OTTELUOHJELMA Lähi-Tapiola (Javenture) areenalla Impivaarassa

 

·Kenttä 1 / "kioskin kulma"
·Kenttä 2 / "kioskin kulman päädyssä"

·Kenttä 3 / ykköskentän "vastapäätä"
·Kenttä 4 / kakkoskentän "vastapäätä"

Eli 1. ja 3. kenttä katsomopuolen sivulla ja 2. ja 4. kenttä Imp jalkapallohallin puoleisella sivulla.

 

KENTTIEN RAJAT:

Kentällä ei ikävä kyllä ole rajoja talvisarjaa varten, mutta yhteistyöllä pelit pystytään viemään hienosti läpi.
Kenttä kun jaetaan neljään osaan niin yhden kentän kooksi tulee
7v7 peleissä noin 50x32m
5v5 peleissä tarvittaessa noin 35x30m
8v8 liiga pelataan kahdella kentällä Javenturella

 

Hallissa on 8 kpl tuttuja nappulamaaleja.

 

Sunnuntai aamuisin ensimmäiseen peliin tarvitsemme aina raavasta voimaa, jotta saamme neljä kenttää kuntoon maalien osalta, jotta ensimmäiset pelit pääsevät alkamaan viimeistään klo 8.35.

 

 

OTTELUOHJELMA / Lähi-Tapiola areena

 

Kotijoukkueeksi merkitty joukkue on velvollinen huolehtimaan pelinohjaajan paikalle.

 

PVM

Halli

Kenttä

Alku klo 

Loppu klo 

Sarja 

Koti

Vieras

1.12.2019Lähi-Tapiola areenaKenttä 1&28:459:45P09LHannunniittu 09 SininenKupittaa Salamat
1.12.2019Lähi-Tapiola areenaKenttä 3&48:459:45P09LPohjola 09 BarcaUP United 09 liiga
1.12.2019Lähi-Tapiola areenaKenttä 1&29:5510:55P09LHannunniittu 09 ValkoinenKärsämäki Kotkat
1.12.2019Lähi-Tapiola areenaKenttä 3&49:5510:55P10LHannunniittu PommitHirvensalo 10 ???
8.12.2019Lähi-Tapiola areenaKenttä 18:459:45P09DHannunniittu 09 MustaKaaNa 2009
8.12.2019Lähi-Tapiola areenaKenttä 28:459:45P09DKupittaa MyrskyLinna 09 haukat
8.12.2019Lähi-Tapiola areenaKenttä 38:459:45P09DMaPa09Pohjola 09 Manu
8.12.2019Lähi-Tapiola areenaKenttä 48:459:45P09DPOHJOLA 2010TuNL T07-08
8.12.2019Lähi-Tapiola areenaKenttä 19:5510:55P09DUP United 09 divariVarissuo Sudet
8.12.2019Lähi-Tapiola areenaKenttä 29:5510:55P13LHannunniittuHepokulta 2013
8.12.2019Lähi-Tapiola areenaKenttä 39:5510:55P13LHirvensalo 2013 ILinna Muurit
8.12.2019Lähi-Tapiola areenaKenttä 49:5510:55P13LPeltola PantteritPohjola Pukit
15.12.2019Lähi-Tapiola areenaKenttä 1&28:459:45P10LKärsämäki 10Linnan Litmaset
15.12.2019Lähi-Tapiola areenaKenttä 3&48:459:45P10LPeltola Pythonit ACVarissuo 10
15.12.2019Lähi-Tapiola areenaKenttä 19:5510:55P10DHannunniittu HurrikaanitHepokulta 10
15.12.2019Lähi-Tapiola areenaKenttä 29:5510:55P10DKaaNa 2010Linnan Riskit
15.12.2019Lähi-Tapiola areenaKenttä 39:5510:55P10DMaPa -10Peltola Pythonit FC
15.12.2019Lähi-Tapiola areenaKenttä 49:5510:55P10DPOHJOLA 2010TuNL T09
5.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 1&28:459:45P10LVarissuo 10Kärsämäki 10
5.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 3&48:459:45P10LÅbo City Kanoner BlåaPeltola Pythonit AC
5.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 19:5510:55P10DLinnan RiskitHannunniittu Hurrikaanit
5.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 29:5510:55P10DPeltola Pythonit FCKaaNa 2010
5.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 39:5510:55P10DTuNL T09MaPa -10
5.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 49:5510:55P10DÅbo City Kanoner VitaPOHJOLA 2010
12.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 1&28:459:45P09LUP United 09 liigaHannunniittu 09 Valkoinen
12.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 3&48:459:45P09LVarissuo AhmatPohjola 09 Barca
12.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 1&29:5510:55P09LKärsämäki KotkatHannunniittu 09 Sininen
12.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 3&49:5510:55P10LLinnan LitmasetHannunniittu Pommit
19.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 18:459:45P09DLinna 09 haukatHannunniittu 09 Musta
19.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 28:459:45P09DPohjola 09 ManuKupittaa Myrsky
19.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 38:459:45P09DTuNL T07-08MaPa09
19.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 48:459:45P09DVarissuo SudetPOHJOLA 2010
19.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 19:5510:55P09DKaaNa 2009UP United 09 divari
19.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 29:5510:55P11LPohjola TykitHannunniittu2011 Sininen
19.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 39:5510:55P11LRunosmäki 2011Hirvensalo 2011 valkoinen
19.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 49:5510:55P11LPeltolan Pirajat 2011TuNL P2012 ?
26.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 18:459:45P13-14Linna RitaritHirvensalo 2013 II
26.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 28:459:45P13-14Pohjola MinitKärsämäki Ninjat
26.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 38:459:45P13-14Varissuo LeijonatLinna Soturit
26.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 48:459:45P13-14KaaNa 2014TuNL / T2011-2012 Sininen
26.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 19:5510:55P10DHannunniittu HurrikaanitPeltola Pythonit FC
26.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 29:5510:55P10DKaaNa 2010TuNL T09
26.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 39:5510:55P10DMaPa -10Åbo City Kanoner Vita
26.1.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 49:5510:55P10DPOHJOLA 2010Hepokulta 10
2.2.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 1&28:459:45P10LPeltola Pythonit ACTaitokoulu10
2.2.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 3&48:459:45P09LHannunniittu 09 SininenUP United 09 liiga
2.2.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 1&29:5510:55P09LHannunniittu 09 ValkoinenVarissuo Ahmat
2.2.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 3&49:5510:55P09LPohjola 09 BarcaKupittaa Salamat
9.2.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 1&28:459:45P10LHannunniittu PommitVarissuo 10
9.2.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 3&48:459:45P10LKärsämäki 10Åbo City Kanoner Blåa
9.2.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 19:5510:55P09DHannunniittu 09 MustaPohjola 09 Manu
9.2.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 29:5510:55P09DKupittaa MyrskyTuNL T07-08
9.2.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 39:5510:55P09DMaPa09Varissuo Sudet
9.2.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 49:5510:55P09DPOHJOLA 2010KaaNa 2009
23.2.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 18:459:45P12DHannunniittu ValkoinenMaPa Ritarit
23.2.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 28:459:45P12DKupittaan KunkutPohjola Pommit
23.2.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 38:459:45P12DRunosmäki UnitedUittamon Hait
23.2.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 48:459:45P12DPeltolan Pirajat 2012KaaNa T10-12
23.2.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 19:5510:55P09DUP United 09 divariLinna 09 haukat
23.2.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 29:5510:55P10DPeltola Pythonit FCLinnan Riskit
23.2.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 39:5510:55P10DHepokulta 10Åbo City Kanoner Vita
23.2.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 49:5510:55P10DTuNL T09Hannunniittu Hurrikaanit
1.3.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 1&28:459:45P10LÅbo City Kanoner BlåaHannunniittu Pommit
1.3.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 3&48:459:45P09LVarissuo AhmatHannunniittu 09 Sininen
1.3.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 1&29:5510:55P09LKupittaa SalamatHannunniittu 09 Valkoinen
1.3.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 3&49:5510:55P09LKärsämäki KotkatPohjola 09 Barca
8.3.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 1&28:459:45P10LTaitokoulu10Kärsämäki 10
8.3.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 3&48:459:45P10LLinnan LitmasetPeltola Pythonit AC
8.3.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 19:5510:55P10DÅbo City Kanoner VitaKaaNa 2010
8.3.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 29:5510:55P10DHepokulta 10MaPa -10
8.3.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 39:5510:55P10DLinnan RiskitPOHJOLA 2010
8.3.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 49:5510:55P09DTuNL T07-08Hannunniittu 09 Musta
15.3.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 18:459:45P09DVarissuo SudetKupittaa Myrsky
15.3.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 28:459:45P09DKaaNa 2009MaPa09
15.3.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 38:459:45P09DLinna 09 haukatPOHJOLA 2010
15.3.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 48:459:45P09DPohjola 09 ManuUP United 09 divari
15.3.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 1&29:5510:55P09LKupittaa SalamatKärsämäki Kotkat
15.3.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 3&49:5510:55P09LUP United 09 liigaVarissuo Ahmat
22.3.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 18:459:45P11LPohjola TykitPeltolan Pirajat 2011
22.3.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 28:459:45P11LHirvensalo 2011 valkoinenTuNL P2012 ?
22.3.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 3&48:459:45P10LVarissuo 10Åbo City Kanoner Blåa
22.3.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 1&29:5510:55   
22.3.2020Lähi-Tapiola areenaKenttä 3&49:5510:55P10LTaitokoulu10Linnan Litmaset