Tupocon turnaus 17.10.2020 (2011-2012)

TuNL:n TUPOCON turnaus huippuolosuhteissa LähiTapiola Areenalla Impivaarassa lauantaina 17.10.2020!


5 ottelua / joukkue
5 v 5 peli
4 kenttää käytössä
Peliaika pelissä 1 x 20min ( yhteensä pelejä 100min / joukkue)

Sarjat:

  • 2012 Haaste (TuNL aluejoukkueiden liigataso) 6 joukkuetta
  • 2012 Harraste (TuNL aluejoukkueiden divaritaso) 8 joukkuetta
  • 2011 Haaste (TuNL aluejoukkueiden liigataso) 6 joukkuetta
  • 2011 Harraste (TuNL aluejoukkueiden divaritaso) 8 joukkuetta

2012 haaste / harraste pelaa klo 9.30-14.20

2011 haaste / harraste pelaa 14.45 -19.45

Turnausbuffetti paikalla!

 

Muutama muistutus minkä toivomme jakavan joukkueelle ja heidän vanhemmille,

Oleellista lauantaina on, että pelaajat, toimihenkilöt ja katsojat tulevat paikalle vain,
jos ovat terveinä ja että katsojat pitävät turvavälit katsomossa ja buffetjonossa.
Maskisuositus on sisätiloissa,
mutta ensisijaisesti maskin käyttö on yksilön itsensä vastuulla.
Ja alle 15-vuotiailla maskisuositusta ei ole.

Käytetään käsidesiä aina kun on mahdollista.
Areenalta löytyy kaksi käsidesi-automaattiia lisäksi käsidesiä löytyy puffetin lähellä.

Areenalla on tällä hetkellä käytössä kolme pukukoppia.
Suosittelemme, että niitä ei käytetä jollei ole pakollista
Pukukoppeja ei avata siis kuin WC-käyttöön.

Ei kättelyitä eikä huudatuksia.

 

P9 -sarja: (2011)

  • Pelimuoto 5 v 5
  • Peliaika 1 x 20 min
  • Ei paitsioita
  • Jokainen joukkue pelaa turnauksessa 5 ottelua

P8 -sarjat (2012)

  • Pelimuoto 5 v 5
  • Peliaika 1 x 20 min
  • Sivurajaheitto, ei vetäytymistä
  • Jokainen joukkue pelaa turnauksessa 5 ottelua

 

6 joukkueen turnauksessa pelataan yksinkertainen sarja eli jokaiselle 5 peliä/turnaus.

8 joukkueen turnauksessa joukkueet ovat jaettu kahteen neljän joukkueen lohkoon (3 peliä / joukkue). Tämän jälkeen vielä kohdataan toisesta lohkosta kaksi joukkuetta jolloin jokaiselle 5 peliä/turnaus. 

OHJELMA 2012 syntyneet  HAASTE

17.10.2020

JOUKKUEET (6): PiPS/Leijonat, TuNL13 sin., Kärsämäki/Runosmäki Utd., Hirvensalo 2012, TPS Mustavalkoinen sekä TuNL13 Valk. 


Turnausvastaava (2012 synt.): Tepa Mäkinen p. 0408377775 / teuvo.makinen[aet]turunnappulaliiga.fi

 

No

pv

klo

kenttä

sarja

lohko

koti

v

vieras

117.10.20209:30Kenttä 12012 haasteHaasteA1 PiPS/LeijonatvA2 TuNL 13 Sin
217.10.20209:30Kenttä 22012 haasteHaasteA6 TuNL 13 Valk. vA4 Hirvensalo 2012
317.10.20209:30Kenttä 32012 haasteHaasteA5 TPS MustavalkoinenvA3 Kärsämäki/Runosmäki
817.10.202010.30Kenttä 22012 haasteHaasteA2 TuNL 13 SinvA6 TuNL 13 Valk. 
917.10.202010.30Kenttä 32012 haasteHaasteA3 Kärsämäki/RunosmäkivA1 PiPS/Leijonat
1017.10.202010.30Kenttä 42012 haasteHaasteA4 Hirvensalo 2012vA5 TPS Mustavalkoinen
1517.10.202011.30Kenttä 32012 haasteHaasteA6 TuNL 13 Valk. vA5 TPS Mustavalkoinen
1617.10.202011.30Kenttä 42012 haasteHaasteA2 TuNL 13 SinvA3 Kärsämäki/Runosmäki
1717.10.202011.30Kenttä 12012 haasteHaasteA1 PiPS/LeijonatvA4 Hirvensalo 2012
2217.10.202012.30Kenttä 42012 haasteHaasteA6 TuNL 13 Valk. vA3 Kärsämäki/Runosmäki
2317.10.202012.30Kenttä 12012 haasteHaasteA4 Hirvensalo 2012vA2 TuNL 13 Sin
2417.10.202012.30Kenttä 22012 haasteHaasteA5 TPS MustavalkoinenvA1 PiPS/Leijonat
2917.10.202013.30Kenttä 12012 haasteHaasteA2 TuNL 13 SinvA5 TPS Mustavalkoinen
3017.10.202013.30Kenttä 22012 haasteHaasteA1 PiPS/LeijonatvA6 TuNL 13 Valk. 
3117.10.202013.30Kenttä 32012 haasteHaasteA3 Kärsämäki/RunosmäkivA4 Hirvensalo 2012


 

OHJELMA 2012 syntyneet  HARRASTE
17.10.2020

JOUKKUEET (8): 
C-lohko: Kärsämäki/Runosmäki Utd., TPS Valk., PiPS/Karhut, KaaNa 2012.
D-lohko: Peltolan Pirajat, Hannunniittu, APU 2012, TPS Musta.

Turnausvastaava (2012 synt.): Tepa Mäkinen p. 0408377775 / teuvo.makinen[aet]turunnappulaliiga.fi

 

No

pv

klo

kenttä

sarja

lohko

koti

v

vieras

417.10.202010:00Kenttä 1P2012 harrasteC HarrasteC1  Kär/Run UtdvC4 KaaNa P2012
517.10.202010:00Kenttä 2P2012 harrasteC HarrasteC2 TPS Valk.vC3 PiPS Karhut
617.10.202010:00Kenttä 3P2012 harrasteD HarrasteD1 Peltoln PirajatvD4 TPS Musta
717.10.202010:00Kenttä 4P2012 harrasteD HarrasteD2 HannunniittuvD3 APU 2012
1117.10.202011:00Kenttä 1P2012 harrasteC HarrasteC4 KaaNa P2012vC2 TPS Valk.
1217.10.202011:00Kenttä 2P2012 harrasteC HarrasteC3 PiPS KarhutvC1  Kär/Run Utd
1317.10.202011:00Kenttä 3P2012 harrasteD HarrasteD4 TPS MustavD2 Hannunniittu
1417.10.202011:00Kenttä 4P2012 harrasteD HarrasteD3 APU 2012vD1 Peltoln Pirajat
1817.10.202012:00Kenttä 1P2012 harrasteC HarrasteC1  Kär/Run UtdvC2 TPS Valk.
1917.10.202012:00Kenttä 2P2012 harrasteC HarrasteC3 PiPS KarhutvC4 KaaNa P2012
2017.10.202012:00Kenttä 3P2012 harrasteD HarrasteD1 Peltoln PirajatvD2 Hannunniittu
2117.10.202012:00Kenttä 4P2012 harrasteD HarrasteD3 APU 2012vD4 TPS Musta
2517.10.202013:00Kenttä 1P2012 harrasteC+D HarrasteC lohkon 1.vD lohkon 2.
2617.10.202013:00Kenttä 2P2012 harrasteC+D HarrasteD lohkon 1.vC lohkon 2.
2717.10.202013:00Kenttä 3P2012 harrasteC+D HarrasteC lohkon 3.vD lohkon 4.
2817.10.202013:00Kenttä 4P2012 harrasteC+D HarrasteD lohkon 3.vC lohkon 4.
3217.10.202014:00Kenttä 1P2012 harrasteC+D HarrasteD lohkon 2.vC lohkon 2.
3317.10.202014:00Kenttä 2P2012 harrasteC+D HarrasteD lohkon 1.vC lohkon 1.
3417.10.202014:00Kenttä 3P2012 harrasteC+D HarrasteC lohkon 3.vD lohkon 3.
3517.10.202014:00Kenttä 4P2012 harrasteC+D HarrasteC lohkon 4.vD lohkon 4.

OHJELMA 2011 syntyneet  HAASTE

17.10.2020

JOUKKUEET (6): PiPS/Tiikerit, Pohjolan Tykit, PTU Black, KaaNa, Runosmäki/Kärsämäki Utd., Pohjola 2011.

 

Turnausvastaava: Pauli Koski (2011 synt.) p. 0405540809 / pauli.koski[aet]turunnappulaliiga.fi

No

pv

klo

kenttä

sarja

lohko

koti

v

vieras

3617.10.202014.45Kenttä 22011 haastehaasteA1 PiPS/TiikeritvA2 Pohjolan Tykit
3717.10.202014.45Kenttä 32011 haastehaasteA6 Pohjola 2011vA4 KaaNa
3817.10.202014.45Kenttä 42011 haastehaasteA5 Runosmäki/Kärsämäki UtdvA3 PTU Black
4317.10.202015.45Kenttä 32011 haastehaasteA2 Pohjolan TykitvA6 Pohjola 2011
4417.10.202015.45Kenttä 42011 haastehaasteA3 PTU BlackvA1 PiPS/Tiikerit
4517.10.202015.45Kenttä 12011 haastehaasteA4 KaaNavA5 Runosmäki/Kärsämäki Utd
5017.10.202016.45Kenttä 42011 haastehaasteA6 Pohjola 2011vA5 Runosmäki/Kärsämäki Utd
5117.10.202016.45Kenttä 12011 haastehaasteA2 Pohjolan TykitvA3 PTU Black
5217.10.202016.45Kenttä 22011 haastehaasteA1 PiPS/TiikeritvA4 KaaNa
5717.10.202017.45Kenttä 12011 haastehaasteA6 Pohjola 2011vA3 PTU Black
5817.10.202017.45Kenttä 22011 haastehaasteA4 KaaNavA2 Pohjolan Tykit
5917.10.202017.45Kenttä 32011 haastehaasteA5 Runosmäki/Kärsämäki UtdvA1 PiPS/Tiikerit
6417.10.202018.45Kenttä 22011 haastehaasteA2 Pohjolan TykitvA5 Runosmäki/Kärsämäki Utd
6517.10.202018.45Kenttä 32011 haastehaasteA1 PiPS/TiikeritvA6 Pohjola 2011
6617.10.202018.45Kenttä 42011 haastehaasteA3 PTU BlackvA4 KaaNa

OHJELMA 2011 syntyneet  HARRASTE
17.10.2020

JOUKKUEET (8): 
G-lohko: Hannunniittu, APU, Peltolan Pirjat, Pohjola 2011
H-lohko: Pääskyvuoren Leijonat, Linna, Pansion Timantit, PiPS/Sudet

 

Turnausvastaava: Pauli Koski (2011 synt.) p. 0405540809 / pauli.koski[aet]turunnappulaliiga.fi

No

pv

klo

kenttä

sarja

lohko

koti

v

vieras

3917.10.202015:15Kenttä 1P2011G HarrasteG1 TuNL/HannunniittuvG4 Pohjola 2011
4017.10.202015:15Kenttä 2P2011G HarrasteG2 APUvG3 Peltolan Pirajat
4117.10.202015:15Kenttä 3P2011H HarrasteH1 Pääskyvuoren LeijonatvH4 PiPS Sudet 
4217.10.202015:15Kenttä 4P2011H HarrasteH2 Linna 11vH3 Pansion Timantit
4617.10.202016:15Kenttä 1P2011G HarrasteG4 Pohjola 2011vG2 APU
4717.10.202016:15Kenttä 2P2011G HarrasteG3 Peltolan PirajatvG1 TuNL/Hannunniittu
4817.10.202016:15Kenttä 3P2011H HarrasteH4 PiPS Sudet vH2 Linna 11
4917.10.202016:15Kenttä 4P2011H HarrasteH3 Pansion TimantitvH1 Pääskyvuoren Leijonat
5317.10.202017:15Kenttä 1P2011G HarrasteG1 TuNL/HannunniittuvG2 APU
5417.10.202017:15Kenttä 2P2011G HarrasteG3 Peltolan PirajatvG4 Pohjola 2011
5517.10.202017:15Kenttä 3P2011H HarrasteH1 Pääskyvuoren LeijonatvH2 Linna 11
5617.10.202017:15Kenttä 4P2011H HarrasteH3 Pansion TimantitvH4 PiPS Sudet 
6017.10.202018:15Kenttä 1P2011G+H HarrasteG lohkon 1.vH lohkon 2.
6117.10.202018:15Kenttä 2P2011G+H HarrasteH lohkon 1.vG lohkon 2.
6217.10.202018:15Kenttä 3P2011G+H HarrasteG lohkon 3.vH lohkon 4.
6317.10.202018:15Kenttä 4P2011G+H HarrasteH lohkon 3.vG lohkon 4.
6717.10.202019:15Kenttä 1P2011G+H HarrasteG lohkon 2.vH lohkon 2.
6817.10.202019:15Kenttä 2P2011G+H HarrasteG lohkon 1.vH lohkon 1.
6917.10.202019:15Kenttä 3P2011G+H HarrasteG lohkon 3.vH lohkon 3.
7017.10.202019:15Kenttä 4P2011G+H HarrasteG lohkon 4.vH lohkon 4.

TUPOCON Turnaus 17.10.2020

Kaikki ottelut 2011/2012 syntyneet  

 

No

pv

klo

kenttä

sarja

lohko

koti

v

vieras

117.10.20209:30Kenttä 12012 haasteHaasteA1 PiPS/LeijonatvA2 TuNL 13 Sin
217.10.20209:30Kenttä 22012 haasteHaasteA6 TuNL 13 Valk. vA4 Hirvensalo 2012
317.10.20209:30Kenttä 32012 haasteHaasteA5 TPS MustavalkoinenvA3 Kärsämäki/Runosmäki
417.10.202010:00Kenttä 1P2012 harrasteC HarrasteC1  Kär/Run UtdvC4 KaaNa P2012
517.10.202010:00Kenttä 2P2012 harrasteC HarrasteC2 TPS Valk.vC3 PiPS Karhut
617.10.202010:00Kenttä 3P2012 harrasteD HarrasteD1 Peltoln PirajatvD4 TPS Musta
717.10.202010:00Kenttä 4P2012 harrasteD HarrasteD2 HannunniittuvD3 APU 2012
817.10.202010.30Kenttä 22012 haasteHaasteA2 TuNL 13 SinvA6 TuNL 13 Valk. 
917.10.202010.30Kenttä 32012 haasteHaasteA3 Kärsämäki/RunosmäkivA1 PiPS/Leijonat
1017.10.202010.30Kenttä 42012 haasteHaasteA4 Hirvensalo 2012vA5 TPS Mustavalkoinen
1117.10.202011:00Kenttä 1P2012 harrasteC HarrasteC4 KaaNa P2012vC2 TPS Valk.
1217.10.202011:00Kenttä 2P2012 harrasteC HarrasteC3 PiPS KarhutvC1  Kär/Run Utd
1317.10.202011:00Kenttä 3P2012 harrasteD HarrasteD4 TPS MustavD2 Hannunniittu
1417.10.202011:00Kenttä 4P2012 harrasteD HarrasteD3 APU 2012vD1 Peltoln Pirajat
1517.10.202011.30Kenttä 32012 haasteHaasteA6 TuNL 13 Valk. vA5 TPS Mustavalkoinen
1617.10.202011.30Kenttä 42012 haasteHaasteA2 TuNL 13 SinvA3 Kärsämäki/Runosmäki
1717.10.202011.30Kenttä 12012 haasteHaasteA1 PiPS/LeijonatvA4 Hirvensalo 2012
1817.10.202012:00Kenttä 1P2012 harrasteC HarrasteC1  Kär/Run UtdvC2 TPS Valk.
1917.10.202012:00Kenttä 2P2012 harrasteC HarrasteC3 PiPS KarhutvC4 KaaNa P2012
2017.10.202012:00Kenttä 3P2012 harrasteD HarrasteD1 Peltoln PirajatvD2 Hannunniittu
2117.10.202012:00Kenttä 4P2012 harrasteD HarrasteD3 APU 2012vD4 TPS Musta
2217.10.202012.30Kenttä 42012 haasteHaasteA6 TuNL 13 Valk. vA3 Kärsämäki/Runosmäki
2317.10.202012.30Kenttä 12012 haasteHaasteA4 Hirvensalo 2012vA2 TuNL 13 Sin
2417.10.202012.30Kenttä 22012 haasteHaasteA5 TPS MustavalkoinenvA1 PiPS/Leijonat
2517.10.202013:00Kenttä 1P2012 harrasteC+D HarrasteC lohkon 1.vD lohkon 2.
2617.10.202013:00Kenttä 2P2012 harrasteC+D HarrasteD lohkon 1.vC lohkon 2.
2717.10.202013:00Kenttä 3P2012 harrasteC+D HarrasteC lohkon 3.vD lohkon 4.
2817.10.202013:00Kenttä 4P2012 harrasteC+D HarrasteD lohkon 3.vC lohkon 4.
2917.10.202013.30Kenttä 12012 haasteHaasteA2 TuNL 13 SinvA5 TPS Mustavalkoinen
3017.10.202013.30Kenttä 22012 haasteHaasteA1 PiPS/LeijonatvA6 TuNL 13 Valk. 
3117.10.202013.30Kenttä 32012 haasteHaasteA3 Kärsämäki/RunosmäkivA4 Hirvensalo 2012
3217.10.202014:00Kenttä 1P2012 harrasteC+D HarrasteD lohkon 2.vC lohkon 2.
3317.10.202014:00Kenttä 2P2012 harrasteC+D HarrasteD lohkon 1.vC lohkon 1.
3417.10.202014:00Kenttä 3P2012 harrasteC+D HarrasteC lohkon 3.vD lohkon 3.
3517.10.202014:00Kenttä 4P2012 harrasteC+D HarrasteC lohkon 4.vD lohkon 4.
Nopvklokenttäsarjalohkokotivvieras
3617.10.202014.45Kenttä 22011 haastehaasteA1 PiPS/TiikeritvA2 Pohjolan Tykit
3717.10.202014.45Kenttä 32011 haastehaasteA6 Pohjola 2011vA4 KaaNa
3817.10.202014.45Kenttä 42011 haastehaasteA5 Runosmäki/Kärsämäki UtdvA3 PTU Black
3917.10.202015:15Kenttä 1P2011 harrasteG HarrasteG1 TuNL/HannunniittuvG4 Pohjola 2011
4017.10.202015:15Kenttä 2P2011 harrasteG HarrasteG2 APUvG3 Peltolan Pirajat
4117.10.202015:15Kenttä 3P2011 harrasteH HarrasteH1 Pääskyvuoren LeijonatvH4 PiPS Sudet 
4217.10.202015:15Kenttä 4P2011 harrasteH HarrasteH2 Linna 11vH3 Pansion Timantit
4317.10.202015.45Kenttä 32011 haastehaasteA2 Pohjolan TykitvA6 Pohjola 2011
4417.10.202015.45Kenttä 42011 haastehaasteA3 PTU BlackvA1 PiPS/Tiikerit
4517.10.202015.45Kenttä 12011 haastehaasteA4 KaaNavA5 Runosmäki/Kärsämäki Utd
4617.10.202016:15Kenttä 1P2011 harrasteG HarrasteG4 Pohjola 2011vG2 APU
4717.10.202016:15Kenttä 2P2011 harrasteG HarrasteG3 Peltolan PirajatvG1 TuNL/Hannunniittu
4817.10.202016:15Kenttä 3P2011 harrasteH HarrasteH4 PiPS Sudet vH2 Linna 11
4917.10.202016:15Kenttä 4P2011 harrasteH HarrasteH3 Pansion TimantitvH1 Pääskyvuoren Leijonat
5017.10.202016.45Kenttä 42011 haastehaasteA6 Pohjola 2011vA5 Runosmäki/Kärsämäki Utd
5117.10.202016.45Kenttä 12011 haastehaasteA2 Pohjolan TykitvA3 PTU Black
5217.10.202016.45Kenttä 22011 haastehaasteA1 PiPS/TiikeritvA4 KaaNa
5317.10.202017:15Kenttä 1P2011 harrasteG HarrasteG1 TuNL/HannunniittuvG2 APU
5417.10.202017:15Kenttä 2P2011 harrasteG HarrasteG3 Peltolan PirajatvG4 Pohjola 2011
5517.10.202017:15Kenttä 3P2011 harrasteH HarrasteH1 Pääskyvuoren LeijonatvH2 Linna 11
5617.10.202017:15Kenttä 4P2011 harrasteH HarrasteH3 Pansion TimantitvH4 PiPS Sudet 
5717.10.202017.45Kenttä 12011 haastehaasteA6 Pohjola 2011vA3 PTU Black
5817.10.202017.45Kenttä 22011 haastehaasteA4 KaaNavA2 Pohjolan Tykit
5917.10.202017.45Kenttä 32011 haastehaasteA5 Runosmäki/Kärsämäki UtdvA1 PiPS/Tiikerit
6017.10.202018:15Kenttä 1P2011 harrasteG+H HarrasteG lohkon 1.vH lohkon 2.
6117.10.202018:15Kenttä 2P2011 harrasteG+H HarrasteH lohkon 1.vG lohkon 2.
6217.10.202018:15Kenttä 3P2011 harrasteG+H HarrasteG lohkon 3.vH lohkon 4.
6317.10.202018:15Kenttä 4P2011 harrasteG+H HarrasteH lohkon 3.vG lohkon 4.
6417.10.202018.45Kenttä 22011 haastehaasteA2 Pohjolan TykitvA5 Runosmäki/Kärsämäki Utd
6517.10.202018.45Kenttä 32011 haastehaasteA1 PiPS/TiikeritvA6 Pohjola 2011
6617.10.202018.45Kenttä 42011 haastehaasteA3 PTU BlackvA4 KaaNa
6717.10.202019:15Kenttä 1P2011 harrasteG+H HarrasteG lohkon 2.vH lohkon 2.
6817.10.202019:15Kenttä 2P2011 harrasteG+H HarrasteG lohkon 1.vH lohkon 1.
6917.10.202019:15Kenttä 3P2011 harrasteG+H HarrasteG lohkon 3.vH lohkon 3.
7017.10.202019:15Kenttä 4P2011 harrasteG+H HarrasteG lohkon 4.vH lohkon 4.

 

ILMOITTAUTUNEET
Päivitetty 9.10.2020

Ilmoittautumisaikaa jatkettu 10.10.2020 asti!

 

Ilmoittautumistilanne
2011 Haaste 6/6
2011 Harraste 8/8

2012 Haaste 6/6
2012 Harraste 8/8

 

SARJA P2011 Haaste 6/6

Joukkueen nimi

2011 (HAASTE)PiPS/Tiikerit
2011 (HAASTE)Pohjolan Tykit
2011 (HAASTE)PTU Black
2011 (HAASTE)KaaNa  
2011 (HAASTE)Runosmäki/Kärsämäki Utd
2011 (HAASTE)Pohjola 2011
  

SARJA P2011 Harraste 8/8

Joukkueen nimi

2011 (HARRASTE)APU 
2011 (HARRASTE)Linna11
2011 (HARRASTE)Pansion Timantit
2011 (HARRASTE)Peltolan Pirajat 2011
2011 (HARRASTE)PiPS/ sudet
2011 (HARRASTE)Pohjola 2011
2011 (HARRASTE)TuNL / Hannunniittu
2011 (HARRASTE)Pääskyvuoren Leijonat

SARJA P2012 Haaste 6/6

Joukkueen nimi

2012 (HAASTE)Hirvensalo 2012
2012 (HAASTE)Kärsämäki-Runosmäki United musta
2012 (HAASTE)PiPS/Leijonat
2012 (HAASTE)TPS Mustavalkoinen
2012 (HAASTE)TuNL13 Sininen
2012 (HAASTE)TuNL 13 Valkoinen
  

SARJA P2012 Harraste 8/8

Joukkueen nimi

2012 (HARRASTE)Hannunniittu
2012 (HARRASTE)Kärsämäki-Runosmäki United kelt/pun
2012 (HARRASTE)Peltolan Pirajat 2012
2012 (HARRASTE)PiPS/Karhut
2012 (HARRASTE)TPS Valkoinen
2012 (HARRASTE)TPS Musta
2012 (HARRASTE)KaaNa P2012
2012 (HARRASTE)APU 2012