00P2012TT-areena 1Kärsämäen KotkatMaPa -12 Ritarit
21.4.2018Lauantai10:00P2012TT-areena 2Pohjola 2012Hannuniittu2012
21.4.2018Lauantai10:00P2011 YTT-areena 3Hannunniittu2011Hepokulta 2011 United
21.4.2018Lauantai10:00P2011 YTT-areena 4Hirvensalo 2011/2012Pansio Timantit 1
21.4.2018Lauantai10:35P2012TT-areena 1MaPa -12 RitaritPohjola 2012
21.4.2018Lauantai10:35P2012TT-areena 2Hannuniittu2012Kärsämäen Kotkat
21.4.2018Lauantai10:35P2011 YTT-areena 3Pansio Timantit 2Peltola
21.4.2018Lauantai10:35P2011 LTT-areena 4Runosmäki 2011Hepokullan Komeetat
21.4.2018Lauantai11:10P2011 YTT-areena 1Hepokulta 2011 UnitedHirvensalo 2011/2012
21.4.2018Lauantai11:10P2011 YTT-areena 2Pansio Timantit 1Hannunniittu2011
21.4.2018Lauantai11:10P2011 LTT-areena 3Hepokullan KomeetatLinna -11
21.4.2018Lauantai11:10P2011 YTT-areena 4Pohjola 2011 valkoinenPansio Timantit 2
21.4.2018Lauantai11:45P2011 YTT-areena 1PeltolaUittamon Titaanit
21.4.2018Lauantai11:45P2011 LTT-areena 2Linna -11Runosmäki 2011
21.4.2018Lauantai11:45 TT-areena 3  
21.4.2018Lauantai11:45 TT-areena 4  
21.4.2018Lauantai12:20P2011 YTT-areena 1Uittamon TitaanitPohjola 2011 valkoinen
21.4.2018Lauantai12:20 TT-areena 2  
21.4.2018Lauantai12:20 TT-areena 3  
21.4.2018Lauantai12:20 TT-areena 4  
21.4.2018Lauantai13:00P2010 YTT-areena 1Pohjola 2010 valkoinenHepokulta 2010 City
21.4.2018Lauantai13:00P2010 YTT-areena 2Hirvensalon Huuhkajat mustaKauppari Timantit
21.4.2018Lauantai13:00P2010 YTT-areena 3Kärsämäki 10/11Linna-10 Y
21.4.2018Lauantai13:00P2010 YTT-areena 4Mapa PunainenPeltolan pythonit fc
21.4.2018Lauantai13:35P2010 YTT-areena 1Hannunniittun HurrikaanitPohjola 2010 valkoinen
21.4.2018Lauantai13:35P2010 YTT-areena 2Hepokulta 2010 CityHirvensalon Huuhkajat musta
21.4.2018Lauantai13:35P2010 YTT-areena 3Kauppari TimantitKärsämäki 10/11
21.4.2018Lauantai13:35P2010 YTT-areena 4Linna-10 YMapa Punainen
21.4.2018Lauantai14:10P2010 YTT-areena 1Peltolan pythonit fcHannunniittun Hurrikaanit
21.4.2018Lauantai     
21.4.2018Lauantai     
21.4.2018Lauantai     
21.4.2018Lauantai14:10P2010 LTT-areena 2Hannunniittun pommitHirvensalon Huuhkajat keltainen
21.4.2018Lauantai14:10P2010 LTT-areena 3Hepokullan PallosalamatLinna-10 L
21.4.2018Lauantai14:10P2010 LTT-areena 4Mapa MustaPohjola 2010 Vihreä
21.4.2018Lauantai14:45P2010 LTT-areena 1Peltolan pythonit acPohjola 2011 vihreä
21.4.2018Lauantai14:45P2010 LTT-areena 2Hirvensalon Huuhkajat keltainenPohjola 2010 musta
21.4.2018Lauantai14:45P2010 LTT-areena 3Uittamon KanuunatÅbo City 2010
21.4.2018Lauantai14:45P2010 LTT-areena 4Linna-10 LMapa Musta
21.4.2018Lauantai15:20P2010 LTT-areena 1Pohjola 2010 VihreäHepokullan Pallosalamat
21.4.2018Lauantai15:20P2010 LTT-areena 2Pohjola 2010 mustaHannunniittun pommit
21.4.2018Lauantai15:20P2010 LTT-areena 3Pohjola 2011 vihreäUittamon Kanuunat
21.4.2018Lauantai15:20P2010 LTT-areena 4Åbo City 2010Peltolan pythonit ac
22.4.2018Sunnuntai9:00P2009 YTT-areena 1Aunelan MaalitykitHannunniitun Haukat 09 Musta
22.4.2018Sunnuntai9:00P2009 YTT-areena 2Hepokulta FCHirvensalon Haukat Mustat
22.4.2018Sunnuntai9:00P2009 YTT-areena 3Kupittaa SalamatLinnan Mestarit
22.4.2018Sunnuntai9:00P2009 YTT-areena 4Kärsämäen KunkutUittamo-Peltola 09 ykkönen
22.4.2018Sunnuntai9:35P2009 YTT-areena 1Hannunniitun Haukat 09 MustaHepokulta FC
22.4.2018Sunnuntai9:35P2009 YTT-areena 2Hirvensalon Haukat MustatAunelan Maalitykit
22.4.2018Sunnuntai9:35P2009 YTT-areena 3Linnan MestaritKärsämäen Kunkut
22.4.2018Sunnuntai9:35P2009 YTT-areena 4Uittamo-Peltola 09 ykkönenKupittaa Salamat
22.4.2018Sunnuntai10:10P2009 YTT-areena 1MaPa-09Pohjola Manchester United
22.4.2018Sunnuntai10:10P2009 YTT-areena 2Pääkkärin Ilvekset 09/10Runosmäen Pantterit
22.4.2018Sunnuntai10:10P2009 LTT-areena 3Hannunniitun Haukat 09 SininenHepokulta United
22.4.2018Sunnuntai10:10P2009 LTT-areena 4Hirvensalon Haukat KeltaisetKärsämäen Kotkat
22.4.2018Sunnuntai10:45P2009 LTT-areena 1Uittamo-Peltola 09 liigaPohjola Barcelona
22.4.2018Sunnuntai10:45P2009 YTT-areena 2Runosmäen PantteritKupittaa Ukkoset
22.4.2018Sunnuntai10:45P2009 LTT-areena 3Hepokulta UnitedHirvensalon Haukat Keltaiset
22.4.2018Sunnuntai10:45P2009 LTT-areena 4Kärsämäen KotkatHannunniitun Haukat 09 Sininen
22.4.2018Sunnuntai11:20P2009 YTT-areena 1Kupittaa UkkosetMaPa-09
22.4.2018Sunnuntai11:20P2009 LTT-areena 2Linnan TähdetHannunniitun Haukat 09 Valkoinen
22.4.2018Sunnuntai11:20P2009 LTT-areena 3Pääkkärin IlveksetUittamo-Peltola 09 liiga
22.4.2018Sunnuntai11:20P2009 YTT-areena 4Pohjola Manchester UnitedKär09 muutos 17.4
22.4.2018Sunnuntai11:55P2009 LTT-areena 1Pohjola BarcelonaLinnan Tähdet
22.4.2018Sunnuntai11:55P2009 LTT-areena 2Hannunniitun Haukat 09 ValkoinenPääkkärin Ilvekset
22.4.2018Sunnuntai11:55 TT-areena 3  
22.4.2018Sunnuntai12:30P2008 LTT-areena 4Hannunniitun Haukat ACUittamo 08, Musta
22.4.2018Sunnuntai12:30P2008 LTT-areena 1Kupittaa 09Kärsämäki Atletico
22.4.2018Sunnuntai13:30P2008 LTT-areena 2Pohjola08 ValkoinenPääkkärin Puumat Mustat
22.4.2018Sunnuntai13:30P2007 LTT-areena 3Hanttari SininenKupittaa 07/08 Valkoinen
22.4.2018Sunnuntai14:30P2008 LTT-areena 4Uittamo 08, MustaHirvensalon Tiikerit
22.4.2018Sunnuntai14:30P2007 LTT-areena 1Kärsämäki (Ei pelata)MaPa Delta (Ei pelata)
22.4.2018Sunnuntai15:30P2007 LTT-areena 2RunosmäkiUittamo/Linna

 

 

 

        
        
        
        
        
        
        
        
        
        
        
       
        
        
        
        
        
        
      

HUOM 1: jos ohjelmaan merkittyä peliä täytyy siirtää (pelipäivää tai -kenttää) JOUKKUEET SOPIVAT ASIAN KESKENÄÄN ja HUOM! sovittuaan siirrosta ilmoittavat siitä myös TuNL:n toimistoon kimmo.saaristo@turunnappulaliiga.fi

HUOM2: jos löydätte virheitä (joukkueenne esimerkiksi uupuu kokonaan) otteluohjelmasta ilmoittakaa asiasta välittömästi toimistoon kimmo.saaristo@turunnappulaliiga.fi

HUOM3: Suomen maajoukkue pelaa Turussa Viroa vastaan 9.6. Tältä päivältä pelit on siirretty, jotta kaikki pääsevät seuraamaan Suomen peliä.

PDF-tiedostoavausviikonloppu pelit.pdf (1.2 MB)
Avausviikonlopun pelit 20.-22.4.2018