Kaikki ottelut + Tuomarilista Paatelossa

11.-12.9.2021 19. JUKKA PAATELO TURNAUS OHJELMA

Peliaika 2x15 
Liigassa 6 joukkuetta jotka pelaavat yksinkertaisen sarjan. Lopuksi kaksi parasta pelaavat finaalin. Sarjan 3. ja 4. pelaavat pronssipelin ja sarjan 5. ja 6. pelaavat sijoista 5.-6.
Kaikille liiga joukkueille 6 ottelua.

Divarissa 8 joukkuetta jotka arvottu kahteen 4 joukkueen lohkoon (yht 3 peliä). Lohkojen kaksi parasta välieriin (sijat 1-4) niin että lohkon 1. kohtaa toisen lohkon 2. Voittajat finaaliin ja hävinneet pronssipeliin. Sijoille 3 ja 4 pelaavat sijoista 5-8 niin että lohkon 3. kohtaa toisen lohkon 4. Voittajat pelaavat sijoista 5-6 ja hävinneet sijoista 7-8. 
Kaikille divari joukkueille 5 ottelua.

Molempien sarjojen neljä parasta palkitaan mitalein sekä joka joukkueesta palkitaan turnauksen Fair Play pelaaja. 

 

pv

klo

kenttä

sarja

lohko

koti

v

vieras

Tulos

Tuomari

La 11.99:30Nurmi 1P10 DivAA1 HepokultavA4 Pääskyvuoren Ilvekset3-3K.Tuominen
La 11.99:30Nurmi 2P10 DivAA2 Åbo City Kanoner VitavA3 TuNL T092-1H.Jakonen
La 11.99:30LT 1P10 DivBB1 Vakke 09/10vB4 Hanttari/MaPa2-2J.Lähteelä
La 11.99:30LT 2P10 DivBB2 Kärsämäki PunainenvB3 Linna/Pohjola ykkönen5-0Sergeev
La 11.910:10Nurmi 1P10 liigaCC1 Kärsämäki ValkoinenvC2 Linna 09 Har.2-2K.Tuominen
La 11.910:10Nurmi 2P10 liigaCC6 Vakke 10vC4 Peltolan Pythonit4-0H.Jakonen
La 11.910:10LT 1P10 liigaCC5 Linna/Pohjola LiigavC3 Åbo City Kanoner Blåa0-0J.Lähteelä
La 11.910:50Nurmi 1P10 DivAA4 Pääskyvuoren IlveksetvA2 Åbo City Kanoner Vita2-3K.Tuominen
La 11.910:50Nurmi 2P10 DivAA3 TuNL T09vA1 Hepokulta1-1H.Jakonen
La 11.910:50LT 1P10 DivBB4 Hanttari/MaPavB2 Kärsämäki Punainen2-5J.Lähteelä
La 11.910:50LT 2P10 DivBB3 Linna/Pohjola ykkönenvB1 Vakke 09/101-3Sergeev
La 11.911:30Nurmi 1P10 liigaCC2 Linna 09 Har.vC6 Vakke 100-4K.Tuominen
La 11.911:30Nurmi 2P10 liigaCC3 Åbo City Kanoner BlåavC1 Kärsämäki Valkoinen5-0JP Penger
La 11.911:30LT 1P10 liigaCC4 Peltolan PythonitvC5 Linna/Pohjola Liiga0-3H.Jakonen
La 11.912:10Nurmi 1P10 DivAA1 HepokultavA2 Åbo City Kanoner Vita1-0H.Jakonen
La 11.912:10Nurmi 2P10 DivAA3 TuNL T09vA4 Pääskyvuoren Ilvekset0-1JP Penger
La 11.912:10LT 1P10 DivBB1 Vakke 09/10vB2 Kärsämäki Punainen1-2P.Anderson
La 11.912:10LT 2P10 DivBB3 Linna/Pohjola ykkönenvB4 Hanttari/MaPa0-9Sergeev
La 11.912:50Nurmi 1P10 liigaCC6 Vakke 10vC5 Linna/Pohjola Liiga5-0H.Jakonen
La 11.912:50Nurmi 2P10 liigaCC2 Linna 09 Har.vC3 Åbo City Kanoner Blåa0-9JP Penger
La 11.912:50LT 1P10 liigaCC1 Kärsämäki ValkoinenvC4 Peltolan Pythonit0-1P.Anderson

pv

klo

kenttä

sarja

lohko

koti

v

vieras

Tulos

Tuomari

Su 12.910:00Nurmi 1P10 liigaCC6 Vakke 10vC3 Åbo City Kanoner Blåa0-6K.Tuominen
Su 12.910:00Nurmi 2P10 liigaCC4 Peltolan PythonitvC2 Linna 09 Har.1-5H.Jakonen
Su 12.910:00LT 1P10 liigaCC5 Linna/Pohjola LiigavC1 Kärsämäki Valkoinen1-0J.Lähteelä
Su 12.910:40Nurmi 1P10 Div5-8A lohkon 3. Pääskyvuoren IlveksetvB lohkon 4. Linna/Pohjola y3-1K.Tuominen
Su 12.910:40Nurmi 2P10 Div5-8B lohkon 3 Vakke 09/10vA lohkon 4. TuNL T091-0H.Jakonen
Su 12.910:40LT 1P10 Div1-4A lohkon 1. Åbo City Kanoner VitavB lohkon 2. Hanttari/MaPa2-1J.Lähteelä
Su 12.910:40LT 2P10 Div1-4B lohkon 1. Kärsämäki PunainenvA lohkon 2. Hepokulta0-1H.Pirttisalo
Su 12.911:20Nurmi 1P10 liigaCC2 Linna 09 Har.vC5 Linna/Pohjola Liiga2-4K.Tuominen
Su 12.911:20Nurmi 2P10 liigaCC1 Kärsämäki ValkoinenvC6 Vakke 101-3JP Penger
Su 12.911:20LT 1P10 liigaCC3 Åbo City Kanoner BlåavC4 Peltolan Pythonit4-1J.Lähteelä
Su 12.912:00LT 1P10 Div7-8Häv 25 Linna/Pohjola yvHäv 26 TuNL T091-2H.Jakonen
Su 12.912:00LT 2P10 Div5-6Voit 25 Pääskyvuoren Ilvekset vVoit 26  Vakke 09/103-4H.Pirttisalo
Su 12.912:00Nurmi 1P10 Div3-4Häv 27 Hanttari/MaPavHäv 28 Kärsämäki Punainen 2-1K.Tuominen
Su 12.912:00Nurmi 2P10 Div1-2Voit 27 Åbo City Kanoner VitavVoit 28 Hepokulta1-2JP Penger
Su 12.912:30LT 1P10 liigaC Sijat 5-6C Lohkon 5. Peltolan PythonitvC Lohkon 6. Kärsämäki Valkoinen3-0H.Jakonen
Su 12.912:30Nurmi 1P10 liigaC Sijat 3-4C Lohkon 3. Linna/Pohjola LiigavC Lohkon 4. Linna 09 Har1-2K.Tuominen
Su 12.912:30Nurmi 2P10 liigaC Sijat 1-2C Lohkon 1. Åbo City Kanoner BlåavC Lohkon 2. Vakke 104-3JP Penger

Loppujärjestys 2021:

 

LIIGA:

1. ÅBO CITY KANONER BLÅA 

2. VAKKE 10

3. TuNL P09 LINNA HARRASTE

4. LINNA/POHJOLA Liiga

5. PELTOLA PYTHONIT 

6. KÄRSÄMÄKI VALKOINEN

 

DIVARI / YKKÖNEN

1. HEPOKULTA

2. ÅBO CITY KANONER VITA

3. HANTTARIT / MAPA

4. KÄRSÄMÄKI PUNAINEN

5. VAKKE 09/10

6. PÄÄSKYVUOREN ILVEKSET

7. TuNL T09

8. LINNA/POHJOLA ykkönen

 

 

 

 

 
   

Nurmi 1 = lähempänä Lähitapiola areenaa

Nurmi 2 = lähempänä Imp jp hallia

 

LT 1 = LähiTapiola areenan 1. kenttä kun tullaan nurmelta sisälle
 
LT 2 = lähempänä huoltorakennuksia
  

 

Jukka Paatelo turnaus 2020
Liigan mestari Pohjola
Jukka Paatelo turnaus 2020
Divarin mestari Pohjola

Turnauskuvia

JUKKA PAATELO TURNAUS 12.-13.9.2020

* Peliaika 2 x 15 min

* Paitsiosääntö rangaistusalueella

* 2009 syntyneet