Tulokset 2012

Taitotapahtuma 2004- ja nuoremmat

Ajankohta ja paikka: 26.8.2012 klo 11.00 alkaen Impivaaran jalkapallohallissa.

Ikäluokka: 2004 ja nuoremmat tytöt ja pojat

Taitotapahtumalajit: kuljetus – laukaus, pujottelu, syöttö, ponnauttelu

NimiJoukkueKuljetus-SyöttöPonnau.Pujottelu Loppuaika 
laukaus SPL MERKKI
Bang MaxHir 0525298,635,5 98,1Kulta
Leppänen AleksiHir 0524,4308,635,3 98,3Kulta
Lehtisalo OttoHir 0426337,836,9 103,7Kulta
Köpilä ElielHir 0428,13210,136,9 107,1Hopea
Palani AmmarHep 0424,83013,340,3 108,4Hopea
Paavola AntonHir 0526,23313,240,2 112,6Hopea
Ojanperä TopiasHep 0429358,342 114,3Hopea
Aalto NooaHir 0630,95724,348,4 160,6 
Alihaanperä Veli-PekkaLin 05313936,240,5 146,7 
Boulanger LeoUit 0533,6534060 186,6 
Ekqvist OskariHan 0424,4469,236,4 116Hopea
Grönroos MaxHep 0436464042,2 164,2 
Haukioja AapoHan 04313017,539,7 118,2Hopea
Heinonen EetuHep 0533,4464043,4 162,8 
Henriksson IkkaLin 0534374045,2 156,2 
Henriksson OskariLin 0532374042,3 151,3 
Inna TuomasHir 0526,24211,137,4 116,7Hopea
Kalkari NikoUit 0427,6344041,9 143,5Pronssi
Kauko JonneUit 0530,6544046,8 171,4 
Koubri BaderHir 0526,5394042,9 148,4 
Laakso AarneUit 04355337,742,6 168,3 
Lehti MatiasHep 0435371339,1 124,1Hopea
Lehto PeetuHep 05303216,241,6 119,8Hopea
Louramo AarneHir 0636,7584059,4 194,1 
Louramo AaroHir 04283311,243,1 115,3Hopea
Luostarinen LauriKär 0434464054,7 174,7 
Nurminen EliotHep 0734594057,2 190,2 
Ottman JoonasKär 0430,1334037,3 140,4Pronssi
Peimari JuliusUit 0430,9344043,8 148,7 
Penttinen AaroHep 04323127,547,2 137,7Pronssi
Päkkilä VeetiHir 0533,8414053,4 168,2 
Rampp JonasHir 0524,6544053,6 172,2 
Rautee AapoHep 05404323,443,2 149,6 
Röntynen LauriUit 0531,9454053,3 170,2 
Seferyan GrigoriHep 0531,33822,350,6 142,2Pronssi
Silto AkseliHir 0526,7474039,4 153,1 
Tulonen JonneKär 0428,4324037 137,4Pronssi
Vainio NiiloHep 0530,64816,650,3 145,5 
Varjonen AlexHep 0635604060 195 
Varjonen DanielHep 0534,84115,944,4 136,1Pronssi
Vesala EliasHir 0426,4407,941,3 115,6Hopea
Zettinig OliverKär 0434544052 180 

Taitotapahtuma 2003 syntyneet 

Ajankohta ja paikka: 9.9.2012 klo 11.00 alkaen Impivaaran jalkapallohallissa.

Ikäluokka: 2003 ja nuoremmat tytöt ja pojat

Taitotapahtumalajit: kuljetus – laukaus, pujottelu, syöttö, ponnauttelu sekä pusku

Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä

Pojille 34 taitomerkkiä ( 16 kulta, 10 hopea, 8 pronssia)

Tytöille 3 pronssimerkkiä.

 

TYTÖT:

NimiSeura
Kulj-laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluPuskuLoppuaikaSPL
MERKKI
1. Huuskonen IidaKup.23,138,140,038,02,0137,2Pronssi
2. Penttinen MarttaKup.28,633,940,038,03,0137,5Pronssi
3. Manninen MonaAun.36,341,140,040,94,0154,3Pronssi
4. Syrjämäki SonjaKup.30,843,240,045,23,0156,2 
5. Nurmi RiannaAun.26,654,240,045,22,0164,0 
6. Järvinen AadaKup.29,460,040,043,04,0168,4 

POJAT:

NimiSeura
kulj-lauk
SyöttöPonnau. PujotteluPuskuLoppuaikaSPL
MERKKI
1. Pyyhtiä Niklas 03 valk.16,721,77,530,61066,5Kulta
2. Kangaslahti Julius 03 valk.21,121,76,129,3870,2Kulta
3. Svanberg Kajus 03 valk.20,122,57,127,92,075,6Kulta
4. Pentikäinen Okko 03 valk.23,523,86,827,2576,3Kulta
5. Vyyryläinen Anton03 valk.21,827,98,130,010,077,8Kulta
6. Sjökobb Remus03 sin.18,624,88,030,83,079,2Kulta
         
Ahola UrhoLin.28,331,823,734,57111,3Hopea
Bakkar Mohammed03 valk.23,324,217,828,51380,8Kulta
Haapanen Mikke03 sin.22,230,712,231,10,096,2Hopea
Hakala Henri Uit.23,426,132,741,49114,6Hopea
Hakanen Elias03 sin.24,726,110,032,15,087,9Kulta
Harju Niklas 03 sin.25,525,312,331,95,090,0Kulta
Heino Aleksi03 sin.22,927,210,833,31084,2Kulta
Holkko Aleksanteri 03 whi.25,323,820,529,1593,7Kulta
Huttunen RasmusUit.29,633,120,637,12118,4Pronssi
Huttunen Reko03 whi.28,927,540,030,210116,6Pronssi
Javanainen Jesse03 valk.24,527,011,830,0588,3Kulta
Järvipetäjä MiskaKär.32,135,020,836,42122,3Pronssi
Kallio Ilja Hep.38,433,733,736,35137,1 
Kangas Jesper03 sin.29,728,616,231,810,096,3Hopea
Koski PatrikRun.26,226,410,431,3589,3Kulta
Kyröläinen IlmariKär.32,729,740,037,010129,4Pronssi
Lehikoinen Ville03 whi.27,927,940,037,23130,0Pronssi
Nurminen Atte Hep.32,142,121,732,24124,1Pronssi
Paijula Vihtori03 valk.32,831,819,829,810,0104,2Hopea
Palanen Kristian03 whi.38,729,935,535,16133,2Pronssi
Palani Ammar Hep.32,933,721,138,44122,1Pronssi
Rättö OlliFC RP22,740,711,331,65,0101,3Hopea
Siivonen Jukka Hir.24,430,314,032,1595,8Hopea
Tuohimaa Sami03 sin.22,826,320,531,64,097,2Hopea
Tuominen Urho03 sin.28,023,414,127,4290,9Kulta
Valavaara Aron03 sin.23,025,610,331,03,086,9Kulta
Viitakangas Otto03 valk.25,128,914,530,05,093,5Kulta
Yliatlo Henrik 03 sin.25,730,812,533,27,095,2Hopea
Yrjas Jasper03 sin.26,630,618,333,02,0106,5Hopea

Taitotapahtuma 2002 syntyneet

Ajankohta ja paikka: 9.9.2012 klo 11.00 alkaen Impivaaran jalkapallohallissa.

Ikäluokka: 2002 ja nuoremmat tytöt ja pojat

Taitotapahtumalajit: kuljetus – laukaus, pujottelu, syöttö, ponnauttelu sekä pusku

Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä

Pojille 9 taitomerkkiä ( 1 kulta, 2 hopea, 6 pronssi)

Tytöille 14 taitomerkkiä. ( 3 kulta, 7 hopea, 4 pronssi) 

 

TYTÖT:

NimiSeura
kulj-laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluPuskuLoppuaikaSPL
MERKKI
1. Uusitalo MillaTuNL02 t24,344,44,730,66,098,0Kulta
2. Karhu JennaTuNL02 t26,645,29,829,810101,4Kulta
3. Kant JuuliaTuNL02 t28,148,85,130,010102,0Kulta
4. Kanto MeaTuNL02 t24,950,95,934,35,0111,0Hopea
5. Saario ViiviTuNL02 t26,949,55,335,33,0114,0Hopea
6. Kaleton Nea TuNL02 t26,651,211,930,94,0116,6Hopea
         
Haka JuliaTuNL02 t26,453,530,032,12,0140,0Pronssi
Hiltunen HelmiTuNL02 t28,960,013,032,33,0131,2Pronssi
Karppi HerttaTuNL02 t27,557,319,833,25,0132,8Pronssi
Kljajic SejlaTuNL Aun.33,659,036,344,02,0170,9 
Kurki ViiviTuNL02 t31,652,415,035,16128,1Hopea
Lahtivuori EmmiTuNL02 t30,155,823,535,53,0141,9Pronssi
Luotonen VenlaTuNL02 t33,551,911,036,03,0129,4Hopea
Miettunen HetaTuNL Pää.29,660,043,435,55163,5 
Paloheimo MiraTuNL02 t30,760,040,038,35,0164,0 
Ruoho SofiaTuNL02 t26,556,612,835,95,0126,8Hopea
Sandos DanielaTuNL02 t27,455,540,034,73,0154,6 
Tuohimaa NeaTuNL Pel.25,746,322,429,34,0119,7Hopea

 

POJAT:

NimiSeurakulj-laukausSyöttöPonnau. PujotteluPuskuLoppuaikaSPL
MERKKI
1. Salminen Daniel02 valk.9,940,819,526,310,086,5Kulta
2. Lehtonen Eetu02 valk.25,141,514,426,27,0100,2Hopea
3. Lunden Antti02 valk.14,546,028,227,67109,3Hopea
4. Kokkala Jarkko02 valk.18,243,830,927,45,0115,3Pronssi
5. Kulmala Frans02 sin.20,545,240,030,06,0129,7Pronssi
6. Al Emara Kaswar02 valk.18,450,440,029,48,0130,2Pronssi
         
Albertsson Christian02 valk.23,146,040,032,42,0139,5 
Grönberg Markus02 sin.27,750,939,028,65,0141,2 
Heiskanen Oliver02 valk.27,860,039,929,06150,7 
Kallio Milo02 valk.25,752,340,032,93,0147,9 
Koskenvuo Eemeli02 sin.29,245,840,029,54,0140,5 
Köpilä MikaelHir.26,057,740,032,44,0152,1 
Pyy Patrik02 sin.24,846,640,031,24,0138,6 
Rampp NiklasHir.31,660,040,038,93,0167,5 
Rauhaniemi Kalle02 sin.28,843,037,733,710,0133,2Pronssi
Salminen Alexander02 valk.18,747,040,027,71,0132,4Pronssi
Äikäs Kaapo02 whi.27,550,526,231,93,0133,1Pronssi

Taitotapahtuma 2001 syntyneet

Ajankohta ja paikka: 9.9.2012 klo 11.00 alkaen Impivaaran jalkapallohallissa.

Ikäluokka: 2001 ja nuoremmat tytöt ja pojat

Taitotapahtumalajit: kuljetus – laukaus, pujottelu, syöttö, ponnauttelu sekä pusku

Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä.

 

TYTÖT:

NimiSeura
kulj-laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluPuskuLoppuaikaSPL
MERKKI
1. Gustafsson MatildaPoh.25,544,121,431,77,0115,7Hopea
2. Pentikäinen OonaPää.24,647,228,829,08,0121,6Pronssi
3. Heikkinen IsaPoh.16,950,840,030,83,0135,5Pronssi
4. Vuorinen Verna Poh.24,950,340,031,83,0144,0 
5. Holmström NooraAun.28,060,028,936,82,0151,7 
6. Kakko AnnuPoh.29,753,140,032,03,0151,8 
         
Klaver RosalindaAun.27,656,840,038,22,0160,6 
Miettunen MaijaPää.27,560,040,034,42,0159,9 
Tiistola KiiaAun.30,660,040,035,43,0163,0 
Öst AnnabellaPää.28,551,640,031,53,0148,6 
         
         
Uusitalo MillaKär.22,344,115,130,34,0107,8Hopea
Kant Juulia Aun.25,545,915,230,43,0114,0Hopea

 

POJAT:

NimiSeura
kulj-laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluPuskuLoppuaikaSPL
MERKKI
1. Ahmadi Bamo01 valk.16,541,340,027,47,0118,2Pronssi
2. Tammi Julius01 valk.19,142,337,228,18118,7Pronssi
3. Laitinen Severi01 valk.17,844,140,028,24,0126,1 
4. Antila OskariPan.18,548,040,028,35129,8 
5. Pirttisalo Santeri01 valk.24,841,540,028,14,0130,4 
6. Nuyttens Iiro01 valk.19,847,340,028,64,0131,7 
         
Kirpu German01 Sin.22,644,540,027,22,0132,3 
Al Bermanei Mohammed01 valk.27,248,340,029,87,0138,3 
Correia Noca BelitoPan.32,152,340,033,64,0154,0 
Huovinen JuhoPan.22,560,040,033,82,0154,3 
Isik VolkanPan.21,956,240,029,93,0145,0 
Kaipainen NikkePan.29,352,740,032,44,0150,4 
Lehtinen ArtturiPan.27,560,040,031,33,0155,8 
Mahuta CaseyPan.25,648,940,039,33,0150,8 
Merilä ValtteriPan.18,754,140,031,63,0141,4 
Slavgozkij BogdanPan.24,357,240,032,93,0151,4 
Ylönen Eemeli01 valk.25,746,440,028,73137,8