Tulokset 2014

2003 syntyneet tulokset

SUNNUNTAI 7.9.2014 klo 11:00 - 15:00 Imp jp halli

 

Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä. Tuloksen perässä käytetään taitomerkkisuoritusta osoittavaa kirjainta K = kulta, H = hopea tai P = pronssi.

POJAT 03

Sukunimi etunimiSeuraKuljetus-
laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluPuskuLoppuaikaSPL
MERKKI
Kangas JesperHan17,844,526,729,25,0113,2Pronssi
Huttunen RekoUit20,140,140,028,02,0126,2 
Kaistamo ErikUit23,142,140,029,74,0130,9 
Aaltonen JaakkoMaPa23,144,840,028,54,0132,4 
Järvipetäjä MiskaKär22,250,240,031,04139,4 
Ruohomäki LeoUit28,753,540,030,75,0147,9 
         
Dirir MuhamudKär31,760,040,035,13163,8 
Kyröläinen IlmariKär35,650,440,032,42,0156,4 
Palkov ErikMaPa24,760,040,031,21,0154,9 

 

TYTÖT 03

Sukunimi etunimiSeuraKuljetus-
laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluPuskuLoppuaikaSPL
MERKKI
Manninen MonaAun33,460,040,038,53,0168,9 
Mäkimaa InkaKär35,560,040,036,62,0170,1 

2004 syntyneet tulokset

SUNNUNTAI 7.9.2014 klo 11:00 - 15:00 Imp jp halli

 

Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä.
Tuloksen perässä käytetään taitomerkkisuoritusta osoittavaa kirjainta K = kulta, H = hopea tai P = pronssi.

POJAT 04

Sukunimi etunimiSeuraKuljetus-
laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluPuskuLoppuaikaSPL
MERKKI
Vesala EliasHir23,141,720,828,56,0108,1Hopea
Köpilä ElielHir23,346,316,729,84,0112,1Hopea
Ekqvist OskariHan24,143,420,929,64,0114,0Hopea
Koski PatrikRun22,146,532,630,55126,7Pronssi
Kyytsönen VilleHan26,545,235,631,63,0135,9 
Mäki AtteUit23,150,640,027,94,0137,6 
         
Antila AkseliPan17,055,840,032,93,0142,7 
Hakanen AkseliPel17,759,940,033,84,0147,4 
Herlevi RikuKär25,856,340,036,14,0154,2 
Holmqvist SamuelHep32,860,040,037,43,0167,2 
Ilvesviita IkePel23,760,040,037,24,0156,9 
Kalliokoski OskariHan20,658,540,033,12,0150,2 
Kivelä EemilÅbo Utd28,355,040,030,81,0153,1 
Koponen KristofferHep30,860,040,034,82,0163,6 
Koskinen OssiKär29,554,640,037,53,0158,6 
Lapinmäki JoakimHep37,360,040,039,23,0173,5 
Luostarinen LauriKär43,860,040,041,60,0185,4 
Moberg LeeviHep22,846,240,030,92,0137,9 
Niemelä MaxHep39,160,040,048,21,0186,3 
Nordlund EinoPel29,652,640,039,84,0158,0 
Ottman JoonasKär28,859,840,035,62,0162,2 
Palani AmmarHep24,457,640,033,93,0152,9 
Penttinen AaroHep30,059,840,030,30,0160,1 
Saarinen AapoPan25,854,640,031,83,0149,2 
Suursuo JeremiHep34,660,040,040,52,0173,1 
Tulonen JonneKär27,252,040,031,33,0147,5 

 

TYTÖT 04

Sukunimi etunimiSeuraKuljetus-
laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluPuskuLoppuaikaSPL
MERKKI
Saario ReettaHep22,057,29,431,35,0114,9Hopea
Kyröläinen SaaraKär27,353,512,432,45,0120,6Hopea
Okko AinoKär33,660,040,037,54167,1 
Helminen LilliUit37,360,040,052,51,0188,8 

2005 syntyneet tulokset

SUNNUNTAI 7.9.2014 klo 11:00 - 15:00 Imp jp halli

 

Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä.
Tuloksen perässä käytetään taitomerkkisuoritusta osoittavaa kirjainta K = kulta, H = hopea tai P = pronssi.

POJAT 05

Sukunimi etunimiAlueKuljetus-
laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluPuskuLoppuaikaSPL
MERKKI
Juva EemeliPää20,425,66,831,6876,4Kulta
Henriksson IikkaLin24,226,811,031,0687,0Hopea
Blomberg MaxÅbo Utd25,128,25,831,52,088,6Hopea
Tulensalo EinoHan24,528,59,333,46,089,7Hopea
Puurunen VeetiKup28,130,17,930,7591,8Hopea
Korhonen EinoKär24,226,810,133,73,091,8Hopea
         
Autio AarneHan27,630,740,030,83126,1 
Backlund RobertÅbo Utd25,938,712,533,310100,4Pronssi
Blomberg EdgarÅbo Utd26,029,48,933,0295,3Pronssi
Elo EerikHir25,437,540,037,04135,9 
Haaslahti EinoHir25,931,629,935,44118,8 
Henriksson OskariLin28,628,810,032,0792,4Hopea
Jalonen OttoPää28,833,740,039,54138,0 
Larsson AdamÅbo Utd30,536,626,032,12123,2 
Norrman NicÅbo Utd28,047,840,038,95149,7 
Salviander TeemuRusko26,325,726,730,73,0106,4Pronssi
Termonen MatiasPan27,023,626,032,05103,6Pronssi
Termonen RasmusPan20,844,15,428,8495,1Pronssi
Toiviainen RudolfHir25,538,617,533,810,0105,4Pronssi
Varjonen DanielÅbo Utd30,751,122,437,54137,7 

 

TYTÖT 05

Sukunimi etunimiSeuraKuljetus-
laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluPuskuLoppuaikaSPL
MERKKI
Antrela Jessicakär29,026,528,833,63,0114,9Hopea
Nurmi RiannaAunela22,532,536,033,35,0119,3Pronssi

2006 tulokset

SUNNUNTAI 31.08.2014 klo 11:00 - 15:00 Imp jp halli

 

Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä.
Tuloksen perässä käytetään taitomerkkisuoritusta osoittavaa kirjainta K = kulta, H = hopea tai P = pronssi.

POJAT 06

Nimisynt
ALUE
Kuljetus-
laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluLoppuaikaSPL
MERKKI
Honkanen Eero06Hann20,128,29,229,386,8Kulta
Kaihovaara Ville06 Hann28,429,17,636,1101,2Hopea
Herlevi Roni06 Kär21,131,217,636,5106,4Pronssi
Väre Severi06 Kär25,229,115,743,3113,3Pronssi
Musab Ahmed06 Hann28,433,915,336,1113,7Pronssi
Riski Eetu06 Kär30,634,013,936,6115,1Pronssi
Hassel Kasper06 Hann28,349,810,738,4127,2 
Hussein Nasrudin06Hann35,040,625,149,4150,1 
Hytönen Elias06 Kär40,060,013,348,0161,3 
Koivisto Miklos06 Hir32,447,121,044,8145,3 
Lahti Veeti06 Kär40,060,040,059,2199,2 
Lehti Samuli06Hann35,131,713,037,5117,3Pronssi
Paakkonen Mathias06Åbo Utd31,845,523,545,1145,9 
Perez Lucas06 Kär31,342,617,642,2133,7 
Ragusa Salvatore06 Hir29,448,913,844,8136,9 
Salonen Rasmus06 Kär29,341,420,341,3132,3 
Seppänen Ossi06 Kär29,440,618,136,5124,6 
Vänni Urho06 Kär26,731,026,636,9121,2 

 

TYTÖT 06-08

Sukunimi etunimiALUEKuljetus-
laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluLoppuaikaSPL
MERKKI
Saarenpää Sanni07t hann28,945,714,343,6132,5Pronssi
Tähtinen Aino07t hann33,735,218,448,5135,8Pronssi
Honkanen Iida08t Hann39,258,926,046,0170,1 

 

2007 tulokset

SUNNUNTAI 31.08.2014 klo 11:00 - 15:00 Imp jp halli

 

Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä.
Tuloksen perässä käytetään taitomerkkisuoritusta osoittavaa kirjainta K = kulta, H = hopea tai P = pronssi.

POJAT 07

Nimisynt
ALUE
Kuljetus-
laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluLoppuaikaSPL
MERKKI
Pawli Erik07Hann21,032,011,934,299,1Hopea
Harjanne Rasmus07Hann22,029,113,836,1101,0Hopea
Laurila Rasmus07Hann25,936,39,640,5112,3Pronssi
Paju Aaron07Hann24,736,316,235,2112,4Pronssi
Nurminen Eliot07Hep29,538,412,436,8117,1Pronssi
Herne Into07Hann30,334,111,642,1118,1Pronssi
Ahokari Veeti07Hann30,158,520,439,1148,1 
Ahtinen Eero07Hir35,854,318,742,5151,3 
Ala-Kauttu Jesse07Run37,834,033,742,2147,7 
Bacic Emil07MaPa34,844,225,548,2152,7 
Eklund Leevi07Kär31,260,026,146,3163,6 
Hedborg Alvari07Poh28,943,013,842,1127,8 
Hänninen Oskari07Uit37,157,117,442,2153,8 
Karinti Jimi07Hann38,237,119,141,0135,4 
Karkjärvi Miska07Run30,743,319,239,7132,9 
Kotilainen Teemu07Uit35,647,621,640,2145,0 
Kulla Otto07Hann28,040,923,544,0136,4 
Kylä-Kaila Roni07Hep30,438,914,445,2128,9 
Laiho Onni07MaPa30,538,213,339,8121,8 
Lehti Topias07Hep33,140,319,346,8139,5 
Lumijärvi Pyry07Hann44,448,621,854,0168,8 
Nikkanen Noel07Lin31,840,814,041,8128,4 
Niukko Ilari07Hann33,354,717,758,0163,7 
Nurmi Milo07Kär34,137,613,941,5127,1 
Pinomäki Benjamin07Poh33,841,415,743,7134,6 
Rantanen Aaron07Hann32,336,018,639,3126,2 
Ruskomaa Perttu07Uit45,260,026,643,3175,1 
Varjonen Alex07Hep37,060,018,550,3165,8 
Wennström Liam07Åbo Utd33,335,122,243,0133,6 
Ylä-Himanka Rasmus07Hann33,546,412,737,9130,5 

 

Nikkanen Jooa08Lin47,644,026,948,2166,7 
Pawli Anton09Hann44,146,114,751,0155,9