TULOKSET 2014 (-03)

Kupittaa 03
Pohjola 03
Runosmäki 03
Uittamo 03

2003 syntyneet POJAT

Finaali nurmi 2  Pohjola Valk - Uittamo Utd 1-4

Pronssipeli nurmi 1 Kupittaa - Runosmäki 4-2

 

 

Paateloturnauksen 2014 mestari UITTAMO UTD 03

 

 

 

B lohko loppusijoitus

1. Uittamo Utd
2. Pohjola Valk.
3. Hannunniittu AC
4. Hirvensalo
5. Kärsämäki
6. Lauste

A lohko loppusijoitus

1. Kupittaa
2. Runosmäki
3. Åbo Utd
4. Uittamo City
5. Pohjola Vihreä
6. MaPa
7. Hannunniittu FC

 

Tulokset:

Välierät klo 12:40

A lohkon 1. Kup. - B lohkon 2.Poh valk 0-5
B lohkon 1.Uit Utd - A lohkon 2.Run 2-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Sijoituspelit 13:30

 

11-12 A 6.MaPa. - B 6. Lauste 1-2

 

9-10 B 5. Kär. - A 5. Poh Vihreä 6-0

 

7-8 A 4.Uittamo City - B 4. Hirv. 0-2

 

5-6 B 3.Han AC - A 3. Åbo Utd 6-0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SUNNUNTAI 14.9.2014

 

 

 

Åbo Utd - Uittamo City 6-0

 

MaPa - Hann FC 3-0

 

Pohjola Vih - Runosmäki 0-5

 

 

 

Uittamo Utd - Hann AC 3-3

 

Pohjola Valk - Lauste 12-2

 

Hirvensalo - Kärsämäki 4-0

 

 

 

Hann FC - Pohjola Vih 1-3

 

Kupittaa - Åbo Utd 2-1

 

MaPa - Uittamo City 0-0

 

 

 

Lauste - Hirvensalo 0-5

 

Hann AC - Pohjola Valk 0-2

 

Kärsämäki - Uittamo Utd 0-9

 

 

 

Hann FC - Kupittaa 1-12

 

Uittamo City - Pohjola Vih 3-2

 

Runosmäki - Åbo Utd 5-1

 

 

 

ja Uittamo City - Hannunniittu FC 3-0

 

 

 
 
La 13.9.2014  MaPa - Pohjola Vihreä 0-1

 

 

Runosmäki - Kupittaa 1-3

 

 

Lauste - Hannunniittu AC 0-4

 

 

Hirvensalo - Uittamo Utd 1-6

 

 

Pohjola valk. - Kärsämäki 14-0

 

 

Hann FC - Runosmäki 0-5

 

 

Kupittaa - MaPa 9-1

 

 

Pohjola Vih - Åbo Utd 0-9

 

 

Kärsämäki - Lauste 2-2

 

 

Hannunniittu AC - Hirvensalo 6-2

 

 

Uittamo Utd - Pohjola Valk. 4-2

 

 

Åbo Utd - MaPa 2-1

 

 

Uittamo City - Runosmäki 3-5

 

 

Pohjola Vih - Kupittaa 0-18

 

 

Hirvensalo - Pohjola Valk 0-9

 

 

Hannunniittu AC - Kärsämäki 6-1

 

 

Lauste - Uittamo Utd 0-14

 

 

Åbo Utd - Hannunniittu FC 5-0

 

 

MaPa - Runosmäki 2-5

 

 

Kupittaa - Uittamo City 10-1