Tulokset 2010

TuNL:n Taitokisat on nyt pidetty. 

Pojat: 1999, 2000, 2001 sekä 2002 ja nuor

Tytöt: 1999, 2000, 2001 ja nuor

 

Taitomerkkejä tullut 61 kappaletta ( 2009 63kpl)

Kultamerkkejä  8 kpl            ( 2009 15kpl )

Hopeamerkkejä 24 kpl         ( 2009 14 kpl )

Pronssimerkkejä 29 kpl       ( 2009 34 kpl )

 

Tulokset julkaistaan kuuden ensimmäisen osalta tulosjärjestyksessä (1-6),

jonka jälkeen loput julkaistaan aakkosjärjestyksessä. ´

KIITOKSET KAIKILLE OSAANOTTAJILLE SEKÄ TOIMITSIJOILLE!

 

TULOKSET

Tulokset 2010 pojat 1999

Tapahtuma su. 19.9.2010

Nimi Seura Kuljetus-
laukaus
Syöttö Ponnau.  Pujottelu Pusku Loppuaika MERKKI
1. Tiainen Rasmus TuNL-99/RP 16,5 38,7 14,1 25,3 13,0 81,6 Kulta
2. Heikkinen Vilho TuNL-99 18,5 36,6 18,3 23,7 13,0 84,1 Kulta
3. Ademi Albion TuNL-99 15,4 37,4 16,9 25,3 10,0 85,0 Hopea
4. Viholainen Lassi TuNL-99/RP 17,8 35,0 19,5 25,7 10,0 88,0 Hopea
5. Montola Juho TuNL-99/RP 19,2 35,2 21,0 25,7 8,0 93,1 Hopea
6. Harittu Niklas TuNL-99 17,1 36,8 21,5 24,2 6,0 93,6 Hopea
  Aalto Anton TuNL-99 25,4 47,3 36,9 28,6 6,0 132,2  
  Aaltonen Toni TuNL-99 18,0 41,4 40,0 30,6 3,0 127,0  
  Alin Juho TuNL-99 25,2 41,3 25,5 28,1 7,0 113,1 Pronssi
  Autio Niilo TuNL-99 23,1 41,5 40,0 28,4 5,0 128,0  
  Burmeister Aaro TuNL-99 20,7 46,2 40,0 30,4 4,0 133,3  
  Egharevba Enoma TuNL-99 27,8 41,4 40,0 29,7 8,0 130,9  
  Halili Imer TuNL-99 22,3 53,0 40,0 28,6 5,0 138,9  
  Hänninen Nico TuNL-99 26,6 60,0 40,0 34,1 4,0 156,7  
  Laven Aleksi TuNL-99 24,1 52,1 40,0 33,8 3,0 147,0  
  Lentonen Joel TuNL-99 17,3 36,9 23,6 26,7 3,0 101,5 Hopea
  Leskinen Aleksi TuNL-99 21,2 47,2 40,0 29,4 5,0 132,8  
  Mäki Mikko TuNL-99 20,9 45,5 36,7 29,7 4,0 128,8  
  Pettersson Mirco TuNL-99 19,3 41,2 38,1 27,4 6,0 120,0 Pronssi
  Salminen Benjamin TuNL-99 23,1 49,4 40,0 29,2 1,0 140,7  
  Simola Matias TuNL-99 21,4 41,6 25,2 30,4 7,0 111,6 Pronssi
  Sobjan Arber TuNL-99 30,0 50,9 40,0 37,2 3,0 155,1  
  Tuomi Kasperi TuNL-99 15,8 42,5 19,3 25,1 5,0 97,7 Hopea
23                  
Mirel Erik -00 TuNL-99 15,2 37,5 13,8 29,8 13,0 83,3 Kulta
SPL Turku
Taitokilpailut 2010 E11 (-99)
Kulta 85
Hopea 105
Pronssi 125

 

 

Tulokset 2010 pojat 2000

KISAT IMP JP HALLISSA SU 19.9.2010 E10
Nimi Seura Kuljetus-
laukaus
Syöttö Ponnau.  Pujottelu Pusku Loppuaika MERKKI
1. Mirel Erik TuNL 00 9,7 33,9 10,0 23,9 8,0 69,5 Kulta
2. Lamminen Oskari TuNL 00/RP 14,3 36,0 11,4 25,3 4,0 83,0 Kulta
3. Karlsson Jesper TuNL 00 14,3 41,5 11,1 24,7 8,0 83,6 Kulta
4. Penttinen Jussi TuNL 00 20,0 39,2 14,6 26,1 13,0 86,9 Kulta
5. Aalto Niklas TuNL 00 17,9 43,5 16,1 26,7 6,0 98,2 Hopea
6. Öhman Wille TuNL 00 18,9 46,2 14,6 27,5 5,0 102,2 Hopea
  Akbari Massi TuNL 00 24,3 48,7 30,7 31,1 2,0 132,8 Pronssi
  Beka Gezim TuNL 00 22,0 55,8 25,0 27,9 8,0 122,7 Pronssi
  Bergendahl Santtu TuNL 00 28,0 56,0 40,0 32,4 4,0 152,4  
  Engblom Aaron TuNL 00 20,3 52,3 14,3 26,2 5,0 108,1 Hopea
  Grönlund Frans TuNL 00 21,0 44,7 13,6 27,9 4,0 103,2 Hopea
  Hakulinen Heikki TuNL 00 28,2 43,0 25,5 33,5 1,0 129,2 Pronssi
  Harju Tuomas TuNL 00 27,9 50,9 33,2 32,8 3,0 141,8  
  Johansson Alex TuNL 00 24,6 49,4 30,1 30,8 8,0 126,9 Pronssi
  Joronen Nuutti TuNL 00 24,5 46,7 40,0 28,6 4,0 135,8  
  Laaksonen Arttu TuNL 00 41,7 60,0 40,0 31,9 2,0 171,6  
  Lindroos Niklas TuNL 00 32,0 49,5 40,0 34,7 3,0 153,2  
  Lindström Pyry TuNL 00 17,4 59,0 29,9 30,2 2,0 134,5 Pronssi
  Lönnroth Santeri TuNL 00 36,7 56,4 40,0 30,9 3,0 161,0  
  Moberg Kalle TuNL 00 24,5 46,1 20,6 32,2 4,0 119,4 Pronssi
  Oriowo Tobi TuNL 00 27,1 52,1 36,2 29,6 7,0 138,0  
  Peci Besian TuNL 00 17,3 42,2 19,8 30,4 4,0 105,7 Hopea
  Rinne Henrik TuNL 00 18,5 46,5 18,8 28,0 4,0 107,8 Hopea
  Sova Anselmi TuNL 00 28,7 50,1 30,8 33,8 3,0 140,4  
  Suhonen Oskar TuNL 00 17,4 41,1 35,3 31,3 2,0 123,1 Pronssi
  Toivonen Mikko TuNL 00 23,0 44,5 40,0 31,0 3,0 135,5  
  Tuokko Jani TuNL 00 16,8 48,9 24,9 28,2 6,0 112,8 Hopea
  Vasemägi Margus TuNL 00 23,0 48,3 40,0 29,9 4,0 137,2  
28
KISAT IMP JP HALLISSA KE 22.9.2010 E10
Seppänen Lassi TuNL00 Kär 26,7 59,1 39,5 33,9 3,0 156,2  
Arvonen Aleksi TuNL00 MaPa 23,2 60,0 25,4 34,5 8,0 135,1  
Hagelberg Aleksi TuNL00 Hep 21,6 41,6 19,4 29,5 3,0 109,1 Hopea
Helminen Kyösti TuNL00 Han 23,4 47,3 16,3 31,6 8,0 110,6 Hopea
Holopainen Erik TuNL00 Han 17,4 41,6 15,3 28,2 10,0 92,5 Kulta
Kangaslahti Oliver TuNL00 Lin 19,4 43,3 26,6 28,6 2,0 115,9 Pronssi
Kurokallio Jesse TuNL00 Hir 26,3 46,3 20,9 28,9 2,0 120,4 Pronssi
Nurmi Santeri TuNL00 23,5 46,9 33,0 31,3 6,0 128,7 Pronssi
Peltoniemi Joakim TuNL00 Hir 19,2 43,4 25,7 26,8 8,0 107,1 Hopea
Pyyhtiä Tuomas TuNL00 Kup 24,5 52,6 38,5 28,8 7,0 137,4  
Rothberg Otto TuNL00 Uit 23,8 60,0 34,8 31,2 3,0 146,8  
Saramola Janne TuNL00 Hir 22,2 43,7 25,1 29,3 6,0 114,3 Hopea
Sepponen Joona TuNL00 MaPa 27,0 47,4 29,2 28,2 3,0 128,8 Pronssi
Tolonen Nikke TuNL00 Kär 23,4 51,5 16,2 28,2 13,0 106,3 Hopea
14
SPL Turku
Taitokilpailut 2010
pojat E10  (-00)
Kulta 95
Hopea 115
Pronssi 135

 

 

Tulokset 2010 pojat 2001

Tapahtuma su. 19.9.2010

Nimi Seura Kuljetus-
laukaus
Syöttö Ponnau.  Pujottelu Pusku Loppuaika MERKKI
1. Tammi Julius TuNL 01 25,0 55,9 15,0 33,7 10,0 119,6 Hopea
2. Mastokangas Elias TuNL 01 17,8 50,1 27,0 29,0 4,0 119,9 Hopea
3. Alin Matias TuNL 01 25,6 51,2 22,0 31,6 10,0 120,4 Pronssi
4. Lakka Daniel TuNL 01 23,4 49,6 40,0 28,5 10,0 131,5 Pronssi
5. Poikonen Eeli TuNL 01 23,6 45,8 40,0 27,8 5,0 132,2 Pronssi
6. Karelius Eraldo TuNL 01 24,5 46,0 40,0 28,9 5,0 134,4 Pronssi
  Al Bermanei Muhammed TuNL 01 22,4 58,5 19,2 40,0 4,0 136,1 Pronssi
  Ahmadi Bamo TuNL 01 31,7 53,3 40,0 33,1 5,0 153,1  
  Corthals Rory TuNL 01 31,4 56,5 40,0 32,1 8,0 152,0  
  Grönholm Emil TuNL 01 20,5 51,0 37,0 33,3 5,0 136,8 Pronssi
  Kivelä Roni TuNL 01 29,5 52,4 40,0 36,9 7,0 151,8  
  Kuvaja Henri TuNL 01 27,2 55,4 40,0 35,8 4,0 154,4  
  Laine Atte TuNL 01 24,9 58,5 40,0 34,8 5,0 153,2  
  Nieminen Veeti TuNL 01 24,5 56,2 40,0 32,6 8,0 145,3  
  Nuyettens Iiro TuNL 01 24,3 60,0 40,0 33,7 5,0 153,0  
  Pirttisalo Santeri TuNL 01 29,8 52,0 32,4 31,7 7,0 138,9 Pronssi
  Sirkiä Väinö TuNL 01 26,7 52,0 40,0 33,0 10,0 141,7  
17
SPL Turku
Taitokilpailut 2010
pojat F9  (-01)
Kulta 100
Hopea 120
Pronssi 140

 

 

Tulokset 2010 pojat 2002 ja nuoremmat (5.9.2010)

Nimi Seura Kuljetus-
laukaus
Syöttö Ponnau.  Pujottelu Pusku Loppuaika MERKKI
1. Lehtonen Eetu TuNL, Kär 29,2 53,4 6,5 37,1 3,0 123,2 Hopea
2. Kokkala Jarkko TunL, Han 27,0 54,7 20,1 35,6 4,0 133,4 Pronssi
3. Lunden Antti TuNL, Han 31,3 42,1 40,0 32,9 3,0 143,3 Pronssi
4. Pyyhtiä Niklas (03) TuNL, Kup 25,4 58,1 39,9 36,5 6,0 153,9  
5. Hulkkonen Lassi TuNL, Pää 30,2 60,0 31,0 37,2 3,0 155,4  
6. Viitakangas Otto (03) TuNL, Run 30,2 56,1 38,7 36,6 4,0 157,6  
  Al-Emara Kaswar TuNL, Var 30,8 60,0 40,0 37,8 8,0 160,6  
  Bakkar Muhammed TuNL, Lau 35,3 60,0 40,0 38,1 2,0 171,4  
  Elo Mikael TuNL, Kär 44,8 60,0 40,0 45,9 3,0 187,7  
  Hamouchi Muhammed TuNL, Lau 38,0 60,0 40,0 43,6 3,0 178,6  
  Heino Aleksi (03) TuNL, Kup 37,7 60,0 40,0 45,2 3,0 179,9  
  Kallio Veeti (04) TuNL, Run 62,4 60,0 40,0 60,0 0,0 222,4  
  Koski Patrik (04) TuNL, Run 38,4 60,0 40,0 42,9 3,0 178,3  
  Köpilä Eliel (04) TuNL, Hir 44,2 60,0 40,0 48,2 4,0 188,4  
  Köpilä Mikael TuNL, Hir 30,3 60,0 40,0 44,4 3,0 171,7  
  Lankinen Elmeri TuNL, Pää 34,5 60,0 38,0 38,9 2,0 169,4  
  Liuke Jooa TuNL, Hir 41,2 60,0 40,0 57,5 3,0 195,7  
  Lönnroth Roope TuNL, MaPa 36,0 60,0 40,0 40,8 4,0 172,8  
  Makkonen Eemeli (04) TuNL, Run 30,3 60,0 40,0 44,4 6,0 168,7  
  Mannelin Emil TuNL, MaPa 35,9 60,0 40,0 45,6 2,0 179,5  
  Mattila Akseli TuNL, MaPa 32,4 60,0 39,1 44,0 3,0 172,5  
  Mialon Herman TuNL, Pää 32,1 60,0 40,0 45,4 4,0 173,5  
  Passoja Roni (04) TuNL, Run 36,6 60,0 40,0 50,9 0,0 187,5  
  Potinkara Eemil TuNL, Pää 25,7 60,0 40,0 40,0 3,0 162,7  
  Salminen Eelis (03) TuNL, MaPa 34,5 60,0 40,0 47,0 2,0 179,5  
  Salminen Urho TuNL, MaPa 31,6 60,0 40,0 42,5 3,0 171,1  
26
SPL Turku
Taitokilpailut 2010
pojat F8  (-02)
Kulta 105
Hopea 125
Pronssi 145

 

 

Tulokset 2010  Tytöt 1999

Tapahtuma su. 19.9.2010

Nimi Seura Kuljetus-
laukaus
Syöttö Ponnau.  Pujottelu Pusku Loppuaika MERKKI
1. Liitti Sanni TuNL 99 tyt 20,3 38,7 23,5 28,2 3,0 107,7 Hopea
2. Kallio Saana TuNL 99 tyt 24,8 51,3 16,8 30,3 4,0 119,2 Hopea
3. Mäki-Kuutti Camilla TuNL 99 tyt 22,7 50,3 25,6 34,6 4,0 129,2 Pronssi
4. Nieminen Saara TuNL 99 tyt 28,3 56,9 40,0 32,3 4,0 153,5  
5. Kant Jasmiina TuNL 99 tyt 33,4 53,8 40,0 34,0 4,0 157,2  
6. Penttilä Mira TuNL 99 tyt 33,2 60,0 40,0 49,5 2,0 180,7  
6
SPL Turku
Taitokilpailut 2010
tytöt E11  (-99)
Kulta 100
Hopea 120
Pronssi 140

 

 

Tulokset 2010  Tytöt 2000

Tapahtuma su. 19.9.2010

Nimi Seura Kuljetus-
laukaus
Syöttö Ponnau.  Pujottelu Pusku Loppuaika MERKKI
1. Merikko Eveliina TuNL00 tyt 25,2 50,0 32,0 32,6 6,0 133,8 Pronssi
2. Kaisalmi Emmi TuNL00 tyt 29,8 49,1 40,0 34,0 7,0 145,9 Pronssi
3. Hannula Janina TuNL00 tyt 24,0 59,0 40,0 35,1 6,0 152,1  
4. Hämäläinen Lotta TuNL00 tyt 25,5 56,1 40,0 36,6 6,0 152,2  
5. Rinkinen Elina TuNL00 tyt 29,3 59,2 36,0 34,8 4,0 155,3  
6. Järvinen Jiina TuNL00 tyt 28,6 60,0 40,0 37,0 3,0 162,6  
  Hautajärvi Ella TuNL00 tyt 26,7 59,0 40,0 42,1 3,0 164,8  
  Laihonen Meri-Kukka TuNL00 tyt 37,6 59,9 40,0 35,7 3,0 170,2  
  Nurmi Julia TuNL00 tyt 32,5 60,0 40,0 37,9 3,0 167,4  
  Sjöblom Emma TuNL00 tyt 32,4 60,0 40,0 46,5 4,0 174,9  
  Tuominen Olga TuNL00 tyt 31,7 60,0 40,0 38,5 2,0 168,2  
  Vuori Salla TuNL00 tyt 32,2 56,1 40,0 42,6 1,0 169,9  
12
SPL Turku
Taitokilpailut 2010
tytöt E10  (-00)
Kulta 110
Hopea 130
Pronssi 150

 

 

Tulokset 2010  Tytöt 2001

Tapahtuma su. 5.9 ja 19.9.2010

Nimi Seura Kuljetus-
laukaus
Syöttö Ponnau.  Pujottelu Pusku Loppuaika MERKKI
1. Simola Sofia TuNL 01 tyt 25,7 53,2 21,0 32,6 5,0 127,5 Hopea
2. Marttinen Alina (02) TuNL 01 tyt 22,9 57,4 40,0 37,1 3,0 154,4 Pronssi
3. Hänninen Nina TuNL 01 tyt 25,7 60,0 40,0 33,1 4,0 154,8 Pronssi
4. Pir Yelda TuNL 01 tyt 28,5 59,0 40,0 36,3 6,0 157,8 Pronssi
5. Laine Isabella TuNL 01 tyt 30,0 60,0 40,0 43,1 4,0 169,1  
6. Heikkinen Isa TuNL 01 tyt 32,3 60,0 40,0 41,4 4,0 169,7  
  Boman Lotta TuNL 01 tyt 32,9 60,0 40,0 41,6 3,0 171,5  
  Jatta Kaddy TuNL 01 tyt 33,4 60,0 40,0 52,9 4,0 182,3  
  Penttilä Maisa TuNL 01 tyt 32,5 60,0 40,0 44,8 3,0 174,3  
  Pitkänen Maija TuNL 01 tyt 31,4 59,0 40,0 45,6 3,0 173,0  
10
SPL Turku
Taitokilpailut 2010
tytöt F9  (-01)
Kulta 120
Hopea 140
Pronssi 160

SPL Turun Piirin

Taitokilpailut 2010

 

 

…ja ”oma enkka” taitotestit

 

Viime vuoden tapaan tänäkin syksynä ovat mukana alkukilpailut. Alkukilpailuja järjestetään kahdeksan kappaletta.

Pelaaja on oikeutettu osallistumaan max. kolmeen alkukilpailuun.

 

Virallisten piirin alkukilpailuiden lisäksi piiri suosittelee seuroja järjestämään myös seurojen omia taitokilpailuja. Muistutamme tässä yhteydessä, että SPL:n Taito- ja Kykykoulustatuksen omaavien seurojen statusvelvoitteisiin kuuluu, että Taito- ja Kykykoulupelaajia osallistuu taitokilpailuihin.

 

 

Alkukilpailut

 

aika paikka sarjat ilmoittautuminen hinta
Su 5.9 Imp.JP halli F8 Vain Turun Nappulaliigan pelaajat
Su 19.9 Imp.JP halli F9-E11 Vain Turun Nappulaliigan pelaajat
Su 26.9           Liedon KHT F8-C15

Jälki-ilmoittautumiset;
Kysy Juha Suikki 045 2757337

10e

Pe 1.10 klo 17.00

Kaarina KHT F8-C15 24.9. mennessä 10e
La 2.10 klo 10.00 Naantali KHT F8-C15 24.9. mennessä 10e
Su 3.10 Salo KHT F8-C15 24.9 mennessä 10e
La 9.10 klo 10.00 Aktia Areena F8-C15 1.10 mennessä 10e
Su 10.10 Imp.JP Halli D12-C15 1.10. mennessä 10e

 

Aikataulut alkukilpailuihin ilmoitetaan myöhemmin, kun osallistujamäärät ovat selvillä.

 

Loppukilpailu

 

Impivaaran Jalkapallohallissa su 31.10

 

Loppukilpailuun saa osallistumisoikeuden suorittamalla alkukilpailuissa vähintään hopeamerkkiin vaadittavan suorituksen. Lisäksi loppukilpailuihin saatetaan kutsua lisää kilpailijoita, mikäli kyseisessä sarjassa ei ole riittävää määrää kulta/hopeamerkin suorittaneita (18 kilpailijaa/ikäluokka).

Myös loppukilpailuiden osallistumismaksu on 10e/kilpailija.

 

 

LISÄTIETOA

http://turku.palloliitto.fi/nuorisotoiminta/taitotoiminta/