TULOKSET 2012 (-01)

MESTARI POJAT: PANSIO

MESTARI TYTÖT: POHJOLA

HOPEAA POJAT: HANNUNNIITTU

HOPEAA TYTÖT: KÄRSÄMÄKI

PRONSSIA POJAT: FC MAARIA-PAATTINEN

PRONSSIA TYTÖT: PÄÄSKYVUORI

POJAT NELJÄS: LAUSTE

TYTÖT NELJÄS: AUNELA

 

Turnausohjelma ja tulokset tulee tähän sivulle

Päivitetty 16.9.2012 klo 16:48

A-Lohko: FC MaPa, Hepokulta, Pohjola, Uittamo, Varissuo.

B-lohko: Hannunniittu, Hirvensalon Keltamustat, (Peltola luopunut turnauksesta), Runosmäki, FC RP. 

C-lohko: Kupittaa, Kärsämäki, Pansio, Åbo Utd AC.

D-lohko: Hirvensalo FC, Lauste, AC MaPa, Åbo Utd FC.

Tytöt: Aunela, Kärsämäki, Pohjola ja Pääskyvuori

NopvklokenttäsarjalohkokotivvierasTulosTuomari
115.9.20129:00Kenttä 1E-11tytötKärsämäkivAunela2-0H.Jakonen
215.9.20129:00Kenttä 2E-11tytötPääskyvuorivPohjola0-3J.Lähteelä
110115.9.20129:00Kenttä 3E-11AFC MaPavHepokulta12-1I-S Marttia
110215.9.20129:00Kenttä 4E-11AVarissuovPohjola5-1E.Hulkkonen
110515.9.20129:45Kenttä 1E-11CKupittaavÅbo Utd AC1-2H.Jakonen
110615.9.20129:45Kenttä 2E-11CKärsämäkivPansio1-2J.Lähteelä
110315.9.20129:45Kenttä 3E-11BHannunniittuvHirvensalon Keltamustat4-0I-S Marttia
110415.9.20129:45Kenttä 4E-11BFC RPvPeltola luovuttiei pelataei peliä
110715.9.201210:30Kenttä 1E-11DHirvensalo FCvÅbo Utd FC1-4H.Jakonen
110815.9.201210:30Kenttä 2E-11DLaustevAC MaPa9-1J.Lähteelä
315.9.201210:30Kenttä 3E-11tytötPohjolavAunela3-0I-S Marttia
415.9.201210:30Kenttä 4E-11tytötPääskyvuorivKärsämäki1-2O. Leskinen 
111215.9.201211:15Kenttä 1E-11BRunosmäkivFC RP4-1H.Jakonen
111115.9.201211:15Kenttä 2E-11BPeltola luovuttivHannunniittuei pelataEI! J.Lähteelä
111015.9.201211:15Kenttä 3E-11AUittamovVarissuo3-1JP Penger
110915.9.201211:15Kenttä 4E-11APohjolavFC MaPa0-13O. Leskinen 
111315.9.201212:00Kenttä 1E-11CÅbo Utd ACvKärsämäki0-2H.Jakonen
111515.9.201212:00Kenttä 2E-11DÅbo Utd FCvLauste0-8J.Lähteelä
111415.9.201212:00Kenttä 3E-11CPansiovKupittaa5-0JP Penger
111615.9.201212:00Kenttä 4E-11DAC MaPavHirvensalo FC1-0O. Leskinen 
515.9.201212:45Kenttä 1E-11tytötAunelavPääskyvuori2-2H.Jakonen
615.9.201212:45Kenttä 2E-11tytötPohjolavKärsämäki1-0J.Laine
111715.9.201212:45Kenttä 3E-11AFC MaPavUittamo9-1JP Penger
111815.9.201212:45Kenttä 4E-11AHepokultavPohjola4-1O. Leskinen 
112115.9.201213:30Kenttä 1E-11CKupittaavKärsämäki1-3H.Jakonen
112215.9.201213:30Kenttä 2E-11CPansiovÅbo Utd AC3-1J.Laine
111915.9.201213:30Kenttä 3E-11BHannunniittuvRunosmäki3-0JP Penger
112015.9.201213:30Kenttä 4E-11BHirvensalon KeltamustatvPeltola luovuttiei pelataei peliä
112315.9.201214:15Kenttä 1E-11DHirvensalo FCvLauste1-3H.Jakonen
112415.9.201214:15Kenttä 2E-11DAC MaPavÅbo Utd FC1-11J.Laine
7 Finaali15.9.201214:15Kenttä 3E-11tytötLohkon 1. PohjolavLohkon 2.Kärsämäki2-1 rpJP Penger
8. Pronssi15.9.201214:15Kenttä 4E-11tytötLohkon 3.PääskyvuorivLohkon 4. Aunela1-0R.Lönnbäck
112815.9.201215:15Kenttä 1E-11BRunosmäkivHirvensalon Keltamustat2-2H.Jakonen
112715.9.201215:15Kenttä 2E-11BFC RPvHannunniittu0-11J.Laine
112615.9.201215:15Kenttä 3E-11AUittamovHepokulta5-1JP Penger
112515.9.201215:15Kenttä 4E-11AVarissuovFC MaPa0-0R.Lönnbäck
112916.9.20129:00Kenttä 1E-11AHepokultavVarissuo 0-7E.Ates
113016.9.20129:00Kenttä 2E-11APohjolavUittamo 0-6H.Grönlund
113116.9.20129:00Kenttä 3E-11BHirvensalon KeltamustatvFC RP 6-2J.Laine
113216.9.20129:00Kenttä 4E-11BPeltola luovuttivRunosmäkiei pelataEI! H.Jakonen
113316.9.201210:00Kenttä 1E-119-16A3. Varissuo
vC4. Kupittaa 5-0E.Ates
113416.9.201210:00Kenttä 2E-119-16B3. Runosmäki
vD4. Hirvensalo FC5-1H.Grönlund
113516.9.201210:00Kenttä 3E-119-16C3. Åbo Utd ACvB4. FC RP
 4-2J.Laine
113616.9.201210:00Kenttä 4E-119-16D3. AC MaPavA4. Hepokulta
 3-2 rp
H.Jakonen
113716.9.201210:45Kenttä 1E-111-8A1. FC MaPavC2. Kärsämäki 6-2E.Ates
113816.9.201210:45Kenttä 2E-111-8B1. HannunniittuvD2. Åbo Utd FC 2-1H.Grönlund
113916.9.201210:45Kenttä 3E-111-8C1. PansiovB2. Hirvensalo Keltamustat
 4-3 rp
J.Laine
114016.9.201210:45Kenttä 4E-111-8D1. LaustevA2. Uittamo
 4-1H.Jakonen
114216.9.201211:30Kenttä 1E-1113-16KupittaavHirvensalo FC 1-0E.Ates
114316.9.201211:30Kenttä 2E-1113-16FC RPvHepokulta 3-4JP Penger
114116.9.201211:30Kenttä 3E-1117-18A lohkon 5. PohjolavPeltola luovuttiei pelataEI! J.Laine
114416.9.201212:15Kenttä 1E-119-12VarissuovRunosmäki3-2 rp
E.Ates
114516.9.201212:15Kenttä 2E-119-12Åbo Utd ACvMaPa AC 3-1JP Penger
114616.9.201212:15Kenttä 3E-115-8KärsämäkivÅbo Utd FC 6-5J.Laine
114716.9.201212:15Kenttä 4E-115-8Hir. kelta-mustavUittamo 4-2H.Jakonen
115016.9.201213:00Kenttä 1E-1115-16Hirvensalo FCvFC RP 2-0E.Ates
115116.9.201213:00Kenttä 2E-1113-14KupittaavHepokulta 3-4JP Penger
114816.9.201213:00Kenttä 3E-111-4MaPa FCvHannunniittu 2-3J.Laine
114916.9.201213:00Kenttä 4E-111-4PansiovLauste 4-0H.Jakonen
115216.9.201213:45Kenttä 1E-1111-12RunosmäkivMaPa AC 11-1E.Ates
115316.9.201213:45Kenttä 2E-119-10VarissuovÅbo Utd AC 0-3 lv
JP Penger
115416.9.201213:45Kenttä 3E-117-8Åbo Utd FCvUittamo 8-2J.Laine
115516.9.201213:45Kenttä 4E-115-6KärsämäkivHir. kelta-musta 5-0H.Jakonen
115716.9.201214:30Kenttä 3E-111-2HannunniittuvPansio 0-2J.Laine
115616.9.201214:30Kenttä 4E-113-4MaPa FCvLauste 2-1H.Jakonen

 

MESTARI POJAT: PANSIO

MESTARI TYTÖT: POHJOLA

HOPEAA POJAT: HANNUNNIITTU

HOPEAA TYTÖT: KÄRSÄMÄKI

PRONSSIA POJAT: FC MAARIA-PAATTINEN

PRONSSIA TYTÖT: PÄÄSKYVUORI

POJAT NELJÄS: LAUSTE

TYTÖT NELJÄS: AUNELA

 

ISOKIITOS KAIKILLE OSALLISTUJILLE !

 

Turnaus info

Päivitetty 10.9.2012)

 Peltolan joukkueen luovutettua turnauksen

 

         
TURNAUSINFO POJAT:      
* 18 joukkuetta. 
 17 joukkuetta, Pel luovutti    
* yksi viiden joukkueen lohko (A), sekä kolme neljän joukkueen lohkoa (B, C & D)   
* Lohkojen 2 parasta sijoille 1-8.       
* Lohkojen 3. ja 4. sijoille 9-16      
* A lohkon viides! Pelit loppuu alkusarjaan ( Heille tulee turnauksessa 4 peliä)   
* Lohkojen neljälle parhaalle turnauksessa 6-7 peliä    
* Peliaika 2 x 15min       
* SÄÄNNÖT:        
         
         
      
KENTTÄ 1Javenture Ht  
KENTTÄ 2Javenture Ht  
KENTTÄ 3Imp nurmiVarakImp jp halli
KENTTÄ 4Imp nurmiVarakHepokulta hiekka
KENTTÄ 5=Imp jp halli   
         
TURNAUSINFO TYTÖT:      
HUOM! Turnaus pelataan yhdessä päivässä lauantaina 15.9.2012   
*4 joukkuetta.        
Neljän joukkueen yksinkertainen sarja      
Sarjan ykkönen ja kakkonen pelaa finaalin     
Sarjan kolmonen ja nelonen pelaa pronssiottelun    
Jokaiselle tyttöjoukkueelle neljä ottelua     
Peliaika 2x15min       
         

 

 

 

SÄÄNNÖT