Tulokset 2013

Taidon kehittäminen on keskeinen osa lasten ja nuorten jalkapalloharrastusta.

Turun Nappulaliiga järjestää taitokilpailut kaikille TuNL pelaajille. Tytöille ja pojille on taitotapahtumissa omat sarjansa.

 

SUNNUNTAI 01.09.2013 klo 11:00 - 17:00 2005 ja nuoremmat

SUNNUNTAI 08.09.2013 klo 11:00 - 17:00 2002-2004synt

PAIKKA: Impivaaran jalkapallohalli

OMALLE HUIPULLE OHJATULLA JA OMATOIMISELLA HARJOITTELULLA

2002, 2003 ja 2004  tulokset

SUNNUNTAI 08.09.2013 klo 11:00 - 16:00 Imp jp halli

Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä. Tuloksen perässä käytetään taitomerkkisuoritusta osoittavaa kirjainta K = kulta, H = hopea tai P = pronssi.

Tytöt 2002 syntyneet

Taitokilpailut sunnuntaina 8.9.2013 Impivaaran jalkapallohalli

Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä.

Tuloksen perässä käytetään taitomerkkisuoritusta osoittavaa kirjainta K = kulta, H = hopea tai P = pronssi

tytöt E11 (-02)
Kulta100
Hopea120
Pronssi140

Tulokset

 

XNimiAlueKuljetus-
laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluPuskuLoppuaikaSPL
MERKKI
1Uusitalo MillaKär15,939,412,029,58,088,8Kulta
2Kant JuuliaAun21,740,913,227,05,097,8Kulta
3Saario ViiviHep18,944,815,530,010,099,2Kulta
4Kanto MeaKup23,844,322,727,210,0108,0Hopea
5Peltonen LottaKär23,247,318,529,53,0115,5Hopea
6Tolonen HenniKär25,842,419,734,77,0115,6Hopea
 Haka JuliaAun18,946,529,031,45,0120,8Pronssi
 Hiltunen HelmiKup21,748,532,228,77,0124,1Pronssi
 Kaivonen RoosaAun27,958,740,034,04,0156,6 
 Kaleton NeaAun22,550,218,431,97,0116,0Hopea
 Karhu JennaAun22,643,640,029,77,0128,9Pronssi
 Kljajic SeljaAun29,553,340,044,44,0163,2 
 Kurki ViiviKär29,447,740,031,02,0146,1 
 Luotonen VenlaHep26,346,824,431,610,0119,1Hopea
 Muurinen Kia-MariKär27,660,040,036,24,0159,8 
 Paloheimo MiraKup28,057,840,035,74,0157,5 
 Ruoho SofiaKär26,946,540,035,46,0142,8 
 Sauvonsaari TessaKup28,960,040,033,23,0159,1 
 Såndas DanielaÅbo27,051,231,630,56,0134,3Pronssi

 

 

Tytöt 2003 syntyneet

Taitokilpailut sunnuntaina 8.9.2013 Impivaaran jalkapallohalli

Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä.

Tuloksen perässä käytetään taitomerkkisuoritusta osoittavaa kirjainta K = kulta, H = hopea tai P = pronssi

tytöt E10 (-03)
Kulta105
Hopea130
Pronssi150

Tulokset

xNimiAluenKuljetus-
laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluPuskuLoppuaikaSPL
MERKKI
1Heinonen EveKup25,351,323,233,17,0125,9Hopea
2Järvinen AadaKup27,951,019,334,53,0129,7Hopea
3Penttinen MarttaKup25,856,240,034,55151,5 
4Huuskonen IidaKup24,456,240,035,64,0152,2 
5Rehn KarolinaÅbo27,356,340,034,02,0155,6 
6Mäkelä AnnikaKär31,060,031,739,24,0157,9 
 Beghåll IsabellaÅbo31,760,040,043,35,0170,0 
 El Aissaoui AichaAun30,560,040,036,23,0163,7 
 El Aissaoui JawharaAun36,260,040,052,03,0185,2 
 Grönroos SofieAun32,160,040,039,62,0169,7 
 Haapsaari KukkaKup29,760,040,044,43,0171,1 
 Haapsaari ViljaKup31,360,040,040,13,0168,4 
 Manninen MonaAun34,660,030,341,22,0164,1 
 Nieminen VanessaKup25,960,040,038,03160,9 
 Puumalainen IidaKup28,559,140,034,13,0158,7 
 Saarinen ElinaKär36,260,040,038,73171,9 
 Sheekh NaimoAun41,660,040,042,43,0181,0 
 Syrjämäki SonjaKup32,460,040,042,22172,6 

Tytöt 2004 syntyneet

Taitokilpailut sunnuntaina 8.9.2013 Impivaaran jalkapallohalli

Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä.

Tuloksen perässä käytetään taitomerkkisuoritusta osoittavaa kirjainta K = kulta, H = hopea tai P = pronssi

 

tytöt F9 (-04)
Kulta100
Hopea115
Pronssi130

Tulokset

xNimiAlueKuljetus-
laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluPuskuLoppuaikaSPL
MERKKI
1Saario ReettaHep29,825,913,631,94,097,2Kulta
2Kyröläinen SaaraHep28,237,640,035,02,0138,8 

POJAT 2002 syntyneet

Taitokilpailut sunnuntaina 8.9.2013 Impivaaran jalkapallohalli

Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä.

Tuloksen perässä käytetään taitomerkkisuoritusta osoittavaa kirjainta K = kulta, H = hopea tai P = pronssi

pojat E11 (-02)
Kulta85
Hopea105
Pronssi125

Tulokset

xNimiAlueKuljetus-
laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluPuskuLoppuaikaSPL
MERKKI
1Lehtonen EetuKär12,540,716,725,110,085,0Hopea
2Hairisto LucasLau19,837,217,129,013,090,1Hopea
3Lunden AnttiHan11,138,422,825,87,091,1Hopea
4Salminen DanielÅbo15,239,826,726,610,098,3Hopea
5Sorsa NikoLau14,142,034,927,88,0110,8Pronssi
6Salminen AlexanderÅbo20,938,631,527,06,0112,0Pronssi
 Albertsson ChristianHan22,142,440,031,88,0128,3 
 Edman KalleÅbo19,845,340,030,93,0133,0 
 Elo MikaelKär23,747,640,034,84,0142,1 
 Grönberg MarkusKup19,745,340,028,83,0130,8 
 Heikkinen EeliHep20,451,340,031,04,0138,7 
 Kallio MiloÅbo29,048,240,030,75,0142,9 
 Kokkala JarkkoHan14,246,740,027,37,0121,2Pronssi
 Kostiainen SeveriUit25,541,840,028,54,0131,8 
 Köpilä MikaelHir25,554,240,034,82,0152,5 
 Liimatainen RasmusAun26,654,940,030,94148,4 
 Oksa EeroHir26,655,240,034,53153,3 
 Paasikivi ValtteriKär27,259,140,036,63,0159,9 
 Paukku ViliKup20,443,940,031,36129,6 
 Potinkara EemilPää21,355,540,030,65,0142,4 
 Pyy PatrikÅbo16,842,740,031,33,0127,8 
 Rampp NiklasHir26,258,440,037,74,0158,3 
 Rauhaniemi KalleKup23,053,524,727,36,0122,5Pronssi
 Rikkonen TuomasÅbo27,243,140,028,54,0134,8 
 Äikäs KaapoHep20,646,026,328,94,0117,8Pronssi

POJAT 2003 syntyneet

Taitokilpailut sunnuntaina 8.9.2013 Impivaaran jalkapallohalli

Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä.

Tuloksen perässä käytetään taitomerkkisuoritusta osoittavaa kirjainta K = kulta, H = hopea tai P = pronssi

Pojat E10 (-03)
Kulta95
Hopea115
Pronssi135

Tulokset

 NimiAlueKuljetus-
laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluPuskuLoppuaikaSPL
MERKKI
1Pentikäinen OkkoPää13,543,913,026,911,086,3Kulta
2Muhammed BakkarLau9,142,527,428,07,0100,0Hopea
3Saarikoski AapoRP21,138,820,427,62,0105,9Hopea
3Yrjas JasperÅbo15,842,324,026,83,0105,9Hopea
5Pyyhkiä NiklasKup17,341,122,828,23,0106,4Hopea
6Hovi RasmusUit17,841,322,728,94106,7Hopea
 Aaltonen JaakkoMap25,446,436,629,93,0135,3 
 Ahola UrhoLin21,046,033,531,94,0128,4Pronssi
 Eino NordlundPel35,252,740,039,04,0162,9 
 Harju NiklasPää19,957,426,429,93,0130,6Pronssi
 Huttunen RekoUit18,954,236,728,76,0132,5Pronssi
 Jesper KangasPää22,552,921,029,97,0119,3Pronssi
 Järvipetäjä MiskaKär28,158,940,035,56,0156,5 
 Kaistamo ErikUit29,959,840,030,64,0156,3 
 Kangaslahti JuliusHan24,643,618,728,54,0111,4Hopea
 Korhonen ArttuMap29,754,240,033,83,0154,7 
 Kyröläinen IlmariKär34,553,840,033,15,0156,4 
 Lehikoinen VilleKup25,839,440,030,63,0132,8Pronssi
 Leskinen RoopeUit20,149,136,328,94,0130,4Pronssi
 Ljeci JonLau26,460,040,029,67,0149,0 
 Mattila JereKär28,842,540,032,23,0140,5 
 Nuorela JosepKup23,846,333,530,76128,3Pronssi
 Paijula VihtoriPoh17,941,730,828,710,0109,1Hopea
 Palanen KristianRun27,955,424,829,06,0131,1Pronssi
 Partanen HeikkinenKup26,760,040,034,65,0156,3 
 Räsänen MarttiHir25,650,640,031,31,0146,5 
 Rättö OlliRP31,545,829,530,54,0133,3Pronssi
 Rönnberg LinusÅbo33,538,640,028,23,0137,3 
 Selin DanielHan21,146,940,032,23,0137,2 
 Vyyryläinen AntonHep17,749,326,936,17,0123,0Pronssi

 

POJAT 2004 syntyneet

Taitokilpailut sunnuntaina 8.9.2013 Impivaaran jalkapallohalli

Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä.

Tuloksen perässä käytetään taitomerkkisuoritusta osoittavaa kirjainta K = kulta, H = hopea tai P = pronssi

pojat F9 (-04)
Kulta80
Hopea95
Pronssi110

Tulokset

xNimiAlueKuljetus-
laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluPuskuLoppuaikaSPL
MERKKI
1Remes MiskaHir16,724,311,028,91070,9Kulta
2Koski PatrikRun19,423,19,431,17,076,0Kulta
3Lehtisalo OttoHir20,527,67,729,87,078,6Kulta
4Tuohimaa SamiUit21,223,214,829,58,080,7Hopea
5Bang Max (-05)Hir26,923,57,330,03,084,7Hopea
6Pohjanheimo NilsÅbo19,624,816,830,7784,9Hopea
 Aaltonen EeroMap27,727,417,536,34,0104,9Pronssi
 Andersson NikolasÅbo28,932,332,233,31125,7 
 Berglund RoyÅbo32,529,020,836,22,0116,5 
 Ekqvist OskariHan24,024,511,232,97,085,6Hopea
 Eloranta AkseliUit28,830,440,035,15,0129,3 
 Gurpinar AtaPan28,831,717,635,78,0105,8Pronssi
 Hakanen AkseliPel30,037,740,036,64,0140,3 
 Heikkilä HugoPel36,056,640,043,23,0172,8 
 Heinonen JuliusHir25,229,721,033,25,0104,1Pronssi
 Hesselgren OtsoPel27,132,133,736,44,0125,3 
 Heuru NiiloHan29,439,220,233,85117,6 
 Holm PeetuPel28,833,717,739,37,0112,5 
 Huttunen RasmusUit24,326,822,031,26,098,3Pronssi
 Ilhan BenyaminPel30,327,521,339,710,0108,8Pronssi
 Ilvesviita IkePel29,538,240,036,65,0139,3 
 Isik Ali-ElmeriPan36,737,114,233,66,0115,6 
 Kajuutti KuismaPel34,937,040,038,05,0144,9 
 Karvonen AatosHep37,152,540,046,96,0170,5 
 Kivelä EemilKup31,929,337,333,37,0124,8 
 Koivisto JoonasLau25,729,717,934,76,0102,0Pronssi
 Koivunen KasperMap28,229,427,433,18,0110,1 
 Koskinen OssiKär24,036,940,038,55,0134,4 
 Kotka DanielÅbo28,225,225,536,510105,4Pronssi
 Köpilä ElielHir25,227,412,533,84,094,9Hopea
 Louramo AaroHir20,127,916,931,46,090,3Hopea
 Luomanen MikaelPel31,638,640,044,02,0152,2 
 Luostarinen LauriKär41,642,040,049,64,0169,2 
 Mahkonen EemeliRun29,027,918,634,610,0100,1Pronssi
 Moberg LeeviHep20,130,630,032,37,0106,0Pronssi
 Nissinen ViliPel31,951,940,041,12,0162,9 
 Nyqård LinusÅbo32,630,126,735,43121,8 
 Parviainen KaarloPel41,840,740,046,63,0166,1 
 Saarinen JesseHan35,325,49,032,32,0100,0Pronssi
 Saarinen JoelPoh28,228,721,430,85,0104,1Pronssi
 Salman JohannesPel32,943,340,044,94,0157,1 
 Seppänen AlfonsÅbo25,526,823,434,26,0103,9Pronssi
 Syrjälä OnniPel29,635,34048,74149,6 
 Tammi Kalle-OskariMap24,029,121,233,67,0100,9Pronssi
 Vainionpää JoelPoh22,626,716,830,38,088,4Hopea
 Vesala EliasHir27,325,317,430,58,092,5Hopea
 Virtanen LuukasUit26,828,023,735,48,0105,9Pronssi
 Vuori RoopeHir23,926,417,536,26,098,0Pronssi

2005 ja nuoremmat tulokset

SUNNUNTAI 01.09.2013 klo 11:00 - 15:00 Imp jp halli

 

Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä.

Tuloksen perässä käytetään taitomerkkisuoritusta osoittavaa kirjainta K = kulta, H = hopea tai P = pronssi.

Päivitetty 11.9.2013

 2005alueKuljetus-
laukaus
SyöttöPonnaut.Pujottelupisteetmerkki
1Max BangHir17,8264,930,779,4Kulta
2Oliver ByskataÅbo17,727731,983,6Kulta
3William MalkamäkiÅbo22,6238,531,485,5Kulta
4Santeri HulkkonenPää22,9257,531,286,6Kulta
5Aatu LeinonenÅbo19,12712,328,687Kulta
6Anton PaavolaHir22,8284,332,587,6Kulta
 Aape RauteeHep22,1286,838,695,5Hopea
 Aarne AutioHan23,72913,934,8101,4Hopea
 Aarne TuominenAun32,8388,139,5118,4Pronssi
 Adam LarssonÅbo25,9356,241,6108,7Pronssi
 Akseli SiltoHir17,23314,335,399,8Hopea
 Aleksi LeppänenHir20,4298,830,588,7Kulta
 Artturi SavontausLin26,3387,843,4115,5Pronssi
 Bader KoubriHir20,73314,633,9102,2Hopea
 Daniel VarjonenHep27,5337,636,4104,5Hopea
 Dren LjeciLau24,3404036,7141 
 Edgar BlumbergÅbo24,53310,941,3109,7Pronssi
 Eemeli JuvaHan24,2336,935,499,5Hopea
 Eerik EloHir30,34213,347,3132,9 
 Eetu AlanenUit21,6299,235,395,1Hopea
 Eetu HeinonenHep32,63511,137,9116,6Pronssi
 Eino HaaslahtiHir27,33418,938,8119Pronssi
 Eino KorhonenKär24,7298,434,896,9Hopea
 Eino TulensaloHan24,8298,339,4101,5Hopea
 Evert SuominenHir20,9258,938,693,4Kulta
 Grigori SeferyanHep22,4339,235,399,9Hopea
 Iikka HenrikssonLin29,1308,837,8105,7Pronssi
 Jasu RautasaloPan25,33229,336,3122,9 
 Joel RautanenAun30,3349,443,4117,1Pronssi
 Lauri HulkkonenHan23,3314,5432,591,34Kulta
 Luka NuorelaKup19,3366,635,2297,1Hopea
 Matias NilaHep27,1307,739,9104,7Hopea
 Matias TermonenPan26,12910,735,2101Hopea
 Max BlumbergÅbo33,22812,240,2113,6Pronssi
 Nemo HedmanÅbo21,42915,436,3102,1Hopea
 Nic NormannÅbo40,44912,242,8144,4 
 Oskari HenrikssonLin23,43383397,4Hopea
 Oskari RintanenLin34,94124,138,2138,2 
 Otto JalonenPää19,94021,737,8119,4Pronssi
 Peetu LehtoHep23289,133,293,3Kulta
 Rasmus SalonenHep22,65017,934,1124,6 
 Rasmus TermonenPan192610,233,889Kulta
 Rianna NurmiAun28,83510,839,7114,3Hopea
 Robert BacklundÅbo26,7328,239,1106Pronssi
 Rudolf ToiviainenHan30,93211,3736,2110,5Pronssi
 Teemu SalvianderRus22,13614,934,1107,1Pronssi
 Tuomas LaaksonenKup23,4396,023199,4Hopea
 Valentin PurosaloKup24,2306,433,794,3Kulta
 Veeti PuurunenKup25,5327,33599,8Hopea
 Veeti VarkeLin26,23814,540,1118,8Pronssi
         
         
 2006alueKuljetus-
laukaus
SyöttöPonnaut.Pujottelupisteetmerkki
1Eero HonkanenHan32,4359,835,9113,1Hopea
2Aapo BorströmLin28,43114,341,7115,4Pronssi
3Veikko KoskinenKär26,2451341,3125,5 
4Albert VihervuoriHep32,74011,841,3125,8 
5Eeli MatikainenHep31,34521,839,5137,6 
6Kasper KarvonenHep31,34124,443139,7 
 Andy Cikala KalalaHep396023,958,5181,4 
 Antti PartanenHep50,4604060210,4 
 Arttu FromholdtHep31,55323,643151,1 
 Edgar SeferyanHep40,6464042,1168,7 
 Eemeli KautiHep31,8604060191,8 
 Jesper NikanderHep29,93933,148,2150,2 
 Joakim VarpeHep32514051,7174,7 
 Lucas PerezKär35,6484053,7177,3 
 Mika SantanenKär33,96034,256184,1 
 Niko LaineHep28,44325,742,7139,8 
 Ossi SeppänenKär30,26021,841153 
 Saku KarlströmHep40,16025,150,2175,4 
 Toivo KallioHan29604043,6172,6 
 Urho VänniKär32,35433,949,2169,4 
 Vilho LuotonenHep29,54517,748140,2 
 Ville KaihovaaraHan40,84213,544,8141,1 
         
 2007alueKuljetus-
laukaus
SyöttöPonnaut.Pujottelupisteetmerkki
1Atte LehtoHep39519,242,8142 
2Werner WesankoHep34,26026,254,8175,2 
3Alex VarjonenHep38,4604060198,4 
4Topias LehtiHep50,36038,757,6206,6