2016 -syntyneet

2017 -syntyneet ovat tervetulleita osallistumaan oman alueen 2016 -ikäluokan joukkueen toimintaan ellei alueella vielä ole omaa joukkuetta. 


2017 -syntyneet muodostavat oman aluejoukkueen kun pelaajia on 8-10 ja toimihenkilöt ovat löytyneet.


Jos olet kiinnostunut joukkueen perustamisesta alueellesi, niin ota yhteys TuNL seurakoordinaattoriin Miika Weckmaniin miika.weckman@turunnappulaliiga.fi  02-2357888

Hannunniittu 2016

(Hannunniittu, Kurala, Kohmo, Nummi, Itäharju)

Joukkueenjohtaja Osmi Minkkinen 

osmi.minkkinen@gmail.com 

Valmentaja Mika Lavi 045 8022602

mika.lavi@edu.turku.fi 

 

Hepokulta 2016-2017

(Hepokulta, Vätti, Teräsrautela, Nättinummi, Kaerla)

 Joukkueenjohtaja Sanna Kytönen 0400 449628

sanna.koli@gmail.com 

Valmentaja Juho Lähteenmäki 0400 829190

juho.lahteenmaki1@hotmail.com 

 

Hirvensalo 2016

(Hirvensalo, Kakskerta)

Joukkueenjohtaja Ida-Lotta Kiviluoma 050 5387632

idalotta.kiviluoma@gmail.com 

Vastuuvalmentaja Juuso Jalava

 

Kupittaa 2016

(Kupittaa, Vasaramäki, Kurjenmäki, Petrelius)

Joukkueenjohtaja Milla Pylkkänen Salminen 040 7403224
milla.pylkkanen@gmail.com 

Valmentaja Mauri Katajisto
mauri.katajisto@live.fi


Kärsämäki 2016

(Kärsämäki, Kastu, Raunistula, Räntämäki, Paltta, Oriketo)

Joukkueenjohtaja Katri Lammi 044 5255458

katri294@gmail.com

Valmentaja Toni Rannikko 050 3540877

tonirannikk@gmail.com

 

Linna 2016-2017

(Läntinen keskusta, Iso-Heikkilä, Portsa, Patterinhaka, Ruissalo)

Valmentaja Teijo Haverinen 050-9102991

teijo.haverinen@gmail.com 

Valmentaja Petri Heinonen

 

Maaria-Paattinen 2016-2017

(Yli-Maaria, Moisio, Jäkärlä, Paattinen)

Joukkueenjohtaja (2017) Sari Latokylä  040 0179189

sari.latokyla@gmail.com 

Joukkueenjohtaja (2016) Ann-Mari Poso

Valmentaja Jan-Erik Heljander 050 3769806 

jan.heljander@gmail.com 

Valmentaja Anna Liimatainen 050 3139190

anna.liimatainen@hotmail.com 

 

Peltola 2015-2016

(Peltola, Ilpoinen, Koivula, Harittu, Luolavuori)

Joukkueenjohtaja Sari Malmila 050 4139743

sari.malmila@hotmail.com 

Valmentaja Toni Silvennoinen 0449941683
tonotypo@gmail.com 

 

Pohjola 2016

(Pohjola, Kähäri, Pitkämäki, Ruohonpää, Mälikkälä, Suikkila)

Joukkueenjohtaja Kirsi Rajala 050 5341682

k.rajala@gmail.com

Valmentaja Juho Putkonen 050 3503444

 

Pääskyvuori 2016/17

(Pääskyvuori, Hurttivuori, Laukkavuori)

Joukkueenjohtaja Elina Lindström 0408679456

elina.p.lindstrom@gmail.com 

valmentaja Tapio Laine 050 5570482

lainetapio1981@gmail.com 


Runosmäki 2016
(Runosmäki, Kiikku)

Joukkueenjohtaja ja valmentaja Joonas Alatalo 044 9138 673
 j91496950@gmail.com  

 

Uittamo 2016-2017

(Uittamo, Katariina, Ispoinen, Puistomäki, Vähä-heikkilä, Mäntymäki, Korppoolaismäki)

Joukkueenjohtaja Juha Hokkanen 040 7088389

hokkanen.juha@gmail.com 

Valmentaja Albert Hämäläinen 045 3555441

albert.hamalainen@gmail.com 

 

Varissuo 2015-2016

(Varissuo)

Joukkueenjohtaja Minna Liljeqvist

minnakl81@hotmail.com

Vastuuvalmentaja Jaakko Mäki-Kuutti 045 1460205

jaakko.makikuutti@gmail.com