Viikonloppuna AuraCupissa menestystä

4.7.2016

TuNL:n P06 voittoisa joukkue AuraCupissa 2016
TuNL:n P06 voittoisa joukkue AuraCupissa 2016

Viikonloppuna pelattiin 14. kerran AuraCup turnaus Turun kentillä. TuNL:lla oli mukana neljä joukkuetta mukana turnauksessa ja jokainen niistä esiintyi edukseen.
Poikien E11 sarjassa TuNL Valkoinen pelasi 7 ottelua joista saldona oli hienot 4 voittoa, 2 tasapeliä ja yksi tappio Liettualaiselle Zalgirietukselle.
Vuotta nuorempien sarjassa eli Poikien E10 sarjassa TuNL valkoisten joukkue oli suorastaan ylivoimainen peleissä. Finaalissa kaatui EPTK 6-1. EPTK on  kahdeksan jalkapalloseuran muodostama yhteisö, joka pyrkii Hakan johdolla kehittämään junioritoimintaa omalla toimialueellansa.
Poikien F9 sarjassa oli mukana Hannunniitun joukkue joka harmiksi jäi finaalipaikasta maalieron perusteella pronssiotteluun, jossa Puolan joukkue oli parempi lukemin 3-7. Kuudessa pelissä Hannunniitun saldo kuitenkin upea eli 4 voittoa, yksi tasapeli sekä pronssipelin häviö.
Nuorimmissa eli poikien F8 sarjassa TuNL:n Hirvensalon joukkue aloitti turnauksen vahvasti ja kuudessa pelissä saldona oli kolme voittoa ja kolme häviötä,

TuNL:n joukkueiden tulokset AuraCupissa 2016

 

AuraCup/2016
Pojat 05
Sunnuntai
TuNL Valk–TPS 1-1
Lauantai
TuNL Valk-Zalgirietus (Liettua) 0-1
TuNL Valk.EPTK 1-1
Perjantai
TuNL Valk-RaiFu 3-1
TuNL Valk-Iirot 2-0
Torstai: 
TuNL Valk-SWU 7-0
TuNL Valk-Inter Sinimusta 4-0
https://beta.statbeat.com/auracup-2016/e-11/

 

AuraCup/2016
Pojat 06
Sunnuntai
Finaali
TuNL Valk-EPTK  6-1  
Lauantai
TuNL Valk-Pilkarskie Nadzieje (Puola)  3-0
TuNL Valk-FC  Futura  4-0
Perjantai
TuNL Valk-RaiFu 2-0
TuNL Valk-PePo 9-0
Torstai
TuNL Valk-SWU 6-0
TuNL Valk-TPS 4-1
https://beta.statbeat.com/auracup-2016/e-10/


AuraCup/2016
Pojat 07
Sunnuntai
Pronssipeli
 
TuNL/Hannunniittu-Pilkarskie Nadzieje (Puola)   3-7
Lauantai
TuNL/Hannunniittu-FC Jazz White 16-5
TuNL/Hannunniittu-MPS Kelt  13-2
TuNL/Hannunniittu-Tarvas (Viro)  8-1
Perjantai
TuNL/Hannunniittu-Ilves Beta  9-5
TuNL/Hannunniittu-TPS Mustavalk 5-5
https://beta.statbeat.com/auracup-2016/f-9/

 

AuraCup/2016

Pojat 08
Sunnuntai

TuNL/Hirvensalo-TPS  1-11
TuNL/Hirvensalo-MuSa 4-5
Lauantai
TuNL/Hirvensalo – TPS09  16-2
TuNL/Hirvensalo-Pilkarskie (Puola) 3-4
Perjantai
TuNL/Hirvensalo-FK Zvezda (Rus) 10-4
TuNL/Hirvensalo-TPS Valk   17-1
https://beta.statbeat.com/auracup-2016/f-8/