2017 -syntyneet

Jos olet kiinnostunut joukkueen perustamisesta alueellesi, niin ota yhteys TuNL seurakoordinaattoriin Miika Weckmaniin miika.weckman@turunnappulaliiga.fi 0408332492

Hannunniittu 2017

(Hannunniittu, Kurala, Kohmo, Nummi, Itäharju)

Joukkueenjohtaja Teemu Rönkkö 041 4689724

tjronkko@gmail.com 

Valmentaja Robin Aalto 045 8022081

robinbenjamin95@gmail.com 

 

Hepokulta 2016-2017

(Hepokulta, Vätti, Teräsrautela, Nättinummi, Kaerla)

 Joukkueenjohtaja Sanna Kytönen 0400 449628

sanna.koli@gmail.com 

Valmentaja Juho Lähteenmäki 0400 829190

juho.lahteenmaki1@hotmail.com 

 

Hirvensalo 2017

(Hirvensalo, Kakskerta)

Joukkueenjohtaja Aleksis Linko 040 5060027

aleksis.linko@gmail.com 

Valmentaja Altti Suominen

altti.suominen@gmail.com 

 

Kupittaa 2017-2018

(Kupittaa, Vasaramäki, Kurjenmäki, Petrelius)

Valmentaja Amanda Auranen 0409676027

 ama_aura@hotmail.com 

Valmentaja Jussi Likitalo 0408011592

jussi.likitalo@yahoo.com 

 

Kärsämäki 2017

(Kärsämäki, Kastu, Raunistula, Räntämäki, Paltta, Oriketo)

Joukkueenjohtaja Heli Mäkynen 044 9740673

heli.makynen@varsinais-suomi.fi 

Joukkueenjohtaja Henna Santanen 044 3438251

henna.santanen27@gmail.com 

Valmentaja Markku Oksman 040 7442342 

markku.j.oksman@gmail.com 

 

Linna 2017-2018

(Läntinen keskusta, Iso-Heikkilä, Portsa, Patterinhaka, Ruissalo

Joukkueenjohtaja Anton Kokkonen 0400 175573

antsa.kokkonen@gmail.com 

Joukkueenjohtaja Mira Piki 041 5451982

 

Maaria-Paattinen 2016-2017

(Yli-Maaria, Moisio, Jäkärlä, Paattinen)

Joukkueenjohtaja (2017) Sari Latokylä  040 0179189

sari.latokyla@gmail.com 

Joukkueenjohtaja (2016) Ann-Mari Poso 

Valmentaja Jan-Erik Heljander 050 3769806 

jan.heljander@gmail.com 

Valmentaja Anna Liimatainen 050 3139190

anna.liimatainen@hotmail.com 

Valmentaja Robin Åkerlund 040 0486927

 

Pansio 2017-2018

(Pansio, Perno, Aunela, Vienola, Härkämäki)

Joukkueenjohtaja Maiju Mölsä  0458419644

maiju.molsa@gmail.com 

Valmentaja Mölsä Juha  0458419607

 juha.molsa@gmail.com 

Valmentaja Osadchyi Mykola 0451228432

osadchyimyk@gmail.com 

 

Peltola 2017

(Peltola, Ilpoinen, Koivula, Harittu, Luolavuori)
Valmentaja Hannu-Pekka Ojala 050 3456991

Hp.ojala@gmail.com

Valmentaja Jouna Karsi 050 3509479
jouna.karsi@gmail.com



 

Pohjola 2017

(Pohjola, Kähäri, Pitkämäki, Ruohonpää, Mälikkälä, Suikkila)

Joukkueenjohtaja Linda Tuomainen 0401640477

lindatuomainen@gmail.com

Valmentaja Mika Tuomainen
Mika.tuomainen93@gmail.com

 

Runosmäki 2017
(Runosmäki, Kiikku)

Joukkueenjohtaja Marjut Kolehmainen  040 7618178

marjut.a.kolehmainen@gmail.com 

Valmentaja Rauli Kolehmainen 044 5396912

kolehmainen.rauli@gmail.com

 

Uittamo 2016-2017

(Uittamo, Katariina, Ispoinen, Puistomäki, Vähä-heikkilä, Mäntymäki, Korppoolaismäki)

Joukkueenjohtaja Juha Hokkanen 040 7088389

hokkanen.juha@gmail.com 

Valmentaja Albert Hämäläinen 045 3555441

albert.hamalainen@gmail.com