OP- Kesäsarjan Kevätkierros 2019

 

 

TuNL:n OP- kesäsarjat

 

Sarjatarjotin 2019 ja kenttien piirtämisohjeet 22.2.2019 !.pdf

 

pelaajaluettelo alueille.xls

 

Turun Nappulaliigan OP- kesäsarjat käynnistyvät kaudella 2019 viikonloppuna 26.-28.4.2019 Terveystalo areenalla jossa on tarkoitus että jokainen joukkue pelaa aloituspelinsä TuNL:n omalla kentällä.   Vapun jälkeen 6.5.2019 alkaen pelit taas jatkuvat. 

Kaikki kesäkaudelle pelejä haluavat joukkueet ilmoittautuvat mukaan 22.3.2019 mennessä.

KEVÄTKIERROS pelataan 26.-28.4 sekä 6.5-19.6.2019 välisenä aikana.

SYYSKIERROS  pelataan 12.8 - 6.10.2019

Syyskierrokselle tulevat UUDET joukkueet on ilmoitettava 1.6 - 14.6. välisenä aikana jolloin avautuu myös ilmoittautumislomake syksylle TuNL:n kotisivuille. Kevätkierroksella  mukana olevat joukkueet jatkavat automaattisesti myös syyskierrokselle.
Tarkempaa infoa myöhemmin.

Aikaisempien vuosien tapaan pojat voivat ilmoittautua oman ikäryhmän ”liigaan” taikka ”divariin (Ykköseen)” oman joukkueen tason mukaisesti.

 

Yksittäisissä peleissä, ensinmainittu on kotijoukkue joka hoitaa pelinohjaajan. 

Peli-illan isäntäjoukkue, eli se joukkue, jonka alueella pelataan järjestää kaiken,

(Pelinillan järjestäjäjä pelaa aina 1. pelin ja viimeisen pelin):

 -Pelinohjaajan

-kentän valmistelun

-sekä ottelutulosten ilmoittamisen.

- ja lisäksi vielä mahdollisen buffetin (vapaaehtoinen).

- Vierasjoukkue toimittaa AINA kokoonpanoluettelon järjestävälle alueelle ennen ottelua !

 

OTTELUSIIRROT aina ilmoitettava toimistolle!

Ottelusiirrot ovat aina hieman työläitä. Käytäntö on se että siirtoa haluava joukkue on yhteydessä vastustajiin, kun on miettinyt mitä vaihtoehtoja on eli minne päivälle voi pelit siirtää.

Uusi päivä on tietysti sovittava myös vastustajille. Sitten kun olette saaneet sovittua uuden päivän, paikan ja klo ajat, niin ilmoitatte uuden ajankohdan Nappulaliigaan Tepalle, niin saadaan ohjelmat ajan tasalle sarjoittain, kentittäin jne....

OTTELUSIIRROT JOUKKUEET HOITAVAT ITSE!

OTTELUSIIRROISTA PITÄÄ ILMOITTAA NAPPULALIIGAN TOIMISTOON, JOTTA SAADAAN PIDETTYÄ PÄIVÄSTÄPÄIVÄÄN OHJELMAA AJALLAAN!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osuuspankin avausviikonlopun ottelut Terveystalolla 26.-28.4.2019

Pe 12.4.2019 HUOM!
Avausviikonlopun tapahtumasta ovat jääneet pois 

- P2010 liiga Pohjola 2011 Vihreä
- P2008 liiga Kupittaa 08
- P2008 liiga TuNL 07 musta

Tämän vuoksi P2010 ja P2008 liiga ohjelma on mennyt uusiksi ja uusi ohjelma alla

 

 

PE

PVM

PV

KLO

SARJA

KENTTÄ

KOTI

VIERAS

126.4.2019Pe 17:30P2008YTT-areena 1&2Hannunniittu Haukat FCHirvensalon Pantterit
226.4.2019Pe 17:30P2008YTT-areena 3&4Kärsämäki RealPohjola08 vihreä
326.4.2019Pe 18:00P2008YTT-areena 1&2Hirvensalon PantteritKärsämäki Real
426.4.2019Pe 18:00P2008YTT-areena 3&4Pohjola08 vihreäHannunniittu Haukat FC
526.4.2019Pe 18:30P2008YTT-areena 1&2Pääkkärin Puumat KeltaisetRunosmäen puumat 08
626.4.2019Pe 18:30P2008YTT-areena 3&4Tunl 07 PunainenUittamo 08, Karhut
726.4.2019Pe 19:00P2008YTT-areena 1&2Runosmäen puumat 08Tunl 07 Punainen
826.4.2019Pe 19:00P2008YTT-areena 3&4Uittamo 08, KarhutPääkkärin Puumat Keltaiset
926.4.2019Pe 19:30P2008YTT-areena 1&2TuNL T07/08 TimantitUittamo 08, Jääkarhut
1026.4.2019Pe 19:30P2008YTT-areena 3&4Tunl 07 SininenVarissuo-08
1126.4.2019Pe 20:00P2008YTT-areena 1&2Uittamo 08, JääkarhutTunl 07 Sininen
1226.4.2019Pe 20:00P2008YTT-areena 3&4Varissuo-08TuNL T07/08 Timantit

LA

       
1327.4.2019La  9:00P2012YTT-areena 1Hepokulta 2012-2013Hirvensalon peurat
1427.4.2019La  9:00P2012YTT-areena 2Kärsämäen NinjatLinna 2012
1527.4.2019La  9:00P2012YTT-areena 3Pohjolan pommitUittamon Hait
1627.4.2019La  9:00P2012LTT-areena 4Hannunniittu 2012Pääskyvuoren Leijonat
1727.4.2019La  9:35P2012YTT-areena 1Hirvensalon peuratKär/Run Utd
1827.4.2019La  9:35P2012YTT-areena 2Linna 2012Peltola 2012 - 2013
1927.4.2019La  9:35P2012YTT-areena 3Uittamon HaitVarissuo-12
2027.4.2019La  9:35P2012LTT-areena 4Pääskyvuoren LeijonatKaarinan Nappulat
2127.4.2019La  10:10P2012YTT-areena 1Kär/Run UtdHepokulta 2012-2013
2227.4.2019La  10:10P2012YTT-areena 2Peltola 2012 - 2013Kärsämäen Ninjat
2327.4.2019La  10:10P2012YTT-areena 3Varissuo-12Pohjolan pommit
2427.4.2019La  10:10P2012LTT-areena 4Kaarinan NappulatHannunniittu 2012
2527.4.2019La  10:45P2012LTT-areena 1Kärsämäen KotkatMaPa 2012 Ritarit
2627.4.2019La  10:45P2012LTT-areena 2Pohjolan TykitHirvensalon hirvet
2727.4.2019La  10:45P2010YTT-areena 3Aunelan MaalitykitHannunniittu Hurrikaanit
2827.4.2019La  10:45P2010YTT-areena 4Hepokulta 10KaaNa 10
2927.4.2019La  11:20P2012LTT-areena 1MaPa 2012 RitaritPohjolan Tykit
3027.4.2019La  11:20P2012LTT-areena 2Hirvensalon hirvetKärsämäen Kotkat
3127.4.2019La  11:20P2010YTT-areena 3Hannunniittu HurrikaanitHepokulta 10
3227.4.2019La  11:20P2010YTT-areena 4KaaNa 10Aunelan Maalitykit
3327.4.2019La  11:55P2010YTT-areena 1Kärsämäen Käärmeet 10Linnan Riskit
3427.4.2019La  11:55P2010YTT-areena 2MaPaPansio United
3527.4.2019La  11:55P2010YTT-areena 3IceHearts PansioPeltolan Pythonit FC
3627.4.2019La  11:55P2010YTT-areena 4Pohjola MustaUittamon Kanuunat Y
3727.4.2019La  12:30P2010YTT-areena 1Linnan RiskitMaPa
3827.4.2019La  12:30P2010LTT-areena 2Hirvensalon Huuhkajat KeltainenLinnan Hyypiät
3927.4.2019La  12:30P2010YTT-areena 3Peltolan Pythonit FCVarissuo-10
4027.4.2019La  12:30P2010YTT-areena 4Uittamon Kanuunat YÅbo City
4127.4.2019La  13:05P2010LTT-areena 1Åbo CityHirvensalon Huuhkajat Keltainen
4227.4.2019La  13:05P2010YTT-areena 2Pansio UnitedKärsämäen Käärmeet 10
4327.4.2019La  13:05P2010YTT-areena 3Varissuo-10IceHearts Pansio
4427.4.2019La  13:05P2010YTT-areena 4Åbo CityPohjola Musta
4527.4.2019La  13:40P2010LTT-areena 1  
4627.4.2019La  13:40P2010LTT-areena 2Linnan HyypiätÅbo City
4727.4.2019La  13:40P2010LTT-areena 3Hannunniittu FC POMMITPeltolan Pythonit AC
4827.4.2019La  13:40P2010LTT-areena 4POHJOLA VIHREÄUittamon Kanuunat L
4927.4.2019La  14:15P2009YTT-areena 1&2Aunelan MaalitykitHannunniittu 09 Musta
5027.4.2019La  14:15P2010LTT-areena 3Peltolan Pythonit ACHirvensalon Huuhkajat Oranssi
5127.4.2019La  14:15P2010LTT-areena 4Uittamon Kanuunat LLinnan Litmaset
5227.4.2019La  14:50P2009YTT-areena 1&2Kaarinan NappulatHepokulta 09/10
5327.4.2019La  14:50P2010LTT-areena 3Hirvensalon Huuhkajat OranssiHannunniittu FC POMMIT
5427.4.2019La  14:50P2010LTT-areena 4Linnan LitmasetPOHJOLA VIHREÄ
5527.4.2019La  15:25P2009YTT-areena 1&2Hannunniittu 09 MustaKaarinan Nappulat
5627.4.2019La  15:25P2009YTT-areena 3&4Hepokulta 09/10Aunelan Maalitykit
5727.4.2019La  15:55P2009YTT-areena 1&2Hannunniittu 09 ValkoinenKupittaa Myrsky
5827.4.2019La  15:55P2009YTT-areena 3&4Linna09Pohjola Manu -09
5927.4.2019La  16:25P2009YTT-areena 1&2Kupittaa MyrskyKärsämäen Kunkut
6027.4.2019La  16:25P2009YTT-areena 3&4TuNL T08/09 TimantitUP United divari
6127.4.2019La  16:55P2009YTT-areena 1&2Pohjola Manu -09Runosmäen Pantterit 2009
6227.4.2019La  16:55P2009YTT-areena 3&4UP United divariVarissuo-09
6327.4.2019La  17:25P2009YTT-areena 1&2Kärsämäen KunkutHannunniittu 09 Valkoinen
6427.4.2019La  17:25P2009YTT-areena 3&4Runosmäen Pantterit 2009Linna09
6527.4.2019La  17:55P2009YTT-areena 1&2Varissuo-09TuNL T08/09 Timantit

SU

       
6628.4.2019Su9:00P2013TT-areena 1Hannunniittu 2013Hirvensalo 2013
6728.4.2019Su9:00P2013TT-areena 2Linna 2013Pohjola 2013-14
6828.4.2019Su9:00P2011LTT-areena 3Hannunniittu2011 SininenHepokullan Pallosalamat
6928.4.2019Su9:00P2011LTT-areena 4Kärsämäki United -12/13Linna 11
7028.4.2019Su9:35P2013TT-areena 1Hirvensalo 2013Linna 2013
7128.4.2019Su9:35P2013TT-areena 2Pohjola 2013-14TuNL T11-12 Sininen
7228.4.2019Su9:35P2011LTT-areena 3Hepokullan PallosalamatHirvensalo valkoinen
7328.4.2019Su9:35P2011LTT-areena 4Linna 11POHJOLA MUSTA
7428.4.2019Su10:10P2013TT-areena 1TuNL T11-12 SininenHannunniittu 2013
7528.4.2019Su10:10P2011LTT-areena 2RunosmäkiUittamon Titaanit
7628.4.2019Su10:10P2011LTT-areena 3Hirvensalo valkoinenHannunniittu2011 Sininen
7728.4.2019Su10:10P2011LTT-areena 4POHJOLA MUSTAKärsämäki United -12/13
7828.4.2019Su10:45P2011YTT-areena 1Kärsämäen Käärmeet 11MaPa 2011
7928.4.2019Su10:45P2011LTT-areena 2Uittamon TitaanitVarissuo-11
8028.4.2019Su10:45P2011YTT-areena 3Aunelan TykitHannunniittu2011 Valkoinen
8128.4.2019Su10:45P2011YTT-areena 4Hepokullan KomeetatHirvensalo musta
8228.4.2019Su11:20P2011YTT-areena 1Pansion TimantitKaaNa 2011
8328.4.2019Su11:20P2011LTT-areena 2Varissuo-11Runosmäki
8428.4.2019Su11:20P2011YTT-areena 3Hannunniittu2011 ValkoinenHepokullan Komeetat
8528.4.2019Su11:20P2011YTT-areena 4Hirvensalo mustaAunelan Tykit
8628.4.2019Su11:55P2011YTT-areena 1KaaNa 2011Kärsämäen Käärmeet 11
8728.4.2019Su11:55P2011YTT-areena 2MaPa 2011Pansion Timantit
8828.4.2019Su11:55P2011YTT-areena 3Peltolan Pirajat 2011POHJOLA VALKOINEN
8928.4.2019Su11:55P2011YTT-areena 4TuNL T10-12 ValkoinenUittamon Titaanit Ykkönen
9028.4.2019Su12:35P2008LTT-areena 1&2Hannunniittu Haukat ACHirvensalo-08 Tiikerit
9128.4.2019Su12:30P2011YTT-areena 3POHJOLA VALKOINENTuNL T10-12 Valkoinen
9228.4.2019Su12:30P2011YTT-areena 4Uittamon Titaanit YkkönenPeltolan Pirajat 2011
9328.4.2019Su13:10P2008LTT-areena 1&2Hirvensalo-08 TiikeritKärsämäki Atletico
9428.4.2019Su13:10P2008LTT-areena 3&4Pohjola Barca -09Pääkkärin Puumat Mustat
9528.4.2019Su13:40P2008LTT-areena 1&2Kärsämäki AtleticoHannunniittu Haukat AC
9628.4.2019Su13:40P2008LTT-areena 3&4TuNL Diamonds T05/06Pohjola08 valkoinen
9728.4.2019Su14:10P2008LTT-areena 1&2Pohjola08 valkoinenPohjola Barca -09
9828.4.2019Su14:10P2008LTT-areena 3&4Pääkkärin Puumat MustatTuNL Diamonds T05/06
9928.4.2019Su14:40P2009LTT-areena 1&2Hannunniittu 09 SininenKupittaa Salamat
10028.4.2019Su14:40P2009LTT-areena 3&4Kärsämäen KotkatMaPa-09
10128.4.2019Su15:40P2009LTT-areena 1&2Pääskyvuori IlveksetUP United liiga