Ottelut päivittäin Kevät 2020

Tiivistelmä ohjeistuksista:

- Noudata valtioneuvoston ja THL:n ohjeita!
- Harjoituksiin vain terveenä!
- Harjoituksiin osallistuminen on vapaaehtoista.
- Jokainen pelaaja, toimija ja valmentaja osallistuu toimintaan omalla vastuullaan.
- Varusteet puetaan jo kotona. Kenttien kopit käytössä lähinnä käsienpesua varten. Siisti wc-tilat jälkeesi.
- Mikäli liivien käyttöön on tarvetta:
Voit jakaa pelaajille liivin omaan käyttöön koko poikkeusajaksi.
Pelaaja käyttää vain omaa liiviään ja huolehtii sen pesemisestä kotona ja tuo liivin mukanaan kaikkiin harjoituksiin.
Harjoituksissa voidaan pelata esim. ”liivilliset vs liivittömät” –jaolla.

- Kunnioita kokoontumisrajoituksia: jätä suoja-aikaa kentälle siirtymiseen ja sieltä poistumiseen.
- Alku- ja loppuverryttelyt hoidetaan kenttäalueen ulkopuolella. Noudata turvavälejä ja muita suojaohjeita.

- Huolehdi hyvästä käsihygieniasta!
- Yski ja aivasta hihaan tai paitasi sisään.
- Vain omat juomapullot!
-Pelitapahtumissa suosittelemme, ettei buffetia järjestettäisi.

 

 

korona Sarjatarjotin 2020.xls 

Joukkueyhteydet kevät 2020.xls

 

OP Kesäsarja, kevätkierros

Huomioita:     
Poikkeusolojen (Korona) ja kenttäremonttien vuoksi pelit hieman hajallaan!  
Linnan kentälle ei kotiotteluita.    
Vasaramäen kentälle kotiotteluita ensimmäiselle peliviikolle   
Vähäheikkilän kentän pelit ma,ke päiville   
       
P09L Hannunniitu 09 sininen yhteensä 4 peliä, joista 2 samana iltana. TuNL T07-09 sininen yhteensä 3 peliä, joista 2 samana iltana. Muut 3 peliä
P11Y Pääskyvuoren Leijonat 4. peliä (kun MaPa ei tullutkaan sarjaan mukaan) muut 3 peliä  
P12Y TuNL T2010-2012 Sininen 4 peliä muut 3 peliä   
P13L/P13Y ristipelit merkattu omalla sarjan tunnuksella sekä huomiosarakkeessa.  

 

 

 

pvPVMSarjaKloKenttäKotiVierasHuomio
ma8.6.2020P10L17:30Piispanlähteen khtKaaNa 2010HepokultaMarsukatu 1, Piispanristi
ma8.6.2020P12Y18:00TT-Areena 1-2TuNL T2010-2012 SininenUittamon tiikeriHait 
ma8.6.2020P10L19:00TT-Areena 1-2Peltolan Pythonit ACVarissuo 10 
ma8.6.2020P09Y18:00TT-Areena 3-4Aunelan MaalitykitLinna09 haukat 
ma8.6.2020P10L19:00TT-Areena 3-4Kärsämäki10Linna/Pohjola 
ma8.6.2020P09L17:30VasaramäkiKupittaa SalamatHannunniittu 09 Sininen 
ma8.6.2020P09L17:30VähäheikkiläÅbo City KanonerVarissuo Ahmat 08 
ma8.6.2020P09L18:45VähäheikkiläUP United 09Pohjola 09 Barca 
ti9.6.2020P09Y17:30HannunniittuHannunniittu 09 ValkoinenPohjola 09 Manu 
ti9.6.2020P12L18:45HannunniittuHannunniittu SininenLinnan Futarit 
ti9.6.2020P09Y17:30Maaria-PaattinenMaPa09UP United 09 
ti9.6.2020P10Y18:45Maaria-PaattinenMaPa -10TuNL T07-09 punainen 
ti9.6.2020P10Y17:30Pansio, hiekkaTurun Icehearts RyÅbo City Kanoner Vita 
ti9.6.2020P10Y17:30PeltolaPeltolan Pythonit FCLinna/Pohjola vihreä 
ti9.6.2020P10Y17:30PohjolaLinna/Pohjola Pun.Hannuniittu 
ti9.6.2020P11L18:45PohjolaPohjola TykitHannunniittu2011 Sininen 
ti9.6.2020P11L17:30RunosmäkiRunosmäki 2011Hepokullan Pallosalamat 
ti9.6.2020P09Y17:30VarissuoVarissuo 09Kärsämäen Kotkat 
ti9.6.2020P12L18:45VarissuoFC VarissuoKärsämäki Musta 
ti9.6.2020P09Y17:30VasaramäkiKupittaa MyrskyPääskyvuoren Ilvekset 
ke10.6.2020P12Y17:15HannunniittuHannunniittu ValkoinenPohjola Pommit 
ke10.6.2020P11Y18:10HannunniittuHannunniittu2011 VihreäPansion Timantit 
ke10.6.2020P11Y17:15HepokultaHepokullan KomeetatPeltolan Pirajat 2011 
ke10.6.2020P13L18:10HepokultaHepokulta 2013Hannunniittu Atletico 
ke10.6.2020P11Y17:15HirvensaloHirvensalo MustaPohjola 2011 
ke10.6.2020P11Y17:15Piispanlähteen khtKaaNaPääskyvuoren LeijonatMarsukatu 1, Piispanristi
ke10.6.2020P12Y17:15KärsämäkiKärsämäki KeltainenUittamon tiikeriHait 
ke10.6.2020P12Y18:10KärsämäkiKärsämäki PunainenMaPa Ritarit 
ke10.6.2020P11Y19:05KärsämäkiKärsämäen käärmeet -11Uittamon Titaanit ykkönen 
ke10.6.2020P13L17:00TT-Areena 1-2Pohjola PukitHirvensalo 2013 I 
ke10.6.2020P13L17:00TT-Areena 3-4Pääkkärin TiikeritLinnan Soturit 
ke10.6.2020P11Y17:15VarissuoVarissuo KetutLinna 11 
ke10.6.2020P13L/P13Y18:10VarissuoVarissuo 2013-14Linnan MuuritP13L/P13 Y ristipeli
ke10.6.2020P12Y17:30VasaramäkiKupittaan KunkutTuNL T2010-2012 Sininen 
ke10.6.2020P12L17:30VähäheikkiläUittamon härkäHaitHirvensalon Leijonat 
ke10.6.2020P11L18:45VähäheikkiläUittamon Titaanit liigaHirvensalo Valkoinen 
to11.6.2020P13Y17:30HannunniittuHannunniittu FCPeltolan Pantterit 
to11.6.2020P13Y17:30HirvensaloHirvensalo 2013 IILinnan Futarit 
to11.6.2020P13Y17:30Valkeavuoren khtKaaNa 2014-2015Linnan RitaritVoivalantie 7-9, Kaarina
su14.6.2020P09L16:00TT-Areena 1-2Pohjola 09 BarcaKupittaa Salamat 
ma15.6.2020P09L17:30HannunniittuHannunniittu 09 SininenTuNL T07-09 sininen 
ma15.6.2020P09L18:45HannunniittuHannunniittu 09 SininenÅbo City Kanoner 
ma15.6.2020P12L17:30HirvensaloHirvensalon LeijonatFC Varissuo 
ma15.6.2020P12L18:45KärsämäkiKärsämäki MustaLinnan Futarit 
ma15.6.2020P12Y17:30Maaria-PaattinenMaPa RitaritPeltola 2012 
ma15.6.2020P10L18:00TT-Areena 1-2Peltolan Pythonit ACLinna/Pohjola 
ma15.6.2020P10Y19:00TT-Areena 1-2TuNL T07-09 punainenTurun Icehearts Ry 
ma15.6.2020P10L18:00TT-Areena 3-4HepokultaVarissuo 10 
ma15.6.2020P10L19:00TT-Areena 3-4Kärsämäki10KaaNa 2010 
ma15.6.2020P09L17:30VähäheikkiläUP United 09Varissuo Ahmat 08 
ma15.6.2020P10Y18:45VähäheikkiläÅbo City Kanoner VitaLinna/Pohjola Pun. 
ti16.6.2020P10Y17:30HannunniittuHannuniittuPeltolan Pythonit FC 
ti16.6.2020P11L18:45HannunniittuHannunniittu2011 SininenUittamon Titaanit liiga 
ti16.6.2020P11L17:30HepokultaHepokullan PallosalamatPohjola Tykit 
ti16.6.2020P11L17:30HirvensaloHirvensalo ValkoinenRunosmäki 2011 
ti16.6.2020P11Y18:45KärsämäkiKärsämäen käärmeet -11Pääskyvuoren Leijonat 
ti16.6.2020P09Y17:30Maaria-PaattinenMaPa09Linna09 haukat 
ti16.6.2020P09Y17:00Pansio kht 1Pohjola 09 ManuAunelan Maalitykit 
ti16.6.2020P09Y17:00Pansio kht 2Kärsämäen KotkatUP United 09 
ti16.6.2020P10Y18:45PohjolaLinna/Pohjola vihreäMaPa -10 
ti16.6.2020P09Y17:30PääskyvuoriPääskyvuoren IlveksetHannunniittu 09 Valkoinen 
ti16.6.2020P09Y17:30VarissuoVarissuo 09Kupittaa Myrsky 
ke17.6.2020P13L17:30HannunniittuHannunniittu AtleticoPohjola Pukit 
ke17.6.2020P13L17:30HirvensaloHirvensalo 2013 ILinnan Muurit 
ke17.6.2020P11Y17:00Kup10 nurmi 1Pääskyvuoren LeijonatHirvensalo Musta 
ke17.6.2020P11Y18:00Kup10 nurmi 1Pohjola 2011Hepokullan Komeetat 
ke17.6.2020P12Y17:30KärsämäkiKärsämäki KeltainenTuNL T2010-2012 Sininen 
ke17.6.2020P11Y17:15Pansio, hiekkaPansion TimantitHannunniittu2011 Valkoinen 
ke17.6.2020P13L/P13Y17:15PeltolaPeltolan PantteritLinnan SoturitP13L/P13 Y ristipeli
ke17.6.2020P12Y18:10PohjolaPohjola PommitKupittaan Kunkut 
ke17.6.2020P13L18:10PääskyvuoriPääkkärin TiikeritHepokulta 2013 
ke17.6.2020P12Y17:00TT-Areena 1-2Peltola 2012Hannunniittu Valkoinen 
ke17.6.2020P11Y17:00TT-Areena 3-4Peltolan Pirajat 2011Hannunniittu2011 Vihreä 
ke17.6.2020P11Y17:15VarissuoVarissuo KetutKärsämäen käärmeet -11 
ke17.6.2020P12Y17:15VähäheikkiläUittamon tiikeriHaitKärsämäki Punainen 
ke17.6.2020P12L18:10VähäheikkiläUittamon härkäHaitHannunniittu Sininen 
ke17.6.2020P11Y19:05VähäheikkiläUittamon Titaanit ykkönenKaaNa 
to18.6.2020P11Y17:30HannunniittuHannunniittu2011 ValkoinenLinna 11 
to18.6.2020P13Y17:30HirvensaloHirvensalo 2013 IILinnan Ritarit 
to18.6.2020P13Y17:30Valkeavuoren khtKaaNa 2014-2015Linnan FutaritVoivalantie 7-9, Kaarina
to18.6.2020P13Y17:30VarissuoVarissuo 2013-14Hannunniittu FC 
ma22.6.2020P12L17:15HannunniittuHannunniittu SininenFC Varissuo 
ma22.6.2020P09Y18:45HannunniittuHannunniittu 09 ValkoinenVarissuo 09 
ma22.6.2020P11L18:45HepokultaHepokullan PallosalamatUittamon Titaanit liiga 
ma22.6.2020P11L17:30HirvensaloHirvensalo ValkoinenPohjola Tykit 
ma22.6.2020P12L18:45HirvensaloHirvensalon LeijonatLinnan Futarit 
ma22.6.2020P10L17:30Piispanlähteen khtKaaNa 2010Peltolan Pythonit ACMarsukatu 1, Piispanristi
ma22.6.2020P12L17:30KärsämäkiKärsämäki MustaUittamon härkäHait 
        
ma22.6.2020P09L18:00TT-Areena 1-2TuNL T07-09 sininenPohjola 09 Barca 
ma22.6.2020P09L19:00TT-Areena 1-2TuNL T07-09 sininenUP United 09 
ma22.6.2020P10L18:00TT-Areena 3-4HepokultaLinna/Pohjola 
ma22.6.2020P11L19:00TT-Areena 3-4Runosmäki 2011Hannunniittu2011 Sininen 
ma22.6.2020P09L17:30VarissuoVarissuo Ahmat 08Hannunniittu 09 Sininen 
ma22.6.2020P10L18:45VarissuoVarissuo 10Kärsämäki10 
ma22.6.2020P09L17:30VähäheikkiläÅbo City KanonerKupittaa Salamat 
ma22.6.2020P09Y18:45VähäheikkiläUP United 09Kupittaa Myrsky 
ti23.6.2020P13L17:15HannunniittuHannunniittu AtleticoLinnan Muurit 
ti23.6.2020P13L/P13Y18:10HannunniittuHannunniittu FCHepokulta 2013P13L/P13 Y ristipeli
ti23.6.2020P10Y17:30Maaria-PaattinenMaPa -10Hannuniittu 
ti23.6.2020P10Y17:00Pansio kht 1Turun Icehearts RyLinna/Pohjola vihreä 
ti23.6.2020P09Y17:00Pansio kht 2Aunelan MaalitykitPääskyvuoren Ilvekset 
ti23.6.2020P10Y18:45PohjolaLinna/Pohjola Pun.TuNL T07-09 punainen 
ke24.6.2020P12Y17:15HannunniittuHannunniittu ValkoinenMaPa Ritarit 
ke24.6.2020P11Y18:10HannunniittuHannunniittu2011 ValkoinenPeltolan Pirajat 2011 
ke24.6.2020P11Y19:05HannunniittuHannunniittu2011 VihreäPohjola 2011 
ke24.6.2020P11Y17:15HepokultaHepokullan KomeetatPääskyvuoren Leijonat 
ke24.6.2020P11Y17:15HirvensaloHirvensalo MustaUittamon Titaanit ykkönen 
ke24.6.2020P13L18:10HirvensaloHirvensalo 2013 ILinnan Soturit 
ke24.6.2020P11Y17:15Piispanlähteen khtKaaNaVarissuo KetutMarsukatu 1, Piispanristi
ke24.6.2020P09Y17:00Kup10 nurmi 1Kärsämäen KotkatLinna09 haukat 
ke24.6.2020P09Y18:00Kup10 nurmi 1Pohjola 09 ManuMaPa09 
ke24.6.2020P12Y17:15KärsämäkiKärsämäki KeltainenPohjola Pommit 
ke24.6.2020P12Y18:10KärsämäkiKärsämäki PunainenTuNL T2010-2012 Sininen 
ke24.6.2020P11Y17:15Pansio, hiekkaPansion TimantitLinna 11 
ke24.6.2020P13L17:30PohjolaPohjola PukitPääkkärin Tiikerit 
ke24.6.2020P12Y17:00TT-Areena 1-2Peltola 2012Kupittaan Kunkut 
ke24.6.2020P10Y17:00TT-Areena 3-4Peltolan Pythonit FCÅbo City Kanoner Vita 
to25.6.2020P13Y17:30HirvensaloHirvensalo 2013 IIKaaNa 2014-2015 
to25.6.2020P13Y17:30PeltolaPeltolan PantteritLinnan Ritarit 
to25.6.2020P13Y17:30VarissuoVarissuo 2013-14Linnan Futarit