Kaikki ottelut + Tuomarilista Paatelossa

17.-18.9.2022 
20. JUKKA PAATELO TURNAUS OHJELMA / LIIGA
SUNNUNTAINA 18.9.2022

Peliaika 2x15 

Molempien sarjojen neljä parasta palkitaan mitalein sekä joka joukkueesta palkitaan turnauksen Fair Play pelaaja.

P2011 LIIGA4 joukkImp. Nurmi  Peliaika 2x15 
Paatelo turn.     120 min / joukk.
 A1Åbo City   
 A2Hannunniittu Valk.   
 A3Runosmäki   
 A4Hirvensalo   

 

No

pv

klo

kenttä

sarja

lohko

koti

v

vieras

Tulos

Tuomari

1Su 18.9.202210:00Nurmi 12011LIIGAA1 Åbo CityvA4 Hirvensalo0-1H.PIRTTISALO
2Su 18.9.202210:00Nurmi 22011LIIGAA2 Hannunniittu ValkvA3 Runosmäki 1-1H.JAKONEN
...........
3Su 18.9.202210:50Nurmi 12011LIIGAA4 HirvensalovA2 Hannunniittu Valk3-0H.PIRTTISALO
4Su 18.9.202210:50Nurmi 22011LIIGAA3 Runosmäki vA1 Åbo City3-3H.JAKONEN
...........
5Su 18.9.202211:40Nurmi 12011LIIGAA1 Åbo CityvA2 Hannunniittu Valk5-0JP PENGER
6Su 18.9.202211:40Nurmi 22011LIIGAA3 Runosmäki vA4 Hirvensalo1-8H.JAKONEN
...........
7Su 18.9.202212:30Nurmi 120111-2Lohkon 1.HirvensalovLohkon 2. Åbo City1-1 Hir voitti RP kisanJP PENGER
8Su 18.9.202212:30Nurmi 220113-4Lohkon 3. Runosmäki vLohkon 4. Hannunniittu 5-0H.JAKONEN

 

 

LOPPUJÄRJESTYS JUKKA PAATELO TURNAUS / LIIGA

1. HIRVENSALO

2. ÅBO CITY

3. RUNOSMÄKI

4. HANNUNNIITTU Valk.

 

17.-18.9.2022 
20. JUKKA PAATELO TURNAUS OHJELMA / DIVARI
LAUANTAINA 17.9.2022

Peliaika 2x15 

Molempien sarjojen neljä parasta palkitaan mitalein sekä joka joukkueesta palkitaan turnauksen Fair Play pelaaja.

 

 P2011 Div,4 joukkImp. Nurmi  Peliaika 2x15     
 Paatelo turn.     120 min / joukk.    
  A1Pohjola       
  A2Tyt09/10       
  A3Hannunniittu Vihreä       
  A4Varissuo       

 

 

No

pv

klo

kenttä

sarja

lohko

koti

v

vieras

Tulos

Tuomari

1La 17.9.202210:00Nurmi 12011Div.A1 PohjolavA4 Varissuo0-2H.PIRTTISALO
2La 17.9.202210:00Nurmi 22011Div.A2 Tyt 09/10 vA3 Hannunniittu Vihreä0-2K.TUOMINEN
           
3La 17.9.202210:50Nurmi 12011Div.A4 VarissuovA2 Tyt 09/10 2-0H.PIRTTISALO
4La 17.9.202210:50Nurmi 22011Div.A3 Hannunniittu VihreävA1 Pohjola0-3K.TUOMINEN
           
5La 17.9.202211:40Nurmi 12011Div.A1 PohjolavA2 Tyt 09/10 2-1JP PENGER
6La 17.9.202211:40Nurmi 22011Div.A3 Hannunniittu VihreävA4 Varissuo0-1K.TUOMINEN
           
7La 17.9.202212:30Nurmi 120111-2Lohko 1. VarissuovLohko 2. Pohjola5-1JP PENGER
8La 17.9.202212:30Nurmi 220113-4Lohko 3. HannunniittuvLohko 4. Tyt 09/100-0, Han voitti rp 3-2K.TUOMINEN

 

LOPPUJÄRJESTYS JUKKA PAATELO TURNAUS / DIVARI

1. VARISSUO

2. POHJOLA

3. HANNUNNIITTU VIHREÄ

4. TYT 09/10

 
   

Nurmi 1 = lähempänä Lähitapiola areenaa

Nurmi 2 = lähempänä Imp jp hallia

 

  

 

Jukka Paatelo turnaus 2020
Liigan mestari Pohjola
Jukka Paatelo turnaus 2020
Divarin mestari Pohjola

Turnauskuvia

JUKKA PAATELO TURNAUS 12.-13.9.2020

* Peliaika 2 x 15 min

* Paitsiosääntö rangaistusalueella

* 2009 syntyneet