OTTELUOHJELMA Javenture hallissa

 

·Kenttä 1 / "kioskin kulma"
·Kenttä 2 / "kioskin kulman päädyssä"

·Kenttä 3 / ykköskentän "vastapäätä"
·Kenttä 4 / kakkoskentän "vastapäätä"

Eli 1. ja 3. kenttä katsomopuolen sivulla ja 2. ja 4. kenttä Imp jalkapallohallin puoleisella sivulla.

 

KENTTIEN RAJAT:

Kentällä ei ikävä kyllä ole rajoja talvisarjaa varten, mutta yhteistyöllä pelit pystytään viemään hienosti läpi.
Kenttä kun jaetaan neljään osaan niin yhden kentän kooksi tulee
7v7 peleissä noin 50x32m
5v5 peleissä tarvittaessa noin 35x30m
8v8 liiga pelataan kahdella kentällä Javenturella

 

Hallissa on 8 kpl tuttuja nappulamaaleja.

 

Sunnuntai aamuisin ensimmäiseen peliin tarvitsemme aina raavasta voimaa, jotta saamme neljä kenttää kuntoon maalien osalta, jotta ensimmäiset pelit pääsevät alkamaan viimeistään klo 8.35.

 

 

OTTELUOHJELMA JAVENTURE

 

Kotijoukkueeksi merkitty joukkue on velvollinen huolehtimaan pelinohjaajan paikalle.

 

Päivitetty 14.2.2019

 

 

PVM

Halli

Kenttä

Alku klo 

Loppu klo 

Sarja 

Koti

Vieras

2.12.2018JaventureKenttä 1&28:459:45P08 LPohjola08 ValkoinenPääkkärin Puumat mustat
2.12.2018JaventureKenttä 3&48:459:45P08 LHir/Kär08 ytjTuNL 07 Musta
2.12.2018JaventureKenttä 1&29:5510:55P08 LPohjola 09 BarcaUittamon Jääkarhut Musta
2.12.2018JaventureKenttä 3&49:5510:55P08 LHaukat AC, HannunniittuTuNL 07 Harmaa
9.12.2018JaventureKenttä 18:459:45P08 DTuNL Timantit 07-08TuNL 07 Oranssi
9.12.2018JaventureKenttä 28:459:45P08 DHaukat FC, HannunniittuHirvensalon Pantterit
9.12.2018JaventureKenttä 38:459:45P08 DKupittaa 08Pohjola08 Vihreä
9.12.2018JaventureKenttä 48:459:45P08 DPääkkärin Puumat keltaisetRunosmäen puumat 08
9.12.2018JaventureKenttä 19:5510:55P08 DUittamon Jääkarhut PunainenTunL 07 Punainen
9.12.2018JaventureKenttä 29:5510:55P09 DHannunniitun Haukat MustaRunosmäen Pantterit
9.12.2018JaventureKenttä 39:5510:55P09 DHepokulta -09Kupittaa Ukkoset
9.12.2018JaventureKenttä 49:5510:55P09 DKärsämäen KunkutLinna09
16.12.2018JaventureKenttä 18:459:45P09 DMaPa-09Pohjola 09 Manu
16.12.2018JaventureKenttä 28:459:45P09 DHannunniitun Haukat ValkoinenKaaPo Keskuri
16.12.2018JaventureKenttä 38:459:45P09 LUittamo United 09 liigaKupittaa Salamat
16.12.2018JaventureKenttä 48:459:45P12 DHannunniittu 2012/13 ykkönenPeltola Pirajat12/13
16.12.2018JaventureKenttä 19:5510:55P12 DPohjola 2013Hepokulta 12/13
16.12.2018JaventureKenttä 29:5510:55P09 DKaaNa KesämäkiUittamo United 09 divari
16.12.2018JaventureKenttä 39:5510:55P12 DHirvensalo 2012Pääskyvuoren Leijonat
16.12.2018JaventureKenttä 49:5510:55P09 LHannunniitun Haukat SininenKärsämäen Kotkat
6.1.2019JaventureKenttä 18:459:45P12 LHannunniittu 2012 LKärsämäen Kotkat -12/13
6.1.2019JaventureKenttä 28:459:45P12 LTuWe P12-13MaPa 2012 Ritarit
6.1.2019JaventureKenttä 38:459:45P09 DKupittaa UkkosetHannunniitun Haukat Musta
6.1.2019JaventureKenttä 48:459:45P09 DVakke AhmatKaaNa Kesämäki
6.1.2019JaventureKenttä 19:5510:55P09 DPohjola 09 ManuKärsämäen Kunkut
6.1.2019JaventureKenttä 29:5510:55P09 DKaaPo KeskuriMaPa-09
6.1.2019JaventureKenttä 39:5510:55P09 DUittamo United 09 divariHannunniitun Haukat Valkoinen
6.1.2019JaventureKenttä 49:5510:55P09 DLinna09Hepokulta -09
13.1.2019JaventureKenttä 18:459:45P08 DPohjola08 VihreäHaukat FC, Hannunniittu
13.1.2019JaventureKenttä 28:459:45P08 DRunosmäen puumat 08Kupittaa 08
13.1.2019JaventureKenttä 38:459:45P08 DTuNL 07 OranssiPääkkärin Puumat keltaiset
13.1.2019JaventureKenttä 48:459:45P08 DVakke SudetUittamon Jääkarhut Punainen
13.1.2019JaventureKenttä 19:5510:55P09 LKärsämäen KotkatUittamo United 09 liiga
13.1.2019JaventureKenttä 29:5510:55P09 LHannunniitun Haukat SininenKupittaa Myrsky
13.1.2019JaventureKenttä 39:5510:55P08 DTunL 07 PunainenTuNL Timantit 07-08
13.1.2019JaventureKenttä 49:5510:55P12 DTuNL T10-12 sinKärsämäki -12/13
20.1.2019JaventureKenttä 1&28:459:45P08 LTuNL 07 MustaPohjola08 Valkoinen
20.1.2019JaventureKenttä 3&48:459:45P08 LUittamon Jääkarhut MustaHir/Kär08 ytj
20.1.2019JaventureKenttä 1&29:5510:55P08 LTuNL 07 HarmaaPohjola 09 Barca
20.1.2019JaventureKenttä 3&49:5510:55P08 LPääkkärin Puumat mustatHaukat AC, Hannunniittu
27.1.2019JaventureKenttä 18:459:45P12 DPohjola 2013Hannunniittu 2012/13 ykkönen
27.1.2019JaventureKenttä 28:459:45P12 DPääskyvuoren LeijonatHepokulta 12/13
27.1.2019JaventureKenttä 38:459:45P12 DRunosmäki 2012Hirvensalo 2012
27.1.2019JaventureKenttä 48:459:45P10 LHir Huuhkajat KeltÅbo City Blåa
27.1.2019JaventureKenttä 19:5510:55P12 DPeltola Pirajat12/13Linna 2012/-13
27.1.2019JaventureKenttä 29:5510:55P09 DMaPa-09Uittamo United 09 divari
27.1.2019JaventureKenttä 39:5510:55P09 DVakke AhmatHannunniitun Haukat Valkoinen
27.1.2019JaventureKenttä 49:5510:55P09 DKaaNa KesämäkiRunosmäen Pantterit
3.2.2019JaventureKenttä 18:459:45P09 DHannunniitun Haukat MustaLinna09
3.2.2019JaventureKenttä 28:459:45P09 DPohjola 09 ManuHepokulta -09
3.2.2019JaventureKenttä 38:459:45P09 DKärsämäen KunkutKaaPo Keskuri
3.2.2019JaventureKenttä 48:459:45P09 LUittamo United 09 liigaKupittaa Myrsky
3.2.2019JaventureKenttä 19:5510:55P08 DUittamon Jääkarhut PunainenHirvensalon Pantterit
3.2.2019JaventureKenttä 29:5510:55P08 DTuNL Timantit 07-08Vakke Sudet
3.2.2019JaventureKenttä 39:5510:55P08 DRunosmäen puumat 08Haukat FC, Hannunniittu
3.2.2019JaventureKenttä 49:5510:55P09 LKärsämäen KotkatKupittaa Salamat
10.2.2019JaventureKenttä 18:459:45P08 DTuNL 07 OranssiKupittaa 08
10.2.2019JaventureKenttä 28:459:45P09 DRunosmäen PantteritVakke Ahmat
10.2.2019JaventureKenttä 38:459:45P09 DLinna09Kupittaa Ukkoset
10.2.2019JaventureKenttä 48:459:45P09 DKaaPo KeskuriPohjola 09 Manu
10.2.2019JaventureKenttä 19:5510:55P08 DPääkkärin Puumat keltaisetTunL 07 Punainen
10.2.2019JaventureKenttä 29:5510:55P10 LFC Pommit, HannunniittuPohjola 2010 vihreä
10.2.2019JaventureKenttä 39:5510:55P10 LHepokulta 2010Uittamon Kanuunat L
10.2.2019JaventureKenttä 49:5510:55P09 LKupittaa SalamatHannunniitun Haukat Sininen
24.2.2019JaventureKenttä 18:459:45P09 DHannunniitun Haukat ValkoinenKaaNa Kesämäki
24.2.2019JaventureKenttä 28:459:45P09 DKupittaa UkkosetMaPa-09
24.2.2019JaventureKenttä 38:459:45P09 DRunosmäen PantteritKärsämäen Kunkut
24.2.2019JaventureKenttä 48:459:45 vapaavapaa
24.2.2019JaventureKenttä 19:5510:55P09 DUittamo United 09 divariHannunniitun Haukat Musta
24.2.2019JaventureKenttä 29:5510:55P09 DHepokulta -09Vakke Ahmat
24.2.2019JaventureKenttä 39:5510:55 Kärsämäki -12/13/Oksman peliKärsämäki -12/13/Oksman peli
24.2.2019JaventureKenttä 49:5510:55 Pansio / KenanAunela / Erno
3.3.2019JaventureKenttä 1&28:459:45P08 LPohjola08 ValkoinenUittamon Jääkarhut Musta
3.3.2019JaventureKenttä 3&48:459:45P08 LHir/Kär08 ytjTuNL 07 Harmaa
3.3.2019JaventureKenttä 1&29:5510:55P08 LPohjola 09 BarcaPääkkärin Puumat mustat
3.3.2019JaventureKenttä 3&49:5510:55P08 LHaukat AC, HannunniittuTuNL 07 Musta
10.3.2019JaventureKenttä 18:459:45P08 DHirvensalon PantteritPohjola08 Vihreä
10.3.2019JaventureKenttä 28:459:45P08 DTunL 07 PunainenVakke Sudet
10.3.2019JaventureKenttä 38:459:45P09 LKupittaa MyrskyKärsämäen Kotkat
10.3.2019JaventureKenttä 48:459:45P11 LRunosmäki 2011Linna-11
10.3.2019JaventureKenttä 19:5510:55P12 LHannunniittu 2012/13 ykkönenPääskyvuoren Leijonat
10.3.2019JaventureKenttä 29:5510:55P12 LPohjola 2012TuWe P12-13
10.3.2019JaventureKenttä 39:5510:55P08 DVakke SudetPääkkärin Puumat keltaiset
10.3.2019JaventureKenttä 49:5510:55P11 LHepokullan PallosalamatPohjola11 mustavih.
17.3.2019JaventureKenttä 18:459:45P12 LHannunniittu 2012 LMaPa 2012 Ritarit
17.3.2019JaventureKenttä 28:459:45P09 LKupittaa SalamatUittamo United 09 liiga
17.3.2019JaventureKenttä 38:459:45P08 DHirvensalon PantteritTuNL 07 Oranssi
17.3.2019JaventureKenttä 48:459:45P08 DKupittaa 08Uittamon Jääkarhut Punainen
17.3.2019JaventureKenttä 19:5510:55P08 DPohjola08 VihreäRunosmäen puumat 08
17.3.2019JaventureKenttä 29:5510:55P09 LKupittaa MyrskyHannunniitun Haukat Sininen
17.3.2019JaventureKenttä 39:5510:55P08 DHaukat FC, HannunniittuTuNL Timantit 07-08
17.3.2019JaventureKenttä 49:5510:55P12 LKärsämäen Kotkat -12/13Pohjola 2012
24.3.2019JaventureKenttä 1&28:459:45P08 LTuNL 07 HarmaaPohjola08 Valkoinen
24.3.2019JaventureKenttä 3&48:459:45P08 LPääkkärin Puumat mustatHir/Kär08 ytj
24.3.2019JaventureKenttä 1&29:5510:55P08 LTuNL 07 MustaPohjola 09 Barca
24.3.2019JaventureKenttä 3&49:5510:55P08 LUittamon Jääkarhut MustaHaukat AC, Hannunniittu
31.3.2019JaventureKenttä 18:459:45P10 LPeltolan Pythonit ACLinnan Litmaset
31.3.2019JaventureKenttä 28:459:45P10 LHir Huuhkajat KeltHepokulta 2010
31.3.2019JaventureKenttä 38:459:45 vapaavapaa
31.3.2019JaventureKenttä 48:459:45 Varissuo/Ruohola peliVarissuo/Ruohola peli
31.3.2019JaventureKenttä 19:5510:55P10 LLinnan HyypiätPohjola 2010 vihreä
31.3.2019JaventureKenttä 29:5510:55P10 LFC Pommit, HannunniittuÅbo City Blåa
31.3.2019JaventureKenttä 39:5510:55 Kärsämäki -12/13/Oksman peliKärsämäki -12/13/Oksman peli
31.3.2019JaventureKenttä 49:5510:55 Varissuo/Ruohola peliVarissuo/Ruohola peli