Osuuspankin kesäsarjan Ottelut päivittäin Kevät 2020 + tuloksia

Tiivistelmä ohjeistuksista:

- Noudata valtioneuvoston ja THL:n ohjeita!
- Harjoituksiin vain terveenä!
- Harjoituksiin osallistuminen on vapaaehtoista.
- Jokainen pelaaja, toimija ja valmentaja osallistuu toimintaan omalla vastuullaan.
- Varusteet puetaan jo kotona. Kenttien kopit käytössä lähinnä käsienpesua varten. Siisti wc-tilat jälkeesi.
- Mikäli liivien käyttöön on tarvetta:
Voit jakaa pelaajille liivin omaan käyttöön koko poikkeusajaksi.
Pelaaja käyttää vain omaa liiviään ja huolehtii sen pesemisestä kotona ja tuo liivin mukanaan kaikkiin harjoituksiin.
Harjoituksissa voidaan pelata esim. ”liivilliset vs liivittömät” –jaolla.

- Kunnioita kokoontumisrajoituksia: jätä suoja-aikaa kentälle siirtymiseen ja sieltä poistumiseen.
- Alku- ja loppuverryttelyt hoidetaan kenttäalueen ulkopuolella. Noudata turvavälejä ja muita suojaohjeita.

- Huolehdi hyvästä käsihygieniasta!
- Yski ja aivasta hihaan tai paitasi sisään.
- Vain omat juomapullot!
-Pelitapahtumissa suosittelemme, ettei buffetia järjestettäisi.

 

Joukkueiden kotikentät

https://www.turunnappulaliiga.fi/toiminta/pelitoiminta/alueiden-kotikentat/

 

korona Sarjatarjotin 2020.xls 

Joukkueyhteydet kevät 2020.xls

 

OP Kesäsarja, kevätkierros

Huomioita:     
Poikkeusolojen (Korona) ja kenttäremonttien vuoksi pelit hieman hajallaan!  
Linnan kentälle ei kotiotteluita.    
    
Vähäheikkilän kentän pelit ma,ke päiville   
       
P09L Hannunniitu 09 sininen yhteensä 4 peliä, joista 2 samana iltana. TuNL T07-09 sininen yhteensä 3 peliä, joista 2 samana iltana. Muut 3 peliä
P11Y Pääskyvuoren Leijonat 4. peliä (kun MaPa ei tullutkaan sarjaan mukaan) muut 3 peliä  
P12Y TuNL T2010-2012 Sininen 4 peliä muut 3 peliä   

P13L/P13Y ristipelit merkattu omalla sarjan tunnuksella sekä huomiosarakkeessa.

Kotijoukkueeksi nimetty joukkue asettaa peliin pelinohjaajan! 

 

Tuloksia päivitetty viimeksi ti. 30.6.2020 klo 09.36

 

PVM

Sarja

Klo

Kenttä

Koti

Vieras

Huomio/tulos

8.6.2020P10L17:30Piispanlähteen khtKaaNa 2010Hepokulta4-3
8.6.2020P12Y18:00TT-Areena 1-2TuNL T2010-2012 SininenUittamon tiikeriHait0-13
8.6.2020P10L19:00TT-Areena 1-2Peltolan Pythonit ACVarissuo 101-4
8.6.2020P09Y18:00TT-Areena 3-4Aunelan MaalitykitLinna09 haukat2-1
8.6.2020P10L19:00TT-Areena 3-4Kärsämäki10Linna/Pohjola1-3
8.6.2020P09L17:30Vasaramäki htKupittaa SalamatHannunniittu 09 Sininen6-8
8.6.2020P09L17:30Vähäheikkilä htÅbo City KanonerVarissuo Ahmat 082-1
8.6.2020P09L18:45Vähäheikkilä htUP United 09Pohjola 09 Barca2-5
9.6.2020P09Y17:30Hannunniittu htHannunniittu 09 ValkoinenPohjola 09 Manu5-3
9.6.2020P12L18:45Hannunniittu htHannunniittu SininenLinnan Futarit6-6
9.6.2020P09Y17:30MaPa, ilmestyspäivän kenttäMaPa09UP United 0911-3
9.6.2020P10Y18:45MaPa, ilmestyspäivän kenttäMaPa -10TuNL T07-09 punainen2-6
9.6.2020P10Y17:30Pansio, hiekkaTurun Icehearts RyÅbo City Kanoner Vita0-4
9.6.2020P10Y17:30Peltola, hiekkaPeltolan Pythonit FCLinna/Pohjola vihreä0-16
9.6.2020P10Y17:30Pohjola, Kähärin hiekkaLinna/Pohjola Pun.Hannuniittu3-2
9.6.2020P11L18:45Pohjola, Kähärin hiekkaPohjola TykitHannunniittu2011 Sininen5-5
9.6.2020P11L17:30Runosmäki, hiekkaRunosmäki 2011Hepokullan Pallosalamat8-5
9.6.2020P09Y17:30Var., Pelttarinkadun htVarissuo 09Kärsämäen Kotkat?
9.6.2020P12L18:45Var., Pelttarinkadun htFC VarissuoKärsämäki Musta8-6
9.6.2020P09Y17:30Vasaramäki htKupittaa MyrskyPääskyvuoren Ilvekset4-4
10.6.2020P12Y17:15Hannunniittu htHannunniittu ValkoinenPohjola Pommit2-4
10.6.2020P11Y18:10Hannunniittu htHannunniittu2011 VihreäPansion Timantit13-3
10.6.2020P11Y17:15Hepokulta, hiekkaHepokullan KomeetatPeltolan Pirajat 20115-7
10.6.2020P13L18:10Hepokulta, hiekkaHepokulta 2013Hannunniittu Atletico5-5
10.6.2020P11Y17:15Hirvensalo, PampinkatuHirvensalo MustaPohjola 20115-2
10.6.2020P11Y17:15Piispanlähteen khtKaaNaPääskyvuoren Leijonat9-0
10.6.2020P12Y17:15Kärsämäki, hiekkaKärsämäki KeltainenUittamon tiikeriHait6-6
10.6.2020P12Y18:10Kärsämäki, hiekkaKärsämäki PunainenMaPa Ritarit2-4
10.6.2020P11Y19:05Kärsämäki, hiekkaKärsämäen käärmeet -11Uittamon Titaanit ykkönen11-0
10.6.2020P13L17:00TT-Areena 1-2Pohjola PukitHirvensalo 2013 I11-2
10.6.2020P13L17:00TT-Areena 3-4Pääkkärin TiikeritLinnan Soturit14-2
10.6.2020P11Y17:15Var., Pelttarinkadun htVarissuo KetutLinna 11?
10.6.2020P13L/P13Y18:10Var., Pelttarinkadun htVarissuo 2013-14Linnan Muurit5-10
10.6.2020P12Y17:30Vasaramäki htKupittaan KunkutTuNL T2010-2012 Sininen12-3
10.6.2020P12L17:30Vähäheikkilä htUittamon härkäHaitHirvensalon Leijonat10-2
10.6.2020P11L18:45Vähäheikkilä htUittamon Titaanit liigaHirvensalo Valkoinen3-1
11.6.2020P13Y17:30Hannunniittu htHannunniittu FCPeltolan Pantterit2-8
11.6.2020P13Y17:30Hirvensalo, PampinkatuHirvensalo 2013 IILinnan Futarit0-6
11.6.2020P13Y17:30Valkeavuoren khtKaaNa 2014-2015Linnan Ritarit0-3
15.6.2020P09L17:30Vasaramäki htPohjola 09 BarcaKupittaa Salamat8-0
15.6.2020P09L17:30Hannunniittu htHannunniittu 09 SininenTuNL T07-09 sininen8-6
15.6.2020P09L18:45Hannunniittu htHannunniittu 09 SininenÅbo City Kanoner10-0
15.6.2020P12L17:30Hirvensalo, PampinkatuHirvensalon LeijonatFC Varissuo5-0 lv
15.6.2020P12L18:45Kärsämäki, hiekkaKärsämäki MustaLinnan Futarit8-4
15.6.2020P12Y17:30MaPa, ilmestyspäivän kenttäMaPa RitaritPeltola 201211-4
15.6.2020P10L18:00TT-Areena 1-2Peltolan Pythonit ACLinna/Pohjola3-7
15.6.2020P10Y19:00TT-Areena 1-2TuNL T07-09 punainenTurun Icehearts Ry6-4
15.6.2020P10L18:00TT-Areena 3-4HepokultaVarissuo 101-5
15.6.2020P10L19:00TT-Areena 3-4Kärsämäki10KaaNa 20107-1
15.6.2020P09L17:30Vähäheikkilä htUP United 09Varissuo Ahmat 083-1
15.6.2020P10Y18:45Vähäheikkilä htÅbo City Kanoner VitaLinna/Pohjola Pun.3-0
16.6.2020P10Y17:30Hannunniittu htHannuniittuPeltolan Pythonit FC9-6
16.6.2020P11L18:45Hannunniittu htHannunniittu2011 SininenUittamon Titaanit liiga4-7
16.6.2020P11L17:30Hepokulta, hiekkaHepokullan PallosalamatPohjola Tykit2-6
16.6.2020P11L17:30Hirvensalo, PampinkatuHirvensalo ValkoinenRunosmäki 20115-10
16.6.2020P11Y18:45Kärsämäki, hiekkaKärsämäen käärmeet -11Pääskyvuoren Leijonat10-0
16.6.2020P09Y17:30MaPa, ilmestyspäivän kenttäMaPa09Linna09 haukat11-2
16.6.2020P09Y17:00Pansio kht 1Pohjola 09 ManuAunelan Maalitykit3-3
16.6.2020P09Y17:00Pansio kht 2Kärsämäen KotkatUP United 096-3
16.6.2020P10Y18:45Pohjola, Kähärin hiekkaLinna/Pohjola vihreäMaPa -101-2
16.6.2020P09Y17:30Pääskyvuori, hiekkaPääskyvuoren IlveksetHannunniittu 09 Valkoinen3-2
16.6.2020P09Y17:30Var., Pelttarinkadun htVarissuo 09Kupittaa Myrsky2-1
17.6.2020P13L17:30Hannunniittu htHannunniittu AtleticoPohjola Pukit2-9
17.6.2020P13L17:30Hirvensalo, PampinkatuHirvensalo 2013 ILinnan Muurit?
17.6.2020P11Y17:00Kup10 nurmi 1Pääskyvuoren LeijonatHirvensalo Musta3-7
17.6.2020P11Y18:00Kup10 nurmi 1Pohjola 2011Hepokullan Komeetat9-4
17.6.2020P12Y17:30Kärsämäki, hiekkaKärsämäki KeltainenTuNL T2010-2012 Sininen8-4
17.6.2020P11Y17:15Pansio, hiekkaPansion TimantitHannunniittu2011 Valkoinen0-8
17.6.2020P13L/P13Y17:15Peltola, hiekkaPeltolan PantteritLinnan Soturit8-3
17.6.2020P12Y18:10Pohjola, Kähärin hiekkaPohjola PommitKupittaan Kunkut3-5
17.6.2020P13L18:10Pääskyvuori, hiekkaPääkkärin TiikeritHepokulta 20139-6
17.6.2020P12Y17:00TT-Areena 1-2Peltola 2012Hannunniittu Valkoinen12-7
17.6.2020P11Y17:00TT-Areena 3-4Peltolan Pirajat 2011Hannunniittu2011 Vihreä8-4
17.6.2020P11Y17:15Var., Pelttarinkadun htVarissuo KetutKärsämäen käärmeet -11?
17.6.2020P12Y17:15Vähäheikkilä htUittamon tiikeriHaitKärsämäki Punainen3-5
17.6.2020P12L18:10Vähäheikkilä htUittamon härkäHaitHannunniittu Sininen4-5
17.6.2020P11Y19:05Vähäheikkilä htUittamon Titaanit ykkönenKaaNa7-3
18.6.2020P11Y17:30Hannunniittu htHannunniittu2011 ValkoinenLinna 112-6
18.6.2020P13Y17:30Hirvensalo, PampinkatuHirvensalo 2013 IILinnan Ritarit?
18.6.2020P13Y17:30Valkeavuoren khtKaaNa 2014-2015Linnan Futarit3-12
18.6.2020P13Y17:30Var., Pelttarinkadun htVarissuo 2013-14Hannunniittu FC?
22.6.2020P12L17:15Hannunniittu htHannunniittu SininenFC Varissuo6-7
22.6.2020P09Y18:45Hannunniittu htHannunniittu 09 ValkoinenVarissuo 092-2
22.6.2020P11L18:45Hepokulta, hiekkaHepokullan PallosalamatUittamon Titaanit liiga3-3
22.6.2020P11L17:30Hirvensalo, PampinkatuHirvensalo ValkoinenPohjola Tykit6-6
22.6.2020P12L18:45Hirvensalo, PampinkatuHirvensalon LeijonatLinnan Futarit1-8
22.6.2020P10L17:30Piispanlähteen khtKaaNa 2010Peltolan Pythonit AC3-4
22.6.2020P12L17:30Kärsämäki, hiekkaKärsämäki MustaUittamon härkäHait8-2
22.6.2020P09L18:00TT-Areena 1-2TuNL T07-09 sininenPohjola 09 Barca0-9
22.6.2020P09L19:00TT-Areena 1-2TuNL T07-09 sininenUP United 093-2
22.6.2020P10L18:00TT-Areena 3-4HepokultaLinna/Pohjola3-7
22.6.2020P11L19:00TT-Areena 3-4Runosmäki 2011Hannunniittu2011 Sininen5-6
22.6.2020P09L17:30Var., Pelttarinkadun htVarissuo Ahmat 08Hannunniittu 09 Sininen?
22.6.2020P10L18:45Var., Pelttarinkadun htVarissuo 10Kärsämäki108-1
22.6.2020P09L17:30Vähäheikkilä htÅbo City KanonerKupittaa Salamat1-10
22.6.2020P09Y18:45Vähäheikkilä htUP United 09Kupittaa Myrsky1-13
23.6.2020P13L17:15Hannunniittu htHannunniittu AtleticoLinnan Muurit3-9
23.6.2020P13L/P13Y18:10Hannunniittu htHannunniittu FCHepokulta 20131-9
23.6.2020P10Y17:30MaPa, ilmestyspäivän kenttäMaPa -10Hannuniittu3-9
23.6.2020P10Y17:00Pansio kht 1Turun Icehearts RyLinna/Pohjola vihreä16-4
23.6.2020P09Y17:00Pansio kht 2Aunelan MaalitykitPääskyvuoren Ilvekset5-6
23.6.2020P10Y18:45Pohjola, Kähärin hiekkaLinna/Pohjola Pun.TuNL T07-09 punainen9-4
24.6.2020P12Y17:15Hannunniittu htHannunniittu ValkoinenMaPa Ritarit3-9
24.6.2020P11Y18:10Hannunniittu htHannunniittu2011 ValkoinenPeltolan Pirajat 20115-5
24.6.2020P11Y19:05Hannunniittu htHannunniittu2011 VihreäPohjola 201111-5
24.6.2020P11Y17:15Hepokulta, hiekkaHepokullan KomeetatPääskyvuoren Leijonat5-4
24.6.2020P11Y17:15Hirvensalo, PampinkatuHirvensalo MustaUittamon Titaanit ykkönen6-2
24.6.2020P13L18:10Hirvensalo, PampinkatuHirvensalo 2013 ILinnan Soturit?
24.6.2020P11Y17:15Piispanlähteen khtKaaNaVarissuo Ketut2-3
24.6.2020P09Y17:00Kup10 nurmi 1Kärsämäen KotkatLinna09 haukat11-1
24.6.2020P09Y18:00Kup10 nurmi 1Pohjola 09 ManuMaPa092-5
24.6.2020P12Y17:15Kärsämäki, hiekkaKärsämäki KeltainenPohjola Pommit9-2
24.6.2020P12Y18:10Kärsämäki, hiekkaKärsämäki PunainenTuNL T2010-2012 Sininen11-2
24.6.2020P11Y17:15Pansio, hiekkaPansion TimantitLinna 114-6
24.6.2020P13L17:30Pohjola, Kähärin hiekkaPohjola PukitPääkkärin Tiikerit7-6
24.6.2020P12Y17:00TT-Areena 1-2Peltola 2012Kupittaan Kunkut14-3
24.6.2020P10Y17:00TT-Areena 3-4Peltolan Pythonit FCÅbo City Kanoner Vita4-8
25.6.2020P13Y17:30Hirvensalo, PampinkatuHirvensalo 2013 IIKaaNa 2014-2015?
25.6.2020P13Y17:30Peltola, hiekkaPeltolan PantteritLinnan Ritarit5-2
25.6.2020P13Y17:30Var., Pelttarinkadun htVarissuo 2013-14Linnan Futarit?