Aluepäälliköt aloittavat toimintansa

10.3.2023

Turun Nappulaliigan suurimmilla alueilla aloittavat uudet Aluepäälliköt.

 Aluepäälliköt toimivat linkkinä aluejoukkueiden ja toimiston väen kommunikoinissa. Nyt uudessa "toimenkuvassa" 11 aluepäällikköä saavat kauden kuluessa hyvän yleiskäsityksen oman alueensa joukkueiden toiminnasta.


- Meillä on hieno ryhmä kasassa. Kaikki uudet ja ja kokeneemmatkin aluepäälliköt ovat meidän seuran aktiivisia toimihenkilöitä, jotka uhkuvat juuri oikeinlaista asennetta omissa toimihenkilötehtävissään. Aluepäällikköiden yksi tärkeimmistä tehtävistä on nimenomaan luoda ja ylläpitää positiivista nappulahenkeä sekä toimia vähän niin kuin seuran kasvoina asuinalueellaan" , kertoo seurakoordinaattori Miika Weckman.


- Aluepäälliköt ovat loistava lisä toimiston ja aluejoukkeuiden yhteydenpidon kannalta.  Kiitos kaikille mukaan lähteneille vapaaehtoisillemme. Hienoa, että innokkaita henkilöitä löytyi herättämään aiemmin yhdyshenkilö toimintana tunnettua toimintaa, sanoo Turun Nappulaliigan toiminnanjohtaja Teuvo Mäkinen.


TuNL Aluepäälliköt

Hannunniittu - Juha Karvinen

Hepokulta  - Natalia Lammi

Hirvensalo - Vera Katarina Ruohomäki-Ranta-aho

Kupittaa - Jaakko Seppälä

Kärsämäki - Markku Oksman

Linna - Satu Rantanen

Maaria-Paattinen - Jonna Viherpuro

Peltola - Jesse Kulmala

Pohjola - Suvi Luotonen

Pääskyvuori - Tapio Laine

Uittamo - Juha Wahlbäck