Kuukauden vapaaehtoinen on Juha

28.9.2023

Hei.

Olen Juha ja olen toiminut Turun Nappulaliigan johtokunnassa vuodesta 2019 lähtien. Johtokunnan tehtäviin kuuluu mm. johtaa seuran kehittämistä, toimintasuunnitelman seuraamista, toteuttaa seuran kokouksen päätökset ja vastata seuran taloudesta. 

Turun Nappulaliigassa pelasin itse junnuna Martin aluejoukkueessa, tämä siis 1970 luvun lopulla.

Vuodesta 2003 eteenpäin olin omien poikien mukana aktiivisesti Kärsämäen aluejoukkueissa.

Siihen aikaan  P11 ikäryhmä oli Turun Nappuliigan vanhin ikäryhmä jonka jälkeen siirryttiin alueen muihin seuroihin ja siirryinkin sitten poikien mukana ja toimin huoltajan roolissa 10 vuoden ajan. Pääsin läheltä seuraamaan poikien kasvamista urheilun parissa junnusta aikuiseksi, enkä vaihtaisi päivääkään pois.

Nykyään on mahtavaa näin taustalla seurata seuran kehittymistä ja kuulla joukkueiden taustahenkilöiden sitoutuneisuudesta sekä innostuneisuudesta.

Olemme johtokunnassa ylpeitä Teistä kaikista vapaaehtoisista, toimiston väkeä unohtamatta, kun olette mukana tuottamassa lapsille hauskoja hetkiä jalkapallon äärellä päivästä toiseen.


Hyvää alkanutta syyskierrosta kaikille kentille.

Juha


Kiitos Juhalle arvokkaasta ja aikaansaavasta työstäsi kulissien takana.