Tulokset 2016

Piirin taitokilpailuennätykset:

https://www.palloliitto.fi/turku/pelaajakehitys/taitokilpailut/ennatykset

 

Haluatko parantaa suoritusta.

Pelaajillamme on mahdollisuus osallistua omakustanteisesti SPL Turun ja TuWe:n järjestämään piirin alkukilpailuun Impivaaran jalkapallohallissa 5.10.2016
Sarjat ovat siellä 2008-2001 syntyneet.
Alkukilpailut ovat maksullisia (10e/kilpailija?) ja se maksetaan paikan päällä.
Mikäli haluat varmistua suorituksesta hyvissä olosuhteissa, ilmoittaudu tähän karsintaan!
Ilmoittaudu Marikalle joka ilmoittaa sinut TASO järjestelmän kautta keskiviikon kisaan. 
Alustavan tiedon mukaan alle 12vuotiaan aloittaa noin klo 17.00 ja yli 12v noin 18.30 

LISÄTIETOA ja ilmoittautumiset piirin sivuilta
https://www.palloliitto.fi/turku/pelaajakehitys/taitokilpailut

 

 

PIIRIN Loppukilpailuun ilmoittauminen

Loppukilpailuun voi ilmoittautua alkukilpailuissa hopea- tai kultamerkin suorittaneet. 

Loppukilpailut

Turun piirin loppukilpailut järjestetään Impivaaran
jalkapallohallissa ke 19.10.

Jos olet saanut kulta- tai hopea merkin ja haluat piirin
loppukilpailuun, niin ilmoita itsesi Marikalle joka ilmoittaa
sinut eteenpäin. Loppukilpailu maksaa 10eur/suorittaja ja joka maksetaan paikan päällä.

 

 

su 2.10.16 TT areena
Taitokilpailut 2016
pojat D12 -04  
Kulta 75
Hopea 85 
Pronssi 100
Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä.
      -SPL-


 
 

Sukunimi etunimi

Seura

Kuljetus-laukaus

Syöttö

Ponnau.

 Pujottelu

Pusku

Pituuspotku

Loppuaika

MERKKI

Köpilä ElielTuNL16,238,720,825,87,09,085,5Pronssi
Heuru NiiloTuNL18,841,122,729,73,012,896,5Pronssi
Koski PatrikTuNL18,838,931,025,94,012,298,4Pronssi
Kyytsönen Ville-VeikkaTuNL16,840,629,427,02,09,2102,6 
Ekqvist OskariTuNL21,640,826,626,93,010,0102,9 
Mäki AtteTuNL20,039,537,025,4412,6105,3 
Eloranta AkseliTuNL26,543,839,727,82,08,0127,8 
Gordillo Kontio NiklasTuNL22,340,840,027,32,08,2120,2 
Tulonen JonneTuNL21,840,139,826,32,08,0118,0 

 

su 2.10.16 TT areena
Taitokilpailut 2016
tytöt E11 -05 
Kulta 100
Hopea 120
Pronssi 140
Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä.
      -SPL-
 
Sukunimi etunimiSeuraKuljetus-
laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluPuskuLoppuaikaSPL
MERKKI
Marjoniemi VictoriaTuNL24,245,440,032,15,0136,7Pronssi
Ylitalo HollyTuNL24,549,240,029,82,0141,5 
Lehto SusannaTuNL25,860,040,034,24,0156,0 
Moilanen LiisiTuNL33,160,040,036,44,0165,5 
su 2.10.16 TT areena
Taitokilpailut 2016
pojat E11  -05
Kulta 85
Hopea 105
Pronssi 125
Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä.
      -SPL-


EI OSALLISTUJIA
 
su 2.10.16 TT areena
Taitokilpailut 2016
tytöt E10 -06 
Kulta 105
Hopea 130 
Pronssi 150
Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä.
      -SPL-
Sukunimi etunimiSeuraKuljetus-
laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluPuskuLoppuaikaSPL
MERKKI
Montin ElliTuNL28,045,211,427,55107,1Hopea
Kaleton MineaTuNL24,248,720,632,710,0116,2Hopea
Keskinen JenniTuNL22,856,112,930,84,0118,6Hopea
Laihonen Lilja-NoraTuNL31,253,512,034,33,0128,0Hopea
Moilanen AnniTuNL28,451,319,335,24130,2Pronssi
Rehn CharlottaTuNL29,059,817,834,32,0138,9Pronssi
Roivas JuttaTuNL30,154,737,033,34151,1 

 
2.10.16 TT areena
Taitokilpailut 2016
POJAT E10 -06  
Kulta 95
Hopea 115
Pronssi 135
Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä.
      -SPL-
 
Sukunimi etunimiSeuraKuljetus-
laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluPuskuLoppuaikaSPL
MERKKI
Boströn AapoTuNL15,644,519,029,610,098,7Hopea
Hassel KasperTuNL16,841,517,128,03,0100,4Hopea
Pekkala ArttuTuNL19,845,516,029,34,0106,6Hopea
Honkanen EeroTuNL24,141,323,526,07,0107,9Hopea
Matikainen EeliTuNL20,144,519,328,62,0110,5Hopea
Hörkkö AapoTuNL30,242,314,330,85,0112,6Hopea
Björklund LukasTuNL26,048,240,030,65139,8 
Heinonen LenniTuNL25,839,328,830,72,0122,6Pronssi
Herlevi RoniTuNL26,047,940,029,54,0139,4 
Karvonen KasperTuNL23,648,124,229,28,0117,1Pronssi
Koivisto MiklosTuNL24,353,134,330,54,0138,2 
Laine NikoTuNL27,750,433,231,74139,0 
Luotonen VilhoTuNL19,344,226,829,24,0115,5Pronssi
Niinikoski AnttonTuNL21,460,039,628,23,0146,2 
Perez LucasTuNL23,449,040,032,44,0140,8 
Ragusa SalvatoreTuNL28,659,840,037,02,0163,4 
Riski EetuTuNL26,852,840,033,12,0150,7 
Rouna UrhoTuNL23,846,125,627,33,0119,8Pronssi
Saarinen NikolasTuNL21,647,840,029,16,0132,5Pronssi
Uusitalo LeonTuNL21,558,640,031,93,0149,0 
Vänni UrhoTuNL23,246,940,029,84,0135,9 

 
su 2.10.16 TT areena 
Taitokilpailut 2016
tytöt F9  -07
Kulta 100
Hopea 115
Pronssi 130
Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä.
      -SPL-
 
Sukunimi etunimiSeuraKuljetus-
laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluPuskuLoppuaikaSPL
MERKKI
Saarenpää SanniTuNL22,930,512,935,45,096,7Kulta
Alfarage YamamahTuNL28,452,111,431,83,0120,7Pronssi
Kisonen EliseTuNL29,931,531,633,44,0122,4Pronssi
Al Sheik Kazal HadirTuNL25,030,640,034,03,0126,6Pronssi
Rekola EmmiTuNL28,630,340,033,92,0130,8 
Koret VernaTuNL32,937,040,036,41,0145,3 
Sarwari ZahraTuNL42,560,040,048,72,0189,2 

 
su 2.10.16 TT areena
Taitokilpailut 2016
pojat F9  -07
Kulta 80
Hopea 95
Pronssi 110
Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä.
      -SPL-
 
Sukunimi etunimiSeuraKuljetus-
laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluPuskuLoppuaikaSPL
MERKKI
Herne IntoTuNL21,623,86,629,613,068,6Kulta
Riipinen MatiasTuNL20,723,89,327,71071,5Kulta
Nurminen EliotTuNL22,025,98,528,610,075,0Kulta
Pawli ErikTuNL18,526,98,129,77,076,2Kulta
Harjanne RasmusTuNL22,726,710,529,111,078,0Kulta
Karinti JimiTuNL23,723,66,231,85,080,3Hopea
Aaltonen AkseliTuNL24,228,016,029,66,091,8Hopea
Ala-Kauttu JesseTuNL26,326,614,232,64,095,7Pronssi
Casagrande DanieleTuNL24,527,76,428,76,081,3Hopea
Engström AronTuNL20,323,616,929,37,083,1Hopea
Helen EinoTuNL30,829,721,436,85,0113,7 
Hänninen OskariTuNL29,129,118,331,64,0104,1Pronssi
Jefremov TimofeijTuNL27,326,631,533,17111,5 
Kalliomäki LucasTuNL18,426,218,128,62,089,3Hopea
Karkjärvi MiskaTuNL28,523,121,130,53100,2Pronssi
Korhonen AatosTuNL23,828,922,431,73103,8Pronssi
Korhonen HannesTuNL24,828,111,832,2789,9Hopea
Kulla OttoTuNL29,030,731,636,64123,9 
Laurila RasmusTuNL19,626,711,929,16,081,3Hopea
Megrikian ArnoTuNL31,430,640,034,22134,2 
Nikkanen NoelTuNL25,935,226,633,14116,8 
Niukko IlariTuNL29,030,638,639,72135,9 
Toiviainen WidarTuNL29,035,113,534,14107,7Pronssi
Tuominen JuliusTuNL30,827,823,032,78,0106,3Pronssi
Vaahtera JasseTuNL25,027,037,329,65113,9 
Vahtera OskariTuNL30,229,439,933,04128,5 
Wesanko WernerTuNL29,339,031,434,93131,6 
Virtanen KaarloTuNL25,423,525,831,83103,5Pronssi

 
su 25.9.16 TT areena
Taitokilpailut 2016
tytöt F8  -08
Kulta 110
Hopea 125
Pronssi 140
Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä.
      -SPL-
Sukunimi etunimiALUEKuljetus-
laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluLoppuaikaSPL
MERKKI
Liikanen EmmaKär0932,946,324,047,5150,7 


 
su 25.9.16 TT areena
Taitokilpailut 2016
pojat F8 -08  
Kulta 95
Hopea 105 
Pronssi 120
Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6), jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä.
      -SPL-
 
Sukunimi etunimiALUEKuljetus-
laukaus
SyöttöPonnau. PujotteluLoppuaikaSPL
MERKKI
Syrjä VeikkaUit0818,424,19,031,983,4Kulta
Hämäläinen MarttiPää0821,324,45,933,585,1Kulta
Casagrande PaoloKup0817,524,29,734,585,9Kulta
Jokioinen EemilHir0818,228,07,632,886,6Kulta
Laaksonen SamuelKup0819,027,09,832,588,3Kulta
Öhman WilliamUit0818,133,26,830,989,0Kulta
Asanti NooaPoh0926,049,531,938,3145,7 
Bastman OliverUit0825,735,221,736,9119,5Pronssi
Betushi LasoKup0939,348,440,048,1175,8 
Dietrich AatuPoh0923,630,015,937,8107,3Pronssi
Eriksson LucasHir0828,928,415,536,3109,1Pronssi
Haavisto LenniKär0833,630,115,643,3122,6 
Heikkilä JoonatanPoh0829,035,240,045,7149,9 
Hietanen KonstaHan0925,628,77,736,298,2Hopea
Hongisto HugoUit0835,641,316,137,9130,9 
Kalkas AlexMaPa0940,038,218,544,2140,9 
Kananen AatuPoh0840,039,011,238,2128,4 
Kiviniemi TuomasKup0822,535,38,235,1101,1Hopea
Koskivirta LukaKup0933,256,723,742,3155,9 
Kotajärvi JerryPoh0820,930,615,438,3105,2Pronssi
Kovaniemi JakiPoh0827,251,139,946,9165,1 
Kraama NiklasMaPa0827,926,411,332,898,4Hopea
Kujanpää OnniHan0926,336,117,840,6120,8 
Laaksonen IlariMaPa0834,524,924,732,6116,7Pronssi
Laine KasimirKup0922,827,99,734,394,7Kulta
Liesipuro RasmusMaPa0933,739,414,837,9125,8 
Liikanen EmmaKär0932,946,324,047,5150,7 
Liikanen SanteriKär0815,630,811,931,089,3Kulta
Malmi AimoKup0940,037,130,449,9157,4 
Marjoniemi EetuMaPa0824,231,219,633,4108,4Pronssi
Mikkola EeliHan0928,236,827,239,5131,7 
Montin MioKär0824,326,29,134,694,2Kulta
Murtezaj LiburnKup0927,445,015,036,9124,3 
Niemi AlexHir0821,126,912,533,293,7Kulta
Nikkanen JooaLin0828,234,18,835,6106,7Pronssi
Nurmi AamosPoh0930,633,816,244,8125,4 
Paloheimo MiikaKup0925,738,432,042,6138,7 
Peltoniemi MatiasPoh0935,330,113,836,5115,7Pronssi
Pirilä HeikkiPoh0827,544,610,335,7118,1Pronssi
Raddon CorronMaPa0831,828,225,538,6124,1 
Rantasuo KonstaHan0937,046,323,142,0148,4 
Rantasuo VeetiHan0934,242,815,642,7135,3 
Rauhaniemi OnniKup0826,827,316,534,3104,9Hopea
Snell NiclasPoh0938,341,334,539,5153,6 
Suominen JasperPoh0823,830,47,936,798,8Hopea
Syrjänen AarneUit0838,235,29,538,5121,4 
Tuominen ChristoferMaPa0940,053,218,641,5153,3 
Varjonen TeemuMaPa0822,928,212,736,099,8Hopea
Vilhunen PetteriHan0927,634,213,439,2114,4Pronssi
Youssofi KhaledLin0824,923,213,031,292,3Kulta
Åberg LalliPoh0934,236,418,542,0131,1